logo

Wielkanocny koszyczek - porównanie cen produktów do Święconki

27mar 2018

Kategoria: Promocje | Autor: Marta Wacław

0

Wielkanoc nie może obejść się bez tradycyjnego koszyczka z pokarmami, które święcimy w Wielką Sobotę w Kościele, i które zjadamy podczas uroczystego Śniadania Wielkanocnego. Czego nie może zabraknąć w Święconce? Jajek, chleba, wędliny, baranka. A gdzie kupicie je w korzystnych cenach? Sprawdziliśmy to!

Reklama

Usłyszeliśmy ostatnio w jednym z telewizyjnych serwisów informacyjnych, że tradycyjna polska rodzina wyda na zakupy Świąteczne w tym roku około 400 zł. Wydatków związanych z przygotowaniem Śniadania Wielkanocnego i obiadu dla całej rodziny jest naprawdę nie mało. Do tego dochodzi kupno drobnych upominków dla pociech i z tego wszystkiego robi się już spora kwota. Wyszukaliśmy dla Was pomysły na prezent dla dzieci do 20 zł, z których na pewno się ucieszą, ale oszczędzić możecie także na kupnie produktów spożywczych niezbędnych do przygotowania tradyjnych Wielkanocnych potraw i Święconki.

Porównanie cen produktów do Święconki(Źródło: gifyagusi.pl)

Porównaliśmy dla Was ceny najważniejszych pokarmów, jakie powinny znaleźć się w każdym Wielkanocnym koszyczku: jajek, białej kiełbasy i baranka z masła lub białej polewy. W naszym zestawieniu uwzględniliśmy najbardziej popularne sklepy spożywcze i supermarkety, w których na co dzień robicie zakupy:

Jajka - porównanie cen

Sklep Cena za szt.
Biedronka 0,27 zł ( z Kartą Moja Biedronka), 0,33 zł bez Karty
Tesco 0,34 zł
Carrefour 0,48 zł
Lidl 0,55 zł
Auchan 0,56 zł
Kaufland 0,60 zł

Poniżej podajemy również ceny za opakowanie, jakie musicie kupić, żeby otrzymać cenę z tabeli na pojedynczą sztukę jajka:

  • Carrefour4,79 zł za opakowanie 10 szt.
  • Auchan: 5,58 zł za opakowanie 10 szt.
  • Kaufland: 5,99 zł za opakowanie 10 szt.
  • Lidl6,49 zł za opakowanie 12 szt.
  • Tesco: 6,99 zł za opakowanie 20 szt.
  • Biedronka: 7,95 zł za opakowanie 30 szt.

Najmniej za jajka na Wielkanoc zapłacicie w Biedronce i w Tesco, ale tam będziecie musieli kupić aż 20 lub 30 sztuk. Jeżeli nie potrzebujecie aż tyle jaj, wybierzcie się na zakupy do Carrefoura, ponieważ tam najtaniej kupicie mniejsze opakowania jajek po 10 szt.

Promocje na Wielkanoc 2018

Biała kiełbasa - porównanie cen

Sklep Cena za 100 g.
Lidl 0,89 zł
Carrefour 0,89 zł
Kaufland 0,89 zł
Tesco 0,98 zł
Biedronka 0,99 zł
Auchan 1,39 zł

W tym roku ceny białej kiełbasy są bardzo podobne. Aż w trzech supermarketach - Lidl, Carrefour, Kaufland, kupicie 100 g. białej kiełbasy w tej samej cenie 0,89 zł.

Baranek - porównanie cen

Z masła:

  • Biedronka - 3,49 zł. za 1 szt.
  • Kaufland - 4,59 zł. za 1 szt.

Z białej polewy:

  • Carrefour - 1,69 zł. za 1 szt.
  • Tesco - 2,19 zł  za 1 szt.

Poza pisankami, kiełbasą i barankiem, w Waszych Wielkanocnych koszyczkach nie może zabraknąć również chleba, soli i pieprzu oraz czegoś słodkiego. Jeżeli chcecie żeby Wasze Święconki naprawdę pięknie wyglądały to możecie pokusić się o kupno ślicznych przyprawników. To co prawda kolejna cegiełka do wielkanocnych wydatków, ale za to kupicie je raz i wystarczą Wam na lata. Solniczkę i pieprzniczkę z wielkanocnym motywem kupicie w promocji, między innymi, w sklepie Garneczki:

Promocje na Wielkanoc 2018Garneczki, cena: 10,60 zł za komplet

Za komplet przyprawników z motywem folk zapłacicie w promocji tylko 10,60 zł. Na pewno będą one świetną ozdobą Waszych Święconek, oczywiście obok przyozdobionych pisanek :-) A poza święceniem potraw w Wielką Sobotę, uroczystym śniadaniem w Wielkanoc macie jeszcze jakieś Świąteczne tradycje w swoich domach?

Jeszcze więcej promocji spożywczych

Swoje przedświąteczne zakupy koniecznie róbcie korzystając z promocji! Także tych online, ponieważ zamówienia ze znanych dyskontów możecie robić także przez internet na Szopi.pl. Tam z dostawą do domu zamówicie zakupy z Lidla, Biedronki i innych sklepów spożywczych. A gdzie jeszcze czekają na Was rabaty przed Wielkanocą?

Źródło zdjęcia głównego: www.garneczki.pl

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close