logo

Z okazji Światowego Dnia Kota rozmawiamy z właścicielami o najlepszych prezentach dla kotów

16lut 2018

Kategoria: Promocje | Autor: Marta Wacław

0

17 lutego wszystkie mruczki obchodzą swoje święto! Pamiętajcie więc o swoich kocich przyjaciołach i podarujcie im prezent w ten wyjątkowy dzień. A nikt lepiej nie podpowie Wam, co kupić swojemu kociakowi, jak właściciele kotów. Rozmawialiśmy z nimi o ich kotach oraz najlepszych prezentach z okazji Światowego Dnia Kota.

Reklama

Wśród naszych Czytelników z pewnością jest wiele miłośników i właścicieli kotów, którzy zastanawiają się, co podarować swojemu pupilowi z okazji Światowego Dnia Kota. Przychodzimy Wam z pomocą! Postanowiliśmy porozmawiać z kocimi właścicielami o najlepszych upominkach dla kotów. Być może to Was nieco zainspiruje :-) Oczywiście mamy dla Was też promocje! Zobaczcie, co podpowiadają koci opiekunowie :-)

Koci właściciele o najlepszych prezentach z okazji Dnia Kota

Poznajcie wyjątkowe koty i sprawdzone pomysły na prezenty dla kotów od ich opiekunów!

Albus

Albus Światowy Dzień KotaŹródło: zdjęcia z prywatnej galerii

Asia: Albus to odważny i towarzyski kot. Był malcem, który dowodził stadem swojego rodzeństwa, zawsze na przedzie. Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych. Widziałam od samego początku, że się dogadamy :-) Albus nie lubi się nudzić, zawsze wymyśla sobie zadania na cały dzień, które z uporem maniaka realizuje. Jest łobuziakiem: niczym koty z YouTube zrzuca rzeczy z krawędzi szafek patrząc Ci prosto w oczy. Nie jest jednak wredny. Nie zdazyło mu się nigdy syknąć na człowieka. Lubi wszystkich moich znajomych, lubi lizać ich po twarzach i wchodzić na plecy :-) Człowiek to dla niego naturalna pomoc we wspinaczce wyżej: po spełnienie najwyższych marzeń. Bywa zazdrosny i nie wstydzi się tego okazywać. Prawdziwy z niego mężczyzna. Przychodzi po pieszczoty w najmniej spodziewanym momencie.

A jaki będzie najlepszy prezent dla Albusa i innych kociaków z okazji Dnia Kota?

Albus Światowy Dzień KotaŹródło: zdjęcia z prywatnej galerii

Asia: Do jego ulubionych zabaw należy na pewno drapanie po stopach śpiących ludzi oraz włażenie pod prześcieradła. Co mogłoby go uszczęśliwić? Zabawka automatyczna, z którą mógłby zajmować sobie długie godziny w oczekiwaniu na mój powrót z pracy. Chociaż, kto wie, może wcale się wtedy nie nudzi? :-)

Triss

 Światowy Dzień Kota

Źródło: zdjęcia z prywatnej galerii

Sandra: Triss, bo tak ma na imię mój kot, to pochodna Brytyjczyka. Charakter też ma po nim, bo często zachowuje się jak pies :-) Trafiła do mnie w dziwny sposób - była niespodzianką. Przyjaciółka z moją drugą połówką wymyślili, że podarują mi kociaka na urodziny, którego ja sama chciałam, ale nie miałam odwagi go zaadaptować, bo byłby to już nasz trzeci kot. Pewnego dnia wróciłam po pracy do domu i okazało się, że od progu Triss już się ze mną witała. Była taka malutka, miała jeszcze szare oczka i bardzo lubiła kontakt z człowiekiem, starczyło na nią spojrzeć i już zaczynała mruczeć. Na początku byłam zła, że mi ją podarowali mimo sprzeciwu, ale jak i wzięłam ją na ręce, od razu mi przeszło :-)

Minęły prawie dwa lata, Triss charakterem nadal przypomina kociątko z tamtego dnia. Kocha się tulać, uwielbia głaskanie i mruczy nawet jak jeszcze nie została dotknięta. Nie lubi wchodzić na wysokie miejsca, jak inne koty, za to podobnie, jak one uwielbia kartony. Jest też zdecydowanie kotem, który robi najbardziej śmieszne "miny", a także najwięcej czasu poświęca na zabawę.

Co Triss lubi robić w wolnym czasie i jaki byłby odpowiedni prezent dla tej kotki?

