logo

Życie jak w Madrycie: najlepsze atrakcje stolicy Hiszpanii

25mar 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Jadwiga Dabińska

0

Jeśli wybierasz się do Hiszpanii, musisz koniecznie odwiedzić jej stolicę. Dowiedz się jakie są najpopularniejsze atrakcje w Madrycie oraz z których z nich warto skorzystać.

Madryt jest znany z licznych pałaców, katedr, klasztorów i kościołów. Ale nie tylko! Przedstawiamy propozycje obiektów i miejsc, które warto odwiedzić podczas wakacji w stolicy Hiszpanii.

Muzeum Prado

Jedno z najważniejszych muzeów na świecie, które posiada również najbogatszą kolekcję historycznych zbiorów z kategorii malarstwa, rzeźby, grafiki i rysunki oraz rzemiosła artystycznego. Zostało utworzone w 1819 roku i funkcjonuje do dziś.

Pałac Królewski

Jest to oficjalna rezydencja króla hiszpanii. Budynek został zaprojektowany w stylu baroku, natomiast wnętrza i otoczenie charakteryzuje styl rokoko i klasycyzm.

Stadion Santiago Bernabéu

A teraz gratka dla wszystkich miłośników piłki nożnej. To właśnie Santiago Bernabéu jest stadionem piłkarskim, stanowącym macierzysty obiekt Realu Madryt.

(źródło: realmadryt.pl)

Park Retiro

Idealne miejsce dla osób, które chcą odpocząć na łonie natury. Można znaleźć tutaj wiele fontann, przejść się różanym ogrodem, a także obejrzeć najstarsze drzewo w Madrycie - Drzewo Montezumy, posadzone w 1633 roku.

Plaza Mayor

Najbardziej znany plac w Madrycie, na którym odbywały się między innymi koronacje królów. Obecnie na placu znajduje się dużo restauracji i kawiarni, w których można odpocząć i cieszyć się pobytem w stolicy Hiszpanii. Turyści mogą tu także kupować widokówki, monety i czasopisma, ponieważ znajduje się tu targ kolekcjonerski.

Puerta de Alcalá

Klasycystyczny pomnik wykonany z granitu, który zaprojektował architekt Francesco Sabatini. Rzeźby znajdujące się na pomniku są natomiast wykonane z marmuru.

(źródło: Wikipedia)

Madryt jest trzecim do co wielkości miastem w Unii Europejskiej. To tutaj znajdują się najważniejsze dla Hiszpanii instytucje - rząd, parlament, siedziba króla itd. Odwiedziny tego miasta zdecydowanie będą wielkim przeżyciem dla każdego turysty. Niektóre atrakcje są darmowe, jednak jeśli chciałbyś zainwestować więcej w odwiedziny takich miejsc, zobacz jak zaoszczędzić na dojeździe i zakwaterowaniu w Madrycie:

Źródło zdjęcia głównego: tapeciarnia.pl

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close