logo

Zwiedź Lizbonę za darmo! Kilka porad i propozycji

25sty 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Dedycując się na wizytę w Portugalii, niezależnie od tego, czy to tylko city break, czy może dłuższe wakacje, warto wiedzieć, co możemy zwiedzić za darmo lub w naprwadę niskiej cenie. Samo miasto tworzy niesamowitą atmosferę, a reszta to tylko miły dodatek podczas zwiedzania!

Do Lizbony możemy dotrzeć tanimi liniami lotniczymi, a na zwiedzanie też nie chcemy wydać całych oszczędności i wcale nie musimy - w tym mieście znajdziemy wiele atrakcji za które nie będziemy musieli płacić lub zapłacimy symboliczną kwotę.

Podziwiaj piękne widoki - Miradouros

Tarasy widokowe znane jako miradouros, są umiejscowione na wzgórzach z których można podziwiać panoramę z oceanem w tle. Dla bardziej wytrwałych w pieszych wędrówkach możliwe jest zobaczenie wszystkich miraduoro przechadzająć się od jednego do drugiego - zwiedzymy całkiem sporą część miasta, a do tego za te widoki nie będziemy musieli płacić. Polecamy Miradouro das Portas do Sol z którego możemy podziwiać Alfamę, czyli średniowieczną dzielnicę Lizbony.

 

Przechadzka po mieści i pchle targi

Inną atrakcją, która nie ma ceny, ale jednym z bardziej wartościowych przeżyć, jest przechadzanie się po ulicach słynnej dzielnicy - Alfama. Zatrzymana w czasie przyciąga swoim średniowiecznym klimatem. Również w tej dzielnicy w każdy wtorek i sobotę odbywa się targ złodziei, nazywany Feirra de Ladra. Jest to po prostu pchli targ, który swoją nazwę wyniósł z przeszłości. Obecnie wszystko odbywa się legalnie, ale dawny klimat i urok tego wydarzenia pozostał.

 

Zwiedzanie zabytków

Oczywiście oprócz klimatycznych miejsc, oceanu i plaż, znajdziemy w Lizbonie sporo zabytków. Katedra Se i Kościoły, zamek św. Jerzego - to warte uwagi miejsca podczas naszej wycieczki. Jeśli dopiero rezerwujemy bilet na tę wycieczkę, postarajmy się trafić z terminem tak, aby być w Lizbonie w pierwszą niedzielę miesiąca. Od godziny 10.00 do 14.00 większość płatnych atrakcji i zabytków możemy zwiedzić za darmo. Nie oznacza to, że wszędzie wejdziemy bez konieczności płacenia za bilet (np. do Oceanarium), ale wystarczy sprawdzić na stronie danego zabytku - zdarzają się też wyjątki, jak np. w Muzeum Oriente, gdzie na darmowy wstęp możemy liczyć w piątki od 18.00 do 22.00.

Szukacie tanich noclegów?

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close