logo

Wczasy w Londynie: najpiękniejsze miejsca i darmowe atrakcje

02paź 2015

Kategoria: Trip Tip | Autor: Jadwiga Dabińska

0

Jedno z największych miast w świecie, miejsce przyciągające rocznie około 30 milionów turystów, nazywane również miastem wielu kultur. Czym jeszcze wyróżnia się Londyn i dlaczego warto go odwiedzić?

Zacznijmy od miejsc, którymi chciałyby się szczycić wszystkie kraje na świecie. W Londynie znajdują się cztery obiekty wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO:

Tower of London

Niegdyś budowla obronna i pałacowa monrachów Anglii, obecnie zamieszkiwana przez strażników Yeomen Warders wraz ze swoimi rodzinami. Można tam także spotkać naczelnika twierdzy, urzędników, kapelanów oraz lekarza. Symbolem budynku są kruki - legenda z epoki wiktoriańskiej głosi, że dopóki w tych wieżach będą żyły kruki, tak długo będzie trwać imperium brytyjskie. Królewskie Obserwatorium Astronomiczne w Greenwich

Obserwatorium astronomiczne, które zostało wybudowane setki lat temu - w XVII wieku przez króla Karola II. Przez początkowe lata istnienia służyło oczywiście do pomiarów astrometrycznych, obecnie jednak badania nie są prowadzone z powodu londyńskiego zanieczyszczenia światłem.


Królewskie Ogrody Botaniczne w Kew

Jest to kompleks ogrodów oraz szklarni, w którym znajduje się największa kolekcja żywych roślin. Oglądanie darów natury to nie jedyna atrakcja w ogrodach. Można skorzystać z pociągów drogowych na gaz ziemny, z których ogląda się powierzchnie ogrodowe. Na terenie Królewskich Ogrodów Botanicznych znajduje się także popularny most Sackler Crossing i kładka na szczytach drzew, która ukazuje życie widoczne z poziomu drzew.

Obszar obejmujący Pałac Westminster, Westminster Abbey i Kościół Świętej Małgorzaty

Niewątpliwie, kolejnym budynkiem zapierającym dech w piersiach jest rezydencja rodziny królewskiej - Pałac Buckingham.

Buckingham wnętrza

Jeśli chcesz zobaczyć Londyn z innej strony, koniecznie skorzystaj z koła obserwacyjnego London Eye.

Londyn za darmo

Londyn jest tak popularnym miastem, ponieważ przyjeżdżając do niego, nie trzeba posiadać (i wydawać) majątku, aby spędzić w nim fantastyczny czas. Z wielu atrakcji możemy skorzystać zupełnie za darmo. Dzięki temu, w stolicy Zjednoczonego Królestwa na pewno nie będziesz się nudzić.

10 miejsc w Londynie, które odwiedzisz bezpłatnie

  1. British Museum
  2. National Gallery
  3. National Maritime Museum
  4. Natural History Museum
  5. National Portrait Gallery
  6. Science Museum
  7. Sir John Soane’s Museum
  8. St Paul’s Church
  9. Tate Modern
  10. Galeria Wallace Collection

Darmowych atrakcji w Londynie jest ogrom, dlatego to im został poświęcony osoby artykuł na naszym blogu: Darmowe atrakcje w Londynie, czyli przygoda ze sztuką i nauką. Polecamy także odpoczynek w przepięknych parkach, spacer londyńskimi uliczkami, przejażdżkę Double-Decker i hackney carriage (czyli czerwonym autobusem i słynną londyńską taksówką). Pamiętaj, że jednym z najpopularniejszych dań kuchni angielskiej jest Fish&Chips, czyli smażona ryba z frytkami - żeby tradycji stała się zadość, warto spróbować i przekonać się czy warto :)

Nie czekaj i już dziś naucz się najpopularniejszych zwrotów, żeby móc porozumieć się w Londynie. Polecamy szybkie kursy angielskiego. Wejdź w zakładkę Kursy i szkolenia -> Języki obce, a znajdziesz tam ciekawe oferty niedrogich szkoleń.

Good luck! :) Zachęcamy także do skorzystania z najatrakcyjniejszych ofert wyjazdów i pobytów w Wielkiej Brytanii:


Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close