logo

Zabytki, parki i stadiony, czyli 5 głównych atrakcji Barcelony

01wrz 2015

Kategoria: Turystyka | Autor: Jadwiga Dabińska

0

Najczęstsze skojarzenia z Barceloną to przede wszystkim klub piłkarski FC Barcelona, film Woodego Allena Vicky Cristina Barcelona i...słońce oraz plaża. Sprawdź jakie atrakcje godne zapamiętania czekają na Ciebie w tym hiszpańskim mieście.

Nie chcesz wyjeżdżać na wakacje tylko po to, żeby leżeć brzuchem do góry, opalać się i czasami wskoczyć do basenu? Marzysz o tym, aby spędzić fantastyczne i aktywne wczasy, które pozostaną w Twojej pamięci do końca życia? Mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie! Ten krótki przewodnik po Barcelonie z pewnością przekona Cię do odwiedzenia tego miasta w przyszłości. Zapraszamy do wspólnej, póki co wirtualnej, podróży po hipszańskich uliczkach.

Popularne miejsca w Barcelonie

W Barcelonie znaduje się wiele wspaniałych budynków oraz obiektów, z których aż dziesięć znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Wybraliśmy tylko kilka z nich, które zaliczamy do 5 największych atrakcji Barcelony:

1. Park Güell

Duży ogród z elementami architektonicznymi, który jest otoczony murem wykonanym z nieregularnych, kolorowych kamieni (widocznych na zdjęciu). W Parku można podziwiać obiekty zaprojektowane przez katalońskiego architekta Antoniego Gaudiego, a także dom, w którym mieszkał.

2. Casa Batlló

Obiekt przebudowywany na początku XX wieku przez Antoniego Gaudiego, który został odnowiony nie tylko od zewnątrz, ale także wewnątrz - Gaudi zaprojektował oświetlenie oraz meble. Jest to budynek naprawdę bogato zdobiony, można go podziwiać nie tylko jako całość, ale zwrócić uwagę na detale: kawałki ceramiki, potłuczone kafle itd.3. Sagrada Família

Świątynia Pokutna Świętej Rodziny to secesyjny kościół, kolejne dzieło Antoniego Gaudiego (uważane za jego największe osiągnięcie). Nic dziwnego - Gaudi poświęcił temu projektowi 15 ostatnich lat swojego życia. Od 2010 roku uważana za bazylikę mniejszą.


4. Camp Nou

Stadion piłkarski, na którym rozgrywane są mecze klubu FC Barcelona (w przeszłości również reprezentacja Hiszpanii). Jest to największy stadion piłkarski w Europie i jeden z największych na całym świecie. W 1964 odbyły się tutaj mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, w 1982 mistrzostwa świata w Piłce Nożnej, a w 1992 roku XXV Letnie Igrzyska Olimpijskie.


 

5. Font Màgica

Naprawdę magiczna fontanna, która została zbudowana w 1929 roku (projekt Carlesa Buigasa). Najczęściej, wieczorami i nocami kompleks fontann jest widowiskiem artystycznym: woda-światło-dźwięk.

Oprócz wyżej wymienionych atrakcji możesz odwiedzić także Museu Picasso (muzeum), przespacerowac się średniowieczną dzielnicę Barri Gòtic, obejrzeć łuk triumfalny Arc de Triomf, zwiedzić oceanarium L'Aquarium de Barcelona, a także skorzystać z rozrywek w parku PortAventura Parque Atracciones. To rzeczywiście magiczne miejsca, które już na zdjęciach prezentują się wyjątkowo. Potraficie wyobrazić sobie jak wyglądają naprawdę? Jeśli nie, to musicie koniecznie wyjechać na wczasy do Barcelony! Z pewnością na naszym serwisie turystycznym znajdziesz świetne okazje do tego, żeby wyruszyć w podróż marzeń w bardzo atrakcyjnych cenach. Pamiętaj, że udostępniamy tylko sprawdzone i najlepsze propozycje - tak, abyś nie musiał wydawać majątku. Zasługujesz na te wakacje, a jeśli wybierzesz akurat Barcelonę to obiecujemy, że nie będziesz się nudził. Tymczasem sprawdź najkorzystniejsze wyjazdy do Hiszpanii:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close