logo

Wakacje w Lizbonie - aktywnie i pozytywnie!

05paź 2015

Kategoria: Turystyka | Autor: Jadwiga Dabińska

0

Jakie atrakcje czekają na Ciebie w największym mieście i zarazem stolicy Portugalii? Zapoznaj się z listą najlepszych atrakcji w Lizbonie, a następnie wyrusz w fantastyczną wycieczkę!

Nie musisz już dzisiaj wyjeżdżać do Lizbony, ale zawsze możesz dowiedzieć się, co warto tam zobaczyć. Wyróżniliśmy tylko kilka atrakcji i zabytków - jeśli macie jakieś dodatkowe sugestie, podzielcie się nimi z nami!

Atrakcje w Lizbonie

Zaczniemy niestandardowo, bo od...tramwaju! Rzeczywiście jest to jedna z głównych atrakcji w Lizbonie. Przejażdżka takim tramwajem to nie tylko przemieszczenie się z punktu A do punktu B, ale także pokonywanie wielu przeszkód przez motornicznego. Niekiedy bardzo wąskie przejazdy utrudniają przejazd, motorniczy jedzie wtedy bardzo wolno i stara się nie uszkodzić pojazdów stojących na ulicy.

Jeśli będziecie mieli wolny czas i chcielibyście spędzić go w gronie zwierzątek, odwiedźcie Ogród Zoologiczny w Lizbonie, w którym jedną z głównych atrakcji są pokazy delfinów.

Pozostając w temacie zwierząt, Lizbona zaprasza także do Oceanarium, które jest uważane za największe oceanarium w Europie. Żyje w nim około 25 tysięcy morskich zwierząt z całego świata, a odwiedziło je już 40 razy więcej ludzi - czyli około 10 milionów...

5 najpiękniejszych zabytków w Lizbonie

1. Torre de Belém

Budowla militarna, która jako pierwsza posiadała dwupoziomy skład broni, dzięki czemu uważa się, że zapoczątkowała nowy trend w architekturze wojskowej. Obiekt został wzniesiony całkowicie w stylu manuelińskim, co jest rzadkością w budowlach, które możemy oglądać.

2. Klasztor Hieronimitów

Lizbońskie dzieła rozpieszczają wszystkich miłośników nietypowych obiektów architektonicznych i owoców stylu manuelińskiego. Kolejna budowla, tym razem klasztor zachowany w tym stylu, który został wybudowany jako wyraz dziękczynienia za szczęśliwą wyprawę Vasco da Gamy do Indii.

3. Pomnik Odkrywców

Dlaczego warto przyjść akurat tutaj? Ponieważ Pomnik Odkrywców przedstawia ważne postacie z okresu wielkich odkryć geograficznych. Znajdziemy tutaj między innymi pomniki Henryka Żeglarza, Vasco da Gamę, Ferdynanda Magellana i wielu innych.

4. Zamek św. Jerzego

Piękna panorama obejmująca Zamek św. Jerzego, który oczywiście można odwiedzić. Również z jego poziomu można podziwiać wyjątkowe widoki. W początkowych latach swojego istnienia Zamek służył jako twierdza.

5. Katedra Sé

Inaczej Katedra Najświętszej Maryi Panny. Została wybudowana w stylu romańskim, a w XVIII wieku wykończona w stylu rokokowym. Stanowi upamiętnienie wyzwolenia miasta spod władzy Maurów. Ponