logo

Wielkie Greckie Wakacje: TOP 6 atrakcji na kontynencie!

07sie 2015

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Grecja to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych od lat. Do wyboru mamy wiele różnych wysp i wysepek, a sam półwysep oferuje setki atrakcji. Zebraliśmy najciekawsze miejsca na kontynencie, które trzeba zobaczyć!

Decydując się na wakacje w Grecji mamy tak duży wybór, że aż ciężko się zdecydować. Dlatego warto odwiedzić Grecję więcej niż jeden raz! Przypominamy o promocji Ryanair, dzięki której możemy kupić bilet lotniczy 30% taniej. To, czy wolimy przebywać na półwyspie, czy jednak chcemy poleżeć na jednej z piaszczystych plaż na malowniczej wyspie, wcale się nawzajem nie wyklucza. Często wybierając ofertę biura turystycznego decydujemy się na pobyt na jednej z wysp i omijają nas uroki antycznych zabytków. Jak zaplanować greckie wakacje na kontynencie?

Grecja Kontynentalna - co zwiedzić?

Oczywiście podróż do Grecji nie może obyć się bez postoju w Atenach, czyli stolicy państwa, i odwiedzinach starożytnych miast: Delfy, Mykeny, Epidauros, Korynt. Poza tym wszyscy zainteresowani historią powinni udać się do Wąwozu Termopile.

1. Ateny

Miasto, którego początki sięgają ponad 3 tys. lat p.n.e obfitują w starożytne, antyczne zabytki. Wycieczka do Aten nie może się obyć bez wejścia na wzgórze Akropolu na którym mieszą się budowle: Partenon - czyli świątynia wybudowana na cześć Ateny, Erechtejon - poświęcona Posejdonowi i Atenie, świątynia Nike, Propyleje - wejście i Pinakoteka - zbiór obrazów, dzieł sztuki, skarbiec.

Akropol to niejedyna atrakcja Aten, wystarczy przejść się uliczkami antycznego miasta, aby to zrozumieć i poczuć historyczną atmosferę.

2. Delfy

Starożytne miasto znane przede wszystkim z wyroczni delfickiej, do której gromadnie przybywali wszyscy mieszkańcy. Oprócz tego, Delfy były jednym z ważniejszych ośrodków kultu Apollina, zaś w ruinach świątyni ku jego czci znajduje się tzw. pępek świata, który wyznacza środek ziemi.

3. Epidauros i Korynt

Starożytne miasta położone na Poeloponezie w których znajdziemy wiele świątyni, np. Asklepiosa, Artemidy, Apollina, jak też wspaniałe pozostałości helleńskiej kultury: teatr grecki, stadion, gimnazjon, abaston, łaźnie Asklepios, termy Euryklesa, źródło Glauke.

4. Riwiera Olimpijska

Jeden z ulubionych kierunków wszystkich turystów odwiedzających Grecję. Potoczne określenie, które wskazuje na pas plaż zachodniego wybrzeża Zatoki Termajskiej u podnóży Olimpu i góry Ossa.

Wybierając jedną z miejscowości leżących w pasie Riwiery, możemy połączyć plażowanie ze zwiedzaniem, m.in odkryć tajemnicę Zeusa wspinając się na Olimp!

5. Meteory

Wbrew pozorom wcale nie chodzi o świecące pozostałości po spadających meteoroidach :) Meteory położone w pobliżu miasta Kalampaka to masyw skał z piaskowca na których szczytach znajdują się liczne monastyry. Ciekawostka: tutaj kręcone były niektóre sceny z Jamesa Bonda Tylko dla twoich oczu.

6. Saloniki

W mieście możemy zobaczyć wiele zabytków, począwszy od symbolu - Białej Wieży z XVI wieku przez pozostałości po czasach antycznych. Warto się zatrzymać w Salonikach chociaż na jeden dzień, jeżeli jedziemy na rajskie wakacje na półwysep Chalkidiki.

To tylko niektóre warte uwagi miejsca na mapie kontynentalnej Grecji, która dodatkowo posiada około 2500 wysp. Jeżeli jeszcze nie zdecydowałeś się na greckie wakacje, to może oferty w niskiej cenie pomogą w wyborze:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close