logo

Znicze i kwiaty - porównanie cen na Wszystkich Świętych

30paź 2017

Kategoria: Promocje | Autor: Marta Wacław

0

We Wszystkich Świętych niektórzy przemierzają nawet setki kilometrów żeby zapalić znicz na grobie swoich bliskich i w ten jeden dzień szczególnie uczcić ich pamięć. Zapalając mały płomień chcemy pokazać, że nadal mamy w pamięci zmarłych. Zakup zniczy na Wszystkich Świętych dla bliskich nam osób to nie lada wydatek. Wiemy jednak, gdzie kupicie ładne, klasyczne znicze i kwiaty w niskiej cenie.

Reklama

Wszystkich Świętych to taki dzień, w którym nie powinniśmy myśleć o wydatkach. W końcu chodzi o naszych zmarłych bliskich. Powinniśmy uczcić ich pamięć i w dowód wdzięczność zapalić znicz na grobie zmarłych z naszej rodziny i przyjaciół. Niestety, większość z nas ma do przemierzenia setki kilometrów żeby choć na kilka minut stanąć nad grobem bliskich, pomodlić się i zapalić symbolicznie znicz. Oczywiście, najważniejsza jest pamięć, jednak nikt z nas nie chce pojawić się na cmentarzu bez symbolicznego lampionu na Wszystkich Świętych. I choć w tym dniu nie powinniśmy liczyć kosztów, po podliczeniu ceny dojazdów na groby, zakupu zniczy dla bliskich i kwiatów okazuje się, że kupno dekoracji na groby rodziny i przyjaciół to nie lada wydatek. 

Jeżeli chcecie każdemu ze zmarłych Wam bliskich, czy to z rodziny, czy to z grona przyjaciół, kupić symboliczny znicz, który zapalicie na jego grobie we Wszystkich Świętych, przejrzeliśmy dla Was oferty sklepów i sprawdziliśmy, gdzie kupicie klasyczne znicze i kwiaty w atrakcyjnej cenie.

Znicze na Wszystkich Świętych - porównanie cen w supermarketach

Oczywiście możecie kupić znicze bezpośrednio na cmentarzu, ale po pierwsze, przygotujecie się na długie kolejki we Wszystkich Świętych, a po drugie, z pewnością zapłacicie za znicze więcej, niż w supermarkecie. A w tych przed dniem Wszystkich Świętych można skorzystać z promocji.

Lidl znicze Wszystkich Świętych

-> Lidl

30 i 31 października w Lidlu kupicie zarówno znicze, jak i chryzantemy w doniczkach, w dużo niższych cenach niż w kwiaciarniach i przycmentarnych sklepikach. Klasyczny znicz, który będzie się palił przez 40 godzin, będzie Was kosztował w Lidlu tylko 2,22 zł (zamiast 2,99 zł).

W tej cenie kupicie mniejsze zniczek o wysokości 23 cm. Jeżeli zależy Wam na nieco więszych i bardziej okazałych, które będą się dłużej palić, będziecie musieli za nie zapłacić nieco więcej:

  • 4,99 zł za znicz o wysokości 28 cm
  • 9,99 za znicz w kształcie kuli o wysokości 28,5 cm

-> Biedronka

Biedronka znicze Wszystkich Świętych

30 i 31 października skorzystacie z promocji na znicze także w Biedronce. W tych dniach przy zakupie 12 sztuk oszczędzicie 30%, a za klasyczy znicz palący się przez ok. 45 godzin zapłacicie 2,09 zł. 

-> Auchan Direct

Auchan znicze Wszystkich Świętych promocja

Znicze w niższych cencach kupicie także w Auchan Direct. Tam za klasyczny znicz o wysokości 26 centymetrów, 36 godzin spalania w kolorze białym zapłacicie tylko 2,50 zł zamiast 4,99 zł. Jeżeli natomiast chcecie postawić na coś nowoczesnego i mieć pewność, że znicz będzie się palił nawet pomimo złej pogody, w Auchan Direct kupicie także LEDowe znicze w promocji za 3,79 zł zamiast 7,58 zł.

Ile zapłacicie za znicze w innych supermarketach?

  • Polo Market: 2,99 zł (czas palenia 24 godziny)
  • Stokrotka: 3,99 zł (czas palenia 30 godzin)
  • Intermarche: 3,99 zł (czas palenia 28 godzin)
  • Carrefour: 2,49 zł (czas palenia 24 godziny)

Chryzantemy - zestawienie cen na Wszystkich Świętych

Chryzantemy w supermarketach Wszystkich Świętych zestawienie cen

Znicze i chryzantemy to najbardziej znane symbole Wszystkich Świętych. Przejrzeliśmy dla Was oferty supermarketów i sprawdziliśmy, gdzie za chryzantemy w doniczce zapłacicie najmniej. Zerknijcie do naszego zestawienia.

Sklep Rodzaj chryzantemy/średnica doniczki Cena
Biedronka chryzantema Time, 14 cm 4,99 zł
Auchan Direct chryzantema 3 kwiaty, 15 cm 5,89 zł
Netto chryzantema drobnokwiatowa, 21 cm 6,99 zł
Tesco chryzantema wielokwiatowa, 19 cm 7,77 zł z kartą Club Card
Lidl chryzantema średniokwiatowa, 19 cm 7,99 zł
Kaufland chryzantema krzwiasta, 19 cm 8,88 zł
Carrefour chryzantema drobnokwiatowa, 21 cm 9,99 zł
 Intermarche  chryzantema wielokawiatowa, 23 cm 16,99 zł 

W zależności od tego, na jakich kwiatach Wam zależy - czy wolicie drobne kwiatki czy też większe w kształcie kuli, za chryzantemy w doniczce będziecie musieli zapłacić od 4,99 zł do nawet 16,99 zł. Z pewnością jednak najmniej zapłacicice za nie w supermarketach. Ceny w kwiaciarniach będą na pewno znacznie wyższe. 

Pamiętajcie jednak, żeby nie dać się zwiariować. Cmentarz to miejsce, gdzie powinien panować spokój, zaduma i refleksja. To właśnie tam powinniśmy czcić pamięć o naszych zmarłych. Najważniejsze będzie więc to, że odwiedzicie groby swoich bliskich i choć przez chwilę pomyślicie o tych, których wśród nas już nie ma.

Promocje i zniżki na dłuuuugie wieczory

Zmiana czasu z letniego na zimowy zawsze zwiastuje już nadejście zimy. Ale mamy dla Was mnóstwo zniżek na długie wieczory. Jak zagospodarować swój wolny czas jesienią i zimą? Zrobicie to korzystając z promocji, jakie dla Was wyszukaliśmy!

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close