logo

Wycieczka do Czarnobyla z rabatem - Groupon na zwiedzanie strefy wykluczenia

01sie 2019

Kategoria: Turystyka | Autor: Marta Wacław

0

Mimo że połowa wakacji już za nami, Wy nadal nie zaplanowaliście swojego urlopu? Szukacie niebanalnego i nietypowego kierunku wyjazdu? Chcecie przeżyć niesamowitą, pełną wrażeń przygodę? Na Grouponie znaleźliśmy rabat na wycieczkę do Czarnobyla. Za ile będziecie mogli zwiedzić strefę wykluczenia i czy to na pewno bezpieczne?

 

Reklama

Jeśli nieustannie poszukujecie mocnych wrażeń, a wakacje pod palmami to zdecydowanie nie to, o czym marzycie, na pewno nie raz po głowie przeszedł Wam pomysł z wycieczką do Czarnobyla. Teraz możecie wdrożyć w życie swoje plany i w niższej cenie zwiedzić strefę wykluczenia w pojedynkę lub z grupą znajomych. Na Grouponie pojawił się voucher na wycieczkę do Czarnobyla z bardzo bogatym programem zwiedzania pod okiem wykwalifikowanego przewodnika. Jeżeli zainspirowani serialem "Czarnobyl" od HBO lub niezwykłą (choć przerażającą) historią tego miejsca, chcecie na własne oczy zobaczyć, jak teraz wygląda miasto po wybuchu reaktora elektrowni jądrowej, możecie wybrać się na ekstremalną wyprawę ze zniżką. 

Wycieczka do Czarnobyla - czy to bezpieczne?

Organizatorzy (Chernobyltime) zapewniają, że tak. Każdy uczestnik wycieczki otrzyma na miejscu specjalny dozymetr (miernik promieniowania), który da Wam sygnał w momencie, kiedy znajdziecie się w miejscu zbyt wysokiego promieniowania. Wtedy należy po prostu oddalić się od niego. Miernik zacznie piszczeć jak tylko poziom promieniowania minimalnie przekroczy ten, z którym mamy do czynienia na co dzień, więc możecie czuć się bezpiecznie. Poza tym, wycieczka do czarnobylskiej strefy wykluczenia organizowana jest zgodnie ze wszystkimi wymaganiami, obostrzenianiami i przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa. Jeśli więc od dawna marzycie o tym, żeby odwiedzić wymarłe miasto, możecie być spokojni o swoje zdrowie jeżeli będziecie stosowali się do zaleceń i próśb przewodnika - wtedy nic Wam nie grozi :-) W wycieczce mogą brać udział wyłącznie osoby dorosłe, które ukończyły 18 lat.

Groupon na zwiedzanie Czarnobyla - co w ofercie?

Na Grouponie do wyboru macie aż 5 różnych opcji wycieczki do Czarnobyla:

 • 1 dzień w strefie wykluczenia dla 1 osoby - 375 zł
 • 1 dzień w strefie wykluczenia dla 2 osób - 750 zł
 • 1 dzień w strefie wykluczenia dla 3 osób - 1125 zł
 • 1 dzień w strefie wykluczenia dla 4 osób - 1500 zł
 • 1 dzień w strefie wykluczenia dla 5 osób - 1875 zł

W zależności od tego, czy na zwiedzanie będziecie chcieli wybrać się w pojedynkę czy też większą grupą, na przykład razem z przyjaciółmi, z kuponem rabatowym będziecie mogli wybrać idealną opcję wyprawy dla siebie. A co obejmuje cena wycieczki i jaki jest program zwiedzania Czarnobyla?

W ramach wycieczki otrzymacie:

 • indywidualny dozymetr (miernik napromieniowania),
 • wizytę w czarnobylskiej strefie wykluczenia,
 • transport z Kijowa do strefy wykluczenia Czarnobyl,
 • ubezpieczenie,
 • organizację wymaganych zezwoleń,
 • pozwolenie na zwiedzenie strefy 30 km,
 • pozwolenie na zwiedzenie strefy 10 km,
 • pozwolenie na zwiedzanie miasta Prypeć,
 • pozwolenie na zwiedzenie radaru „Duga”,
 • opiekę profesjonalnego przewodnika w języku angielskim lub rosyjskim,
 • pozwolenie na fotografowanie i filmowanie.

Dzięki Grouponowi odwiedzicie nie tylko elektrownię jądrową Czarnobyl, ale również miasteczko wojskowe Czarnobyl 2 i wieś "Zalesie". Na miejsce zbiórki wyznaczono pasażerski dworzec kolejowy w Kijowie, to oznacza, że z Polski do stolicy Ukrainy będziecie musieli dojechać na własną rękę. My polecamy Wam połączyć wycieczkę do Czarnobyla ze zwiedzaniem Ukrainy. Najpierw możecie spędzić kilka dni w Kijowie, a wyjazd do strefy wykluczenia zostawić jako "wisienkę na torcie" :-)

Tanie przejazdy - gdzie ich szukać?

Szukacie zniżek na przejazd do Kijowa? Jeśli chcecie oszczędzić nie tylko na samej wycieczce do Czarnobyla, ale także transporcie, tanich biletów szukajcie na stronie Flixbus. Wystraczy, że w wyszukiwarce zaznaczycie miejsce wyjazdu oraz miejsce docelowe, datę odjazdu i uzyskacie propozycje swojej rezerwacji.

My bardzo często korzystamy z takiego rozwiązania, ponieważ Flixbus to zdecydowanie jeden z najtańszych przewoźników autokarowych. 

Jesteśmy pewni, że po takich wakacjach wszystkim Waszym znajomym i kolegom w pracy opadną szczęki z wrażenia :-) Ale do tego typu ekstremalnej wyprawy trzeba się odpowiednio przygotować. Mamy zniżki na wszystko, co będzie Wam potrzebne w podróży.

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close