logo

Za co kochamy Paryż? Krótki przewodnik dla Turystów

06lis 2015

Kategoria: Turystyka | Autor: Jadwiga Dabińska

0

Paryż - stolica Francji, zwana Miastem Miłości. Prezentujemy wybrane atrakcje i miejsca, które warto odwiedzić. Świetne rozwiązanie nie tylko dla marzycieli i romantyków, ale także osób interesujących się historią.

Szacuje się, że rocznie Paryż odwiedza około 30 milionów turystów z całego świata. Co sprawia, że wybór pada właśnie na to miasto? Odpowiedzi są różne, jednak najczęstsze z nich to: niezwykła atmosfera, malownicze krajobrazy, zabytki i muzea...

Co warto zobaczyć w Paryżu?

Przedstawiamy 5 wybranych atrakcji, które czekają na Ciebie w Mieście Miłości ♥

1. Wieża Eiffla

Nawet osoby, które nigdy nie były we Francji doskonale wiedzą, że to wlaśnie tam znajduje się ta słynna wieża. Wybudowana w 1889, do 1930 roku utrzymywała status najwyższej budowli na świecie.

2. Notre-Dame

Gotycka katedra, której nazwę tłumaczy się na słowa "Nasza Pani", odnoszące się do Matki Boskiej. Obowiązkowe miejsce nie tylko dla pielgrzymów, ale miłośników gotyckiej architektury i wszystkich innych osób, doceniających piękno zabytkowych budowli.

3. Luwr

Najbardziej rozpoznawalne paryskie muzeum, w których można znaleźć największe dzieła sztuki: obraz Mona Lisa czy rzeźbę Wenus z Milo.

4. Łuk triumfalny

Znajdujący się na Place Charles-de-Gaule pomnik na cześć tych, którzy walczyli oraz polegli za Francję podczas rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich.

5. Disneyland

Nie wszyscy mogą się z tym zgadzać, ale z pewnością jest to rozrywka zarówno dla małych, jak i dużych. Kraina zabawy, marzeń i radości...

Ta ostatnia atrakcja jest wyróżniona w wielu biurach podróży - organizuje się wycieczki specjalnie po to, aby odwiedzić Disneyland.

Wycieczki Disneyland

Paris, je t'aime

Za co jeszcze kochamy Paryż?

Wiele osób chwali to miejsce za wyśmienitą kuchnię. Nie wszyscy jednak lubią to samo, dlatego przed wyjazdem do Paryża warto wybrać się na degustację francuskich dań, które można znaleźć w bardzo przystępnych cenach.

 

Degustacja francuskich dań

Podróż do Paryża

Zastanawiasz się jaki rodzaj transportu będzie korzystniejszy w pokonaniu trasy do Paryża? Istnieje kilka sposobów: samolot, samochód, wycieczki autobusem. Bilety można zakupić w sprawdzonych, polskich liniach lotniczych LOT, bądź skorzystać z wyszukiwarek typu WhyNotFly.

Nocleg

Możesz wyszukać oraz zarezerwować hotel, pensjonat czy prywatną kwaterę korzystając z intuicyjnej wyszukiwarki GoDealla Hotele. Wystarczy wpisać tylko kierunek wyjazdu, datę i liczbę osób. Dla wymagających dostępne są także opcje oceny obiektu, typu czy liczby gwiazdek.

Wyszukiwarka jest kompatybilna z innymi znanymi serwisami:

Osobom, które trochę obawiają się samodzielnej organizacji wycieczki, polecamy gotowe rozwiązania. Nie są to zwykłe wycieczki zagraniczne. To specjalnie wyselekcjonowane oferty z korzystnymi rabatami, sięgającymi nawet 69%! Podróżowanie jeszcze nigdy nie było tak tanie... Jesteśmy zatem pewni, że Wasza wyprawa do Paryża będzie niezapomnianym przeżyciem! Odwiedzajcie codziennie naszego bloga, aby dowiadywać się o innych, interesujących atrakcjach oraz zniżkach na wycieczki.

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close