logo

Wiatrak czy klimatyzator? Podpowiadamy co kupić!

10sie 2018

Kategoria: Promocje | Autor: Marta Wacław

0

W tym roku lato jest naprawdę upalne i na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, żeby wysokie temperatury miały odpuścić. Wam tropikalne upały także dają się we znaki i zastanawiacie się nad zakupem wiatraka lub klimatyzora, ale nie wiecie, na co się zdecydować? Podpowiemy Wam co wybrać oraz gdzie kupić wentylatory i klimatyzatory w dobrej cenie.

Reklama

Tego lata słupki rtęci w wybranych miejscach w Polsce pokazywały nawet 39 stopni w cieniu! IMGW wydaje nieustannie ostrzeżenia przed wysokimi temperaturami i aletry pogodowe, niektórzy pracodawcy skracają czas pracy, a w miastach stanęły kurtyny wodne, które pomagają się nieco ochłodzić. Jak radzić sobie z takimi upałami, kiedy temperatura wewnątrz pomieszczenia sięga czasami nawet 30 stopni? Dobrym i skutecznym rozwiązaniem mogą być urządzenia chłodzące. Zastanawiacie się co wybrać - wiatrak czy klimatyzator? Na jaki koszt powinniście się przygotować i co warto wiedzieć, zanim wybierzecie się do sklepu? Podpowiadamy!

Wiatrak a klimatyzator - porównanie

Zarówno wentylatory, jak i klimatyzatory mają za zadanie przynieść ochłodę w upalne dni. Zasadnicza różnica pomiędzy tymi urządzeniami jest taka, że wiatrak daje nam jedynie wrażenie chłodzenia poprzez podmuchy powietrza, a klimatyzator rzeczywiście obniża temperaturę w danym pomieszczeniu. Ceny klimatyzatorów są jednak zdecydowanie wyższe niż wiatraków i urządzenia te wymagają serwisowania, zmiany filtrów, a osoby wrażliwe na chłód mogą nabawić się infekcji dróg oddechowych (to oczywiście skrajne przypadki, ale jeśli jesteście szczególnie wrażliwi na zimne podmuchy, klimatyzator może nie być dla Was dobrym rozwiązaniem). Decydując się na konkretne urządzenie, warto mieć na uwadze kilka kwestii zanim wybierzecie się do sklepu na zakupy.

Plusy i minusy

Wiatrak Klimatyzator
MINUS: daje jedynie wrażenie schłodzenia PLUS: obniża temperaturę w pomieszczeniu
MINUS: nadaje się tylko do mniejszych pomieszczeń PLUS: nadaje się do mniejszych i większych pomieszczeń (15-20m2)
PLUS: mało wymagający w stosunku do klimatyzatora MINUS: wymaga serwisowania i zmiany filtrów
PLUS: dużo mniejsze ryzyko infekcji dróg oddechowych MINUS: intensywne działanie może prowadzić do infekcji dróg oddechowych
PLUS: niska cena MINUS: dużo wyższe ceny urządzeń
PLUS: mobilne, lekkie i łatwe do ustawienia MINUS: ciężkie, mniej mobilne

Mimo ży przy wiatrakach znajdziecie mniej minusów, to klimatyzatory są bardziej efektywne w zmniejszaniu temperatury w pomieszczeniu, ale są także dużo droższe i bardziej wymagające niż zwykłe wiatraki, a te także mogą przynieść Wam ukojenie w gorące dni.

Wiecie już, no co powinniście zwracać uwagę podczas wyboru idealnego dla siebie urządzenia do chłodzenia, a gdzie kupicie wiatraki i klimatyzatory w niższej cenie? Wyszukaliśmy promocje!

Wiatraki i klimatyzatory - gdzie tanio?

Rodzajów wiatraków i klimatyzatorów jest na rynku naprawdę bardzo wiele. My jednak skupimy się na mobilnych, przenośnych urządzeniach, które sprawdzą się w Waszym domach i mieszkaniach. Nie są one montowane na stałe w jednym miejscu, będziecie więc mogli używać je gdzie tylko chcecie, w zależności od potrzeb.

