logo

WIZZ Discount Club: czy warto?

30lip 2015

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Nawet tanie loty mogą czasem kosztować mniej. Warunkiem jest posiadanie karty klubowej, która wymaga stałej rocznej opłaty. Sprawdziliśmy warunki przystąpienia do Wizz Discount Club.

Coraz częściej zamiast podróży innymi środkami transportu wybieramy samolot, który jest o wiele szybszy. Kiedyś na taką podróż mogli sobie pozwolić nieliczni, jednak wraz z rozwojem tanich linii lotniczych, czasem jest to bardziej opłacalne niż przejazd np. samochodem!

Tanie linie lotnicze prześcigają się w ofertach, które w wyjątkowo korzystnym okresie mogą wynosić nawet... 9zł za lot. Oczywiście nie trwa to przez cały rok, ale w porównaniu do pozostałych linii lotniczych ceny są naprawdę korzystne. Jednym z minusów takiego lotu jest brak bagażu rejestrowanego w cenie, a nie zawsze opłaca się go dokupować, np. jeżeli na 3 dni. O tym, jak spakować się do bagażu podręcznego pisaliśmy w tym artykule: Jak spakować się w bagaż podręczny?

Jakie członkostwo wybrać?

W Wizzair Discount Club mamy do wyboru dwa typu członkostwa:

  • typu Standard
  • typu Grupa

Członkostwo typu Standard:

Przysługuje na członka klubu i towarzysza podróży. Kosztuje 139zł rocznie. Na wszystkie loty za więcej niż 99zł otrzymujemy zniżkę w wysokości 45zł.
Na każdą sztukę dużego bagażu podręcznego i rejestrowanego zakupionego online otrzymamy 23zł zniżki.
Członkostwo typu Standard obejmuje nie tylko posiadacza karty Wizz Discount Club, ale też współtowarzysza podróży. Oznacza to, że podróżując np. z koleżanką, jej też przysługują zniżki.

Wybierając członkostwo typu Standard zawsze można poszerzyć kartę zniżek przez przejście na członkostwo typu Grupa. Wystarczy dopłacić różnicę.

Członkostwo typu Grupa:

Zasady są podobne jak w typie Standard z tą różnicą, że zamiast jednego towarzysza podróży możemy zabrać ich 5 (czyli maksymalnie 6 osób w rezerwacji). Oznacza to, że oszczędzamy 45zł na każdym bilecie (który kosztuje więcej niż 99zł), a poza tym na każdą sztukę dużego bagażu podręcznego lub rejestrowanego zakupionego online przysługuje nam 23zł zniżki.
Koszt członkostwa typu Grupa to 229zł.


Uwaga! Bilety z niższych, klubowych cenach oraz zniżki na bagaż są dostępne tylko i wyłącznie wtedy, gdy członek Klubu Wizz Discount Club podróżuje w tej samej rezerwacji, co reszta pasażerów nią objętych.

PODSUMOWANIE:

  • członkostwo typu Standard kosztuje 139zł na 12 miesięcy i obejmuje rezerwację klubowicza i współtowarzysza podróży, otrzymujemy 45zł zniżki na każdy bilet (powyżej 99zł) i 23zł zniżki na bagaż
  • członkostwo typu Grupa kosztuje 229zł na 12 miesięcy i obejmuje rezerwację klubowicza i 5 pozostałych towarzyszy podróży, otrzymujemy 45zł zniżki na każdy bilet (powyżej 99zł) i 23zł zniżki na bagać.

Oczywiście jako członkowie klubu otrzymujemy również specjalne oferty promocyjne wcześniej niż zostaną one udostępnione dla wszystkich podróżnych.

Jak wejść do Wizz Discount Club?


Aby zostać członkiem klubu należy wybrac dowolną liczbe lotów do rezerwacji na wizzair.com, zaznaczyć przycisk "Kup"  dokonać rezerwacji, podając dane kontaktowe i dane dotyczące płatności za rezerwację i czlonkostwo. Będzie ono aktywne przez jeden rok od dnia zapłaty.
Dokonanie rezerwacji w niższej cenie następuje po zalogownaiu się w profilu myWIZZ.

 

Jeżeli ktoś lata często lub z całą rodziną, to zdecydowanie warto się zastanowić nad członkostwem w Wizz Discount Club. Z pewnością szybko uzyskana zniżka przekroczy koszt opłaty za kartę klubowicza :)

Jeżeli tani bilet już mamy w kieszeni, to warto się zastanowić nad atrakcjami i noclegiem:

 

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close