logo

Wiedeń: TOP 10 atrakcji w stolicy Austrii

15kwi 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Jadwiga Dabińska

0

Stolica i jednocześnie największe miasto Austrii - Wiedeń. Mówią o nim miasto sztuki, muzyki i inspiracji. Sprawdź dlaczego.

Zabytki, pałace, galerie sztuki - to wszystko i wiele więcej znajdziesz w Wiedniu. Jeśli chcesz obejrzeć i zwiedzić wyjątkowe budynki wybudowane kilkaset lat temu - już wiesz gdzie się udać.

Szlakiem sztuki

Przedstawiamy 10 najpiękniejszych miejsc w Wiedniu:

 

Pałac Schönbrunn

Pałac został wybudowany w XVII–XVIII, a w 1996 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obiekt posiada 1441 komnat, z czego 45 jest udostępnionych zwiedzającym. Chcąc obejrzeć wnętrza utrzymane w stylu rokoko ozdobione kryształowymi lustrami warto wybrać właśnie ten pałac.

 

Belweder w Wiedniu

Barokowy pałac, w którym od I wojny światowej znajdują się muzea. Najstarszy w całym kompleksie jest ogród, który został zaprojektowany w wieku XVIII.

 

Opera Wiedeńska

Budynek w stylu neorenesansowym, w którym od 1869 działa scena operowa.

 

Katedra św. Szczepana w Wiedniu

Katedra ta jest najstarszą i najważniejszą z świątynią w Austrii. Stanowi dodatkowo jedną z największych świątyń w całej Europie. Jej obecną formę wyróżnia gotycki styl. We wnętrzach znajdują się natomiast liczne dzieła sztuki z okresu baroku.

 

Muzeum Historii Sztuki w Wiedniu

Jest to jedna z największych galerii na świecie, w której możemy podziwiać rozbudowane kolekcje malarstwa europejskiego, sztuki starożytnej oraz monet i zbroi.

 

Hofburg

Pałac, który przez stulecia zamieszkiwali władcy Austrii. W architekturze dominuje przede wszystkim barok oraz klasycyzm. W wydzielonych obszarach znajduje się obecnie rezydencja prezydenta Austrii oraz muzea. Co roku, jako przyjęcie sylwestrowe organizuje się tutaj wielki, tradycyjny bal cesarski.

 

Burgtheater

Teatr, który powstał w 1741 roku, natomiast pod koniec XIX wieku został zastąpiony budynkiem w stylu włoskiego renesansu. W XX wieku zbombardowany, następnie zrekonstruowany.

 

Zoo Vienna

Najstarszy działający ogród zoologiczny na świecie, otwarty dla publiczności w 1752, a w 1996 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W ZOO można podziwiać niedźwiedzie polarne, pandy, koale, pingwiny, orangutany i wiele innych zwierząt.


Wiener Prater

Publiczny park, stanowiący popularny ośrodek wypoczynkowo-sportowy. Można tu skorzystać z wielu karuzel, obejrzeć kolorowe rzeźby i przeżyć niesamowite chwile na diabelskim młynie.


Albertina

Galeria założona w XVIII wieku, w której znajdują się wyjątkowe grafiki, wśród których około 50 tys. to rysunki, a 1,5 mln ryciny.

 

Od oglądania zdjęć tych wyjątkowych miejsc można poczuć się naprawdę wspaniale. Wyobraźcie sobie co by było, gdybyście zobaczyli je wszystkie na żywo. Oczywiście jest to możliwe dzięki bardzo atrakcyjnym ofertom na wyjazdy do Wiednia bądź innych części Austrii - sprawdźcie już dziś nasze propozycje:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close