Światowy Dzień KotaŹródło: zdjęcia z prywatnej galerii

Sandra: Triss szczególnie lubi wszelkiego rodzaju wędki, im dziwniejsze jest to, co na końcu, tym lepiej. Idąc tym tropem, uwielbia też sznurowadła, wszelkiego rodzaju sznurki, paski od szlafroków itp. Jeśli miałabym jej kupić jakiś prezent, na pewno nie byłoby to coś do jedzenia, ale właśnie wędka. Może taka, żeby można ją było na stałe przymocować do ściany, albo jedno z tych urządzeń, co samo porusza zabawką na patyczku? W każdym razie jestem pewna, że spędzała by przy nich całe dnie i trudno by mi było ją namówić do pieszczot, zabawki zdecydowanie ważniejsze :-)

Sadza, Nelcia, Zgrzytek, Maniuś, Boluś

Światowy Dzień KotaŹródło: zdjęcia z prywatnej galerii

Sadza

 Światowy Dzień Kota

Źródło: zdjęcia z prywatnej galerii

Pani Violetta: Sadza jest najstarszym kociakiem, jakiego mam. W tym roku skończy 7 lat. Dla niej najlepszym prezentem byłoby, gdyby została sama z nami w domu, do tej pory nie zaakceptowała pozostałej czwórki. Żartobliwie mówimy na nią zołza :-) Nawet nas okłada łapkami, jak jej otwieramy drzwi na taras.

Nelcia

Światowy Dzień KotaŹródło: zdjęcia z prywatnej galerii

Pani Violetta: Drugą artystką, która do nas trafiła, jest Nelcia. W tym roku w maju kończy 3 lata. Jest kochanym miziakiem, towarzyszy mi w kuchni, w łazience, w sypialni i salonie. Dla niej najlepszym prezentem byłoby, gdybym siedziała w domu, a najlepiej to fotelu, bo wtedy moje kolanka są jej :-) W lecie uwielbia spacerować po ogrodzie, lubi też jeździć ze mną samochodem oczywiście bez żadnego zapięcia :-)

Zgrzytek

Światowy Dzień Kota

Źródło: zdjęcia z prywatnej galerii

Pani Violetta: Jako następny trafił do nas Zgrzytek. Jest z nami trzeci rok (trafił do nas w wieku około 3 lat), czyli teraz będzie miał 6 może 7 lat. Dla niego prezentem jesteśmy my, ciepły kąt i pełna miseczka :-) Zgrzytek uwielbia mojego męża, lubi się łasić koło nóg i spać w sypialni.

Maniuś

Światowy Dzień KotaŹródło: zdjęcia z prywatnej galerii

Pani Violetta: Maniusia przywieźliśmy pod koniec kwietnia ubiegłego roku. 3. lutego skończył rok. Jak tylko wszedł do naszego domu, od razu wniósł dużo radości i energii. Bardzo lubi się pluskać w wodzie. Jego ulubione miejsca do spania to zmywarka, stół, ewentualnie łóżko w sypialni. Towarzyszy mi w łazience i przy pracach domowych. Dla niego najlepszym prezentem byłaby klatka z ptaszkami, bo uwielbia je obserwować, zaś w lecie basen, bo lubi się taplać w wodzie :-) Uwielbia też mizianie, drapanie i spanie z nami w łóżku, jak również lubi zaczepiać Sadzuchnę (to chyba jego ulubione zajęcie). Ona wtedy się denerwuje i okłada go łapkami :-)

Boluś

Światowy Dzień KotaŹródło: zdjęcia z prywatnej galerii

Pani Violetta: Ostatnim nabytkiem jest Boluś, który 3 czerwca ubiegłego roku został podrzucony do naszego ogrodu. Miał wtedy około 3 tygodnie. Pieszczoch, miziak i ogólnie kochany kociak... a i sprinter. Dla niego najlepszym prezentem z okazji Dnia Kota byłaby olbrzymia woliera z torem przeszkód :-) Boluś uwielbia spać ze mną, jest wręcz zaborczy :-) Gości też lubi, bo każdy bierze go na kolana. Staje na tylnych łapkach, przednie wyciąga do góry i miałczy, żeby wziąć go na ręce.

