logo

Weź paragon z zakupów i wygraj – loteria, jakiej nie było!

28wrz 2015

Kategoria: Inspiracje | Autor: Jadwiga Dabińska

10

Konkursy organizowane przez prywatnych przedsiębiorców są naprawdę korzystne i ciekawe, jednak jeszcze bardziej interesująca jest loternia zainicjowana przez Miniesterstwo Finansów. 1 października rusza Narodowa Loteria Paragonowa - żeby wziąć w niej udział, wystarczy zarejestrować na stronie internetowej paragon fiskalny za min. 10 zł - w losowaniu można wygrać samochód, laptopa i wiele innych, cennych nagród.

Zachowaj paragon i wygraj samochód - to zdanie brzmi jak informacja o konkursach, które najczęściej kojarzone są ze znanymi markami przeróżnych firm. Tym razem jest inaczej. Loteria, w której zbiera się paragony po to, żeby wygrać, nazwana jest Narodową Loterią Paragonową - powstałą z inicjatywy samego Ministerstwa Finansów! Nie jest to zwykła loteria, która poza nagrodami nic nie wnosi w życie uczestników. To właśnie ta akcja ma na celu zwiększenie świadomości Polaków o tym, że paragony fiskalne spełniają ważną funkcję w prawidłowym i uczciwym obrocie gospodarczym.

Jeśli chcielibyście wziąć udział w tej loterii, koniecznie zapoznajcie się z jej zasadami oraz nagrodami, które można wygrać :-)

Zasady udziału w loterii paragonowej

Start loterii paragonowej: 1 października 2015 r.

Kto może wziąć udział w loterii: pełnoletni konsumenci, którzy odbiorą paragon fiskalny za min. 10 zł i zarejestrują go na stronie akcji https://loteriaparagonowa.gov.pl/

Musicie wiedzieć, że Ministerstwo Finansów zapowiedziało weryfikowanie zgłoszonych paragonów fiskalnych. Pod uwagę NIE będą brane potwierdzenia płatności kartą oraz tzw. "rachunki kelnerskie".

Co zawiera poprawny paragon fiskalny?

  • Centralnie umieszczony napis "paragon fiskalny"
  • NIP podatnika
  • Nazwę firmy i jej adres
  • Nazwę towaru lub usługi
  • Cenę towaru lub usługi
  • Unikatowy numer urządzenia
  • Logo fiskalne

To podstawowe wyróżniki, po których można rozpoznać paragon fiskalny. Szczegółowe zasady wyglądu dowodu sprzedaży znajdziecie TUTAJ.

Niestety, regulamin promocji nie został jeszcze opublikowany, dlatego nie wiemy dokładnie, na jakiej stronie internetowej będzie można rejestrować paragony. Będziemy na bieżąco śledzić akcję i jeśli dowiemy się czegoś więcej, na pewno o tym napiszemy.

Nagrody w loterii paragonowej

Pomimo tego, że regulamin akcji nie został opublikowany, to akcja Ministerstwa Finansów przyciąga uczestników nieoficjalnymi informacjami o nagrodach. Na rządowej stronie internetowej Ministerstwa Finansów czytamy, że w loterii będzie można wylosować laptopy i tablety, raz w miesiącu będzie można wylosować samochód Opel Astra, a raz na kwartał - Opel Insignia.

Aktualizacja 01.10.2015: regulamin akcji dostępny jest TUTAJ.

Uwaga! Loteria będzie trwała rok :-) Masz zatem czas na gromadzenie i rejestację paragonów. Niech ta loteria zbuduje w nas dobre nawyki otrzymywania dowodów sprzedaży lub realizacji usługi. Posiadanie paragonu fiskalnego nie tylko daje możliwość "kontroli" stanu wspólnego budżetu czy propagowania zasad uczciwej konkurencji, ale także, w wielu sytuacjach, do dochodzenia praw przez konsumentów!

Doskonale wiemy, że zdobywanie czegoś zupełnie za darmo jest miłym przeżyciem dla każdego z Was. Zobaczcie zatem, gdzie dostaniecie darmowe próbki, gratisy i prezenty do zamówień.

PS W tych sklepach na pewno otrzymacie paragony fiskalne ;-)

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close