Musimy przyznać, że znalezienie promocji na wiatraki i klimatyzatory w środku sezonu wcale nie było prostym zadaniem. Ceny tych urządzeń poszybowały znacznie w górę i sklepy niechętnie udzielają teraz promocji, ponieważ zapotrzebowanie (i zyski) jest teraz bardzo duże, w niektórych sklepach zaczęło nawet brakować wiatraków. Przed sezonem letnim, pod koniec maja, za standardowy wiatrak stojący (plastikowy) zapłacilibyście ok. 35-50 zł w zależności od średnicy. Dziś w niektórych sklepach ceny przekraczają nawet 100 zł. Dlatego postanowiliśmy wyszukać dla Was takie okazje, które pozwolą Wam sporo oszczędzić w porównaniu z innymi sklepami.

Wiatraki i wentylatory w dobrej cenie

Wiatraki i wentylatory w promocji

Wyszukaliśmy dla Was stojące wiatraki o różnej średnicy w niskiej cenie. Kupicie je w Castoramie, Leroy Merlin i RTV Euro AGD. Nawet na Allegro nie udało nam się znaleźć niższej, lepszej ceny. Tam, gdzie wentylatory były w promocji lub jeszcze tańsze niż propozycje wyszukane przez nas, towar jest już całkowicie wyprzedany lub niedostępny, więc jeśli zdecydujecie się na wiatrak (nie klimatyzator), nie zwlekajcie z zakupami, ponieważ obecnie jest to towar, który rozchodzi się jak świeże bułeczki.

Okazje na przenośne klimatyzatory

Ceny podstawowych przenośnych klimatyzatorów zaczynają się mniej więcej od 600 zł. Na rynku uda Wam się znaleźć także klimatory w niższych cenach, ale te z kolei chłodzą za pomocą kostek lodu lub specjalnego wkładu. Klimatyzatory posiadają freon, podobnie jak lodówki. Są więc dużo bardziej wydajne i skuteczniejsze. I właśnie na nie poszukaliśmy okazji.

Za najtańszy model przenośnego klimatyzatora w Castoramie zapłacicie w promocji 648 zł:

Klimatyzatory i wentylatory w promocji

Nieco więcej będziecie musieli zapłacić za swój klimatyzator w Leroy Merlin, tam model w najlepszej cenie kosztuje 797 zł:

Klimatyzatory i wentylatory w promocji

W dobrej cenie kupicie przenośny klimatyzator także w RTV Euro AGD, tam zapłacicie za niego 7 zł mniej niż w Leroy Merlin:

Klimatyzatory i wentylatory w promocji

Zakup konkretnego urządzenia i modelu to kwestia indywidualna. Jeśli macie niewielki budżet i obawiacie się, że klimatyzator może Wam szkodzić - lepiej zdecydujcie się na wiatrak. Jeżeli z kolei celujecie w urządzenie, które bardzo skutecznie i szybko obniży temperaturę w Waszym mieszkaniu - dla Was idealny będzie właśnie klimatyzator.

Podczas upałów nie zapominajcie także o zwierzętach. One również szukają sposobów na ochłodę. Oczywiście zakup wiatraka czy klimatyzatora będzie z korzyścią też dla nich, ale możecie zainwestować w matę chłodzącą, która pozwoli Waszym pupilom przetrwać wysokie temperatury. Kupicie ją w promocji w sklepie Keko:

Mata chłodząca dla psa promocja

Pijcie dużo wody, unikajnie wychodzenia na dwór w czasie, kiedy jest największe słońce, ubierajcie zwiewne, lekkie ubrania, a na pewno lepiej będzie Wam się znosiło upały :-) Brakuje Wam w szafie letnich ubrań? Wiemy, gdzie kupicie je w promocji!

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close