Maja

Światowy Dzień Kota

Źródło: zdjęcia z prywatnej galerii

Pani Danuta: Maja była prezentem urodzinowym na 50 urodziny swojego pana. Dziś ma 10 lat. Kupiona przez Internet jako kotka Syberyjska, okazała się mieszanką ras, ale i tak była piękna :-) U nas znalazła bardzo dużo miłości, ale przez złe traktowanie w młodości, nieufność do innych ludzi pozostała jej do tej pory. Maja jest kotką „domową”, nie wychodzi z domu, bo mieszkamy w bloku. Jej spacerowe miejsce to balkon, który trzeba było zabezpieczyć siatką, żeby nie wypadła.

Maja jest czyścioszkiem i nigdy nie zdarzyło się jej załatwić poza kuwetą. To indywidualistka, ja nazywam ją dziwaczką. To kotka, która nie wskakuje na kolana, nie lubi przytulania itd. no chyba, że sama tego chce. Lubi dużo jeść i tego domaga się często. Uwielbiam jej budzenie nad ranem, kiedy jest głodna, wskakuje na wersalkę i liże moje lewe ucho. Jej miejscem do spania jest… wszystko oprócz legowisk, które kupowane lądowały na śmietnik :-) Lubi spać na parapecie przy otwartym lufciku w okresie zimy, a także na wersalce, szafie, fotelu itd. Dzięki Majce pozbyłam się wszystkich kwiatów doniczkowych, bo strącała z parapetów, łamała lub obgryzała, ale wcale nie mam do niej o to żalu :-) Kwiaty lubi nadal, bo jak tylko pojawi się jakiś bukiet, to ona pierwsza musi się z nim zapoznać. Maja nie lubi być fotografowana, chociaż aparat ją lubi i nawet jej zdjęcie zdobyło nagrodę w Internecie:

Co najbardziej lubi Maja?

Światowy Dzień KotaŹródło: prywatna galeria

Pani Danuta: Ulubioną chwilą kotki jest codzienne czesanie. Domaga się tego cichym miauczeniem, prowadzi do łazienki, gdzie są jej szczotki i poddaje się tym pieszczotom z pięknym mruczeniem. Mam wrażenie, że ona wie, co się mówi o niej, bo reaguje wcześniej np. ucieczką, kiedy mówimy, że jedziemy do weterynarza. Taka to jest ta nasza Maja. Dobrze, że jest. Fajnie, że niedługo jest jej święto. Pewnie z okazji Dnia Kota dostanie więcej swojej ulubionej karmy Royal i jeszcze więcej pieszczot.

Kretka i Tofi

Światowy Dzień KotaŹródło: prywatna galeria

Są też tacy właściciele kotów, którzy bardzo lubią poezję i z miłości do swoich ulubionych, futrzastych przyjaciół piszą wiersze. Zobaczcie jeden z nich! :-) Pani Eugenia w poetycki sposób pisze o swoich kotach:

Światowy Dzień Kota

A z jakiego prezentu z okazji Dnia Kota najbardziej ucieszyłyby się Kretka i Tofcia?

Światowy Dzień KotaŹródło: prywatna galeria

Pani Eugenia: Najprostszy prezent jest najlepszy: papierowe kulki, różne sznureczki, wędki i oczywiście... wołowinka! :-)

Bardzo dziękujemy wszystkim kocim opiekunom za przedstawienie swoich kocich przyjaciół oraz podpowiedzi, co kupić im w prezencie z okazji Światowego Dnia Kota obchodzonego 17 lutego (oczywiście poza pieszczotami!). A gdzie kupicie upominki dla kotów z rabatem?

Zniżki na prezenty dla kotów

W sklepie Zooplus kupicie w promocji automatyczne zabawki dla kotów oraz wędki polecane przez kocich właścicieli:

Światowy Dzień Kota

Jeżeli do dodatkowej dawki przytulasów i miziania chcecie swojemu kotu dorzucić w prezencie również coś smacznego, na stronie BDsklep.pl przysmaki dla kocich przyjaciół kupicie teraz z dodatkową zniżką:

Światowy Dzień Kota

Do końca lutego (28.02) przy zamówieniu za min. 150 zł z kodem: RABAT5WYD218 otrzymacie dodatkowe 5% zniżki na całe swoje zamówienie w tym sklepie! A gdzie jeszcze znajdziecie akcesoria dla kotów w promocji? Takie okazje znaleźliśmy w sklepie Telekarma!

Światowy Dzień Kota

Oczywiście Waszym pupilom nic nie zastąpi po prostu Waszej obecności w dniu ich święta! :-) Na sam koniec mamy dla Was jeszcze promocji dla kotów i nie tylko.

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close