logo

Znane polskie marki odzieżowe - lista 15 sklepów

09maj 2016

Kategoria: Porady i analizy | Autor: Jadwiga Dabińska

0

Czy robiąc zakupy, zastanawiasz się z jakiego kraju pochodzi dana firma? Nasz artykuł prezentuje listę aż 15 znanych, polskich sklepów odzieżowych. Wśród nich znajduje się między innymi Vistula, Diverse, Bytom, Próchnik i wiele innych - czy znasz je wszystkie?

Reklama

Wiele osób myśli, a nawet mówi, że chciałoby wspierać polską gospodarkę. Czy jednak wiemy jak możemy tego dokonać? Na przykład, robiąc zakupy w POLSKICH sklepach. Weźmy dziś pod uwagę zakupy ubrań. Robiąc zakupy w centrach handlowych, w różnych znanych sklepach, w których przecież ubrania mają polskie etykiety, a sprzedawcy mówią po polsku, tak naprawdę nie zawsze zwracamy uwagę czy kupując dany ciuch, wspomagamy własną gospodarkę czy może naszych sąsiadów. Na przykład znana sieciówka H&M to szwedzka firma, a takie marki, jak Stradivarius czy ZARA są własnością hiszpańskiej firmy Inditex. Które zatem marki są polskie?

Prezentujemy listę 15 polskich firm i marek odzieżowych:

 1. 4F

  Polska marka odzieży sportowej, prowadzona przez spółkę OTCF.
 2. Bialcon

  Marka stworzona przez Barbarę Chwiesiuk w 1992 roku. Siedziba i główny zakład produkcyjny znajdują się w Białej Podlasce, natomiast w całej Polsce jest obecnie 60 sklepów.
 3. Big Star

  Polska spółka zajmująca się sprzedażą odzieży. Była założona przy udziale szwajcarskiego holdingu, natomiast w 2005 jest w 100% polska. Marka posiada około 250 sklepów w całej Polsce.
 4. Bytom

  Spółka specjalizująca się w produkcji odzieży męskiej, przede wszystkim garniturów, marynarek i spodni. Firma, jak podpowiada nazwa, została założona w Bytomiu, natomiast już od kilku lat siedziba zarządu znajduje się w Krakowie.
 5. Carry

  Właścicielem marki jest poznańska firma E-COMMERCE EVERYDAY.
 6. Diverse

  Polska marka, która powstała w 1993 roku. Właścicielem jest gdyńska firma ETOS S.A., która jest także właścicielem marki Iridium oraz CLTN.
 7. Greenpoint

  Firma odzieżowa działająca ponad 12 lat na polskim rynku. Siedziba firmy znajduje się w Krakowie.
 8. LPP

  Polski koncern odzieżowy z siedzibą w Gdańsku, jednak nieposiadająct własnych fabryk. Odzież produkowana jest głównie w Azji, ale także w Europie i między innymi w Polsce. Jest to jednak firma, która założyła wiele znanych w Polsce marek:

  • Reserved
  • Mohito
  • SinSay
  • Cropp
  • House
 9. Medicine

  Marka podlega aktualnie firmie BrandBQ z Krakowa.
 10. Monnari

  Marka istniejąca na polskim rynku od 1998 roku. Firma nie posiada jednak własnego zakładu produkcyjnego. Odzież produkowana jest w Chinach i innych krajach.
 11. Ochnik

  Firma stworzona przez braci Ochnik w 1989 roku. Możemy być dumni, że mamy taką polską markę, która rozpoczęła od wzorowania się na światowych markach. Obecnie produkty marki Ochnik charakteryzuje oryginalność oraz indywidualny styl.
 12. Próchnik

  Firma jest JEDYNĄ polską spółką w branży modowej, której nazwa nawiązuje do realnego patrona, bohatera i patrioty - Adama Feliksa Próchnika. Jednak płaszcze sprzedawane przez firmę nie są już szyte w Łodzi, a w...Chinach.
 13. Recman

  Marka słynąca głównie z pięknych, męskich garniturów. W stopce na firmowej stronie widzimy nawet napis "Made in Poland" - jak widać, również firma stara się podkreślić to, skąd pochodzi marka :-)
 14. Simple

  A dokładniej Simple Creative Products S.A. - firma odzieżowa z Warszawy.
 15. Vistula

  Ta marka jest przykładem 100% polskiej marki ;-) Posiada swoje zakłady produkcyjne wyłącznie w Polsce.  W 2006 roku marka została połączona ze spółką Wólczanka, a w 2008 ze spółką W.Kruk. Grupa nazywa się oficjalnie Vistula Group S.A.

Oczywiście nie zniechęcamy Was do robienia zakupów w innych sklepach! Czasami jednak przekonania niektórych osób sprawiają, że wolą oni kupować produkty właśnie od polskich firm. Trzeba przy tym także zwrócić uwagę, że niektóre sklepy są tak naprawdę założone i zarejestrowane w polsce, ale ich zakłady produkcyjne znajdują się w Azji. Trzeba sobie zatem odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób chcemy pomóc polskiej gospodarce i czy zawsze robimy to w odpowiedni sposób.

Zniżki do polskich sklepów

Niemniej jednak, doskonale wiemy, że w wyżej wymienionych przez nas sklepach znajdziecie DUŻO PROMOCJI. Oprócz tego, że pomagamy Wam kupować taniej, to staramy się także wskazać Wam drogę do MĄDRYCH zakupów. Przedstawiamy zatem listę kuponów rabatowych lub promocji obowiązujących w POLSKICH SKLEPACH :-)

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close