logo

Zakupy grupowe – tanie zakupy nie tylko dla klientów indywidualnych

14paź 2013

Kategoria: Porady i analizy | Autor: Marysia Junak

0

Słysząc słowa zakupy grupowe przyzwyczailiśmy się do tego, że możemy jako osoby fizyczne kupić taniej dla siebie wymarzone markowe ubrania, sprzęt elektroniczny czy też ciekawe prezenty dla bliskich. Jednak jak się okazuje z takiej formy oszczędzania mogą korzystać również przedsiębiorcy. Jak to wygląda w ich przypadku?

B2C vs. B2B – na czym polega różnica w zakupach grupowych dla tych dwóch grup docelowych?

Z języka angielskiego skróty te oznaczają relację business to client i business to business. Na początku zakupy grupowe dla obu tych grup docelowych oznaczały to samo – grupa ludzi bądź firm zbiera się, by zakupić większą ilość towaru lub usługi, za które będą mogli zapłacić o wiele mniej niż normalnie. I o ile w przypadku relacji business to business dalej możemy spotkać się z taką formą, tak w relacji business to client znacznie ona się zmieniła.

Może o tym świadczyć popularność takich serwisów jak nasz informujących o wszystkich promocjach jakie można znaleźć w sieci lub też serwisów, które dają możliwość zakupów grupowych. Jeżeli chodzi o firmy to specjalnie po to, aby były możliwe zakupy grupowe powstają centra usług wspólnych, które zrzeszają przedsiębiorców dając im możliwość tańszych zakupów.

rabaty dla przedsiębiorców

Na czym najczęściej oszczędzają przedsiębiorcy?

Klienci indywidualni oszczędzają z reguły przy pomocy zakupów grupowych na rzeczach luksusowych, to znaczy z ich pomocą kupują markowe ubrania, wysokiej klasy sprzęt audio-video itp. Natomiast wszelkiego rodzaju przedsiębiorcy oszczędzają najczęściej na tym co generuje największe koszty. Będzie to zatem energia elektryczna, gaz czy też paliwo – tutaj oczywiście najwięcej oszczędności będą szukały firmy transportowe. Jednak równie często w ramach zakupów grupowych kupowane są ubezpieczenia dla firm, a także co ciekawe papier do drukarek i inne wyposażenie biur.

Jak wykazują przeprowadzone analizy i badania, w taki sposób można zaoszczędzić od kilku do nawet 30 procent swoich dotychczasowych wydatków. Z uwagi na popularność takiej formy zakupów niedawno powstało rządowe Centrum Usług Wspólnych, które zostało utworzone przez Radę Ministrów.

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close