logo

Zagraniczne zakupy poprzez sieć

13lis 2013

Kategoria: Porady i analizy | Autor: Monika Maczkowska

1

Jak kupować towary z zagranicy, aby się na nich nie przejechać?

Internet staje się naszym oknem na świat dosłownie i w przenośni – dzięki niemu mamy lepszy dostęp do przedmiotów z najdalszych zakątków naszego świata, również egzotycznych dóbr luksusowych. Możemy zakupić je praktycznie bez wychodzenia z domu.

Co najczęściej kupujemy w zagranicznych sklepach i dlaczego?

Większa dostępność towarów oraz niższe ceny to dwa główne powody jakie podaje większość osób, które wolą robić zakupy poza granicami naszego kraju. Argument dotyczący niskich cen tyczy się przede wszystkim sprzętów takich jak smartfony, komputery, odtwarzacze muzyczne oraz płyty z muzyką. Tego typu urządzenia opłaca się kupować szczególnie w czasie wielkich sezonowych wyprzedaży. Pamiętać, jednak trzeba o tym, by zwrócić uwagę na koszty wysyłki, by nie okazało się, że przekroczą one wartość zakupionego przez nas towaru.

Dzięki możliwości kupowania za granicą nikt nie musi się też martwić o dostępność konkretnego modelu przedmiotów. Przykładowo, gdy u nas wszystkie modele z najnowszej kolekcji ubrań danej marki zostaną wykupione możemy ich poszukać w innych krajach. Dają one też możliwość kupienia produktów firm, których towary nie są u nas dostępne lub ciężko je zakupić.

O czym pamiętać robiąc zakupy w zagranicznych e-sklepach?

Przede wszystkim nie wolno się śpieszyć. Należy dokładnie przeczytać regulaminy i zapoznać się ze sposobem składania zamówienia oraz metodami płatności. Jeżeli nie znamy języka na tyle dobrze by bez problemu wszystko zrozumieć warto poprosić kogoś znajomego o pomoc. Przed dokonaniem zakupu warto także poszukać informacji o konkretnym sklepie na forach internetowych. Bardzo ważne jest też, aby poznać zasady jakie obowiązują przy zwrotach i reklamacjach towaru w danym kraju.

Niekiedy istnieje możliwość dokonania reklamacji na terenie naszego kraju i zagraniczny sprzedawca ją uzna – tak dzieje się np. w przypadku serwisu komputerowego. Warto też sprawdzić, jakie dodatkowe opłaty mogą wiązać się zakupami. Chodzi tutaj głownie o podatki i cła – tutaj liczy się nie miejsce zakupu, ale to skąd towar jest wysyłany. Wysokość takich opłat można sprawdzić na stronie www.isztar.mf.gov.pl.

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close