logo

Zakochani w Rzymie: najpiękniejsze miejsca w Wiecznym Mieście

12paź 2015

Kategoria: Turystyka | Autor: Jadwiga Dabińska

0

Wybierasz się do Wiecznego Miasta na weekend, tydzień, a może na dłuższe wakacje? Zapoznaj się z naszą listą najlepszych atrakcji w Rzymie, wśród których znajdują się piękne zabytki, muzea, place, bazyliki. Zapraszamy do wirtualnej podróży po stolicy Włoch.

Sam wyjazd zagraniczny jest dla wielu osób ogromnym przeżyciem. Wykorzystaj swoje wakacje w 100% oraz skorzystaj z wielu okazji na zwiedzenie pięknych miejsc w Rzymie. Obowiązkowymi atrakcjami do zaliczenia jest oczywiście Bazylika Św. Piotra, Panteon i Koloseum. To miejsca, których nie przepuści żaden Turysta, czyli tzw. "must visit" ;)

Istnieją jednak pozostałe miejsca, które nie są tak popularne jak wyżej wymienione atrakcje, aczkolwiek również warte dużej uwagi. Wśród takich obszarów są między innymi otwarte przestrzenie: Piazza Navona, Fontanna di Trevi, Piazza di Spagna czy Campo dei Fiori. Można je zwiedzić za darmo!

Piazza Navona (Plac Navona) - barokowy plac, który został zbudowany na Polu Marsowym w roku 86 - jego pierwotnym przeznaczeniem były rozgrywki konkurencji altetycznych. W 1477 papież Sykstus IV utworyzł w tym miejscu targ, którego tradycja jest nadal podtrzymywana. Na Placu Navona można często kupić różnego rodzaju pamiątki, ozdoby i upominki świąteczne. Dlaczego warto go odwiedzić? Przede wszystkim dlatego, żeby spacerować po wyjątkowej powierzchni i poczuć się jak w Starożytnym Rzymie!

Fontanna di Trevi - jest to jedna z najbardziej znanych i uwielbianych przez Turystów fontanna w Rzymie, która wyróżnia się barokowym stylem oraz Neptunem i dwoma trytonami, stanowiącymi główne postacie całego obiektu. Jeśli nigdy jeszcze nie byłeś w Rzymie, nie widziałeś tej fontanny, można ją obejrzeć także w filmie z 1960 roku pt. "Słodkie Życie" - wtedy bohaterka Sylvia weszła do fontanny i od tego momentu, ten rzymski obiekt stał się sławny na całym świecie. Obecnie kąpiel w fontannie jest oczywiście zakazana i karana.

Piazza di Spagna - co prawda jesteśmy w Rzymie, ale plac nazwany jest Placem Hiszpańskim i stanowi jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w zabytkowej części Wiecznego Miasta. Na Placu znajduje się Fontana della Baraccia (ukazana na zdjęciu powyżej). Miłośnicy barokowego stylu z pewnością zakochają się w niej od pierwszego wejrzenia. U szczytu znajduje się natomiast kościół Trinita’ dei Mont.

Campo dei Fiori - kolejny plac, tym razem już od średniowiecza pełniący funkcję targu. Do teraz można tu znaleźć wiele stoisk, na których sprzedaje się nie tylko popularne pamiątki, ale także produkty spożywcze: warzywa, owoce, napoje i inne. Panuje tu niesamowita atmosfera - przechadzając się pomiędzy stoiskami można poznać kulturę włoską, posłuchać rozmów sprzedawców i kupców oraz wybrać dla siebie piękną pamiątkę.

 

Podczas zwiedzania nie należy zapomnieć o odpowiednim odżywianiu się. Wielu wartości  energetycznych dostarczą typowe, włoskie dania:

Mamma mia! Ślinka cieknie na sam widok... Jednak nie trzeba wyjeżdżać do Rzymu, żeby skosztować włoskiej uczty. Można skorzystać z naszej niezawodnej wyszukiwarki, która znajdzie dla Was coś wyjątkowego. Tym razem: włoskie dania w atrakcyjnych cenach!


Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu

Zachęcamy do wybrania Wiecznego Miasta jako kierunku na tegoroczne wakacje i skorzystanie z najlepszych opcji wyjazdów do Włoch:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close