logo

Zakupy tańsze o podatek VAT – promocja pozbawiona wad?

25paź 2013

Kategoria: Porady i analizy | Autor: Marysia Junak

1

Coraz więcej sklepów decyduje się na promocje umożliwiające klientom kupowanie ich produktów za cenę pomniejszoną o podatek VAT. Co możemy kupić w takich promocjach i czy rzeczywiście, jak podają reklamy są one bez żadnych wad?

Na czym polega promocja i co kupimy taniej?

Sklepu oferujące tego typu promocje proponują swoim klientom zakupy tańsze o podatek VAT, czyli za cenę netto. Najczęściej promocja taka trwa jedynie jeden dzień lub kilka dni – maksymalnie tydzień. Jako pierwsze ofertę zakupów bez VAT przygotowały sklepy, w których asortymencie znajduje się małe i duże AGD oraz sprzęt RTV. Dla wielu osób jest to okazja do wymiany starych sprzętów na nowe, o wiele lepsze, na jakie normalnie ich nie stać. Obecnie również w innych branżach zakupy bez podatku VAT stają się coraz to popularniejsze.

promocje w mediamarkt

Niedawno zakończyła się promocja w sklepach meblowych Black Red Wite, która obejmowała meble do sypialni, jadalni i kuchni oraz meble pokojowe, a do 27 października trwa promocja na meble na wymiar do kuchni. Również osoby, które lubią stylowe ubrania i dodatki do domu mogą skorzystać z tego typu promocji. Obecnie zakupy bez podatku można zrobić na stronie Tchibo.pl. promocją tą objęte są produkty z kolekcji Tchibo. W takiej promocji coraz częściej możemy zakupić mniejsze przedmioty, takie właśnie jak dodatki do domu oferowane w Tchibo, ale i np. książki komiksy czy drobne upominki dla bliskich osób.

Bez VAT, ale czy bez WAD?

Okazuje się, że jak na wiele promocji tak i na promocje typu bez VAT również trzeba zwracać baczną uwagę, gdyż niektóre sklepy mogą nieco manipulować cenami. Niejednokrotnie zdarza się, że na kilka dni przed planowaną wyprzedażą czy też promocją ceny w sklepie rosną, a w dniu rozpoczęcia promocji ceny sprzed podwyżki ogłaszane są jako ceny promocyjne. Dlatego też warto dokładnie sprawdzać ceny, gdyż później może się okazać, że w innym sklepie kupimy ten sam sprzęt czy identyczne meble w cenie brutto o wiele taniej niż w bez podatku VAT.

promocje w vox

Jednak z drugiej strony kupując meble czy duży sprzęt AGD i RTV do ceny zakupów musimy doliczyć koszty transportu lub wysyłki, więc nieraz ceny końcowe równoważą się, szczególnie jeśli zdecydujemy się na zakup ratalny.

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close