logo

Zwiedzanie Barcelony za darmo! Co można zobaczyć?

01lut 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Podczas planowania wycieczki do słonecznej Barcelony wcale nie musimy zakładać, że potrzebny będzie ogromny budżet na pokrycie wszystkich wydatków. W tym mieście znajdziemy wystarczająco dużo darmowych atrakcji, żeby mieć co robić i wcale się nie nudzić!

Barcelona, czyli hiszpańskie miasto, stolica Katalonii, założona jeszcze przez Fenicjan w III wieku p.n.e. Od starożytności była jednym z głównych węzłów kominikacyjnych w Europie, jak też centrum handlowo-kulturowym. Na jej ulicach rozgrywały się dzieje historii, które czuć w panującym w mieście klimacie. Właśnie dlatego naszą podróż po Barcelonie zaczniemy przechadzając się przez La Rambla, aż trafimy do średniowiecznej dzielnicy gotyckiej znajdującej się w centrum.

Barri Gotic: niepowatrzalny klimat

Będąc w tym mieście nie możemy ominąć zwiedzania średniowiecznej dzielnicy w której znajdują się fragmenty zarówno rzymskich murów, jak i średniowiecznej zabudowy. Zdecydowanie największą atrakcją są kościoły, a wśród nich słynna Catedra Santa Eulallia i Katedra Le Seu. Sam spacer po tej dzielnicy to niesamowite przeżycie! Rozciąga się od Morza Śródziemnego po Sant Pere - będzie co zwiedzać.

Parc i Palau Guell

Wejście do Palau Guell, zaprojektowanego przez Guella i Gaudiego, jest płatne, jednak warto zwrócić uwagę na tę budowlę, która została wpisana na listę UNESCO. Oprócz pięknej rezydencji Guell ufundował w mieście park, który jest jednym z największych na świecie. Wygląda bajkowo i z pewnością poczujemy się w nim magicznie!

Muzea

W Barcelonie znajduje się ogromna ilość muzeów. Od muzeum Pabla Picassa, Centrum Kultury Współczesnej, Historii Barcelony, Etnologiczne, Pałac Królewski... i wiele innych! Jest to miasto nie tylko piękne z zewnątrz, ale także i ze względu na to, jakie skarby są eksponowane w muzealnych gablotkach. Niestety wstęp jest płatny, ale zazwyczaj w pierszą niedzielę miesiąca i w wybrane dni (zależy od muzeum), jest całkowicie darmowy! Zanim wybierzemy się do jakiegoś muzeum, warto sprawdzić na stronie tę informację!

Szukacie tanich wycieczek do Barcelony? Sprawdźcie tutaj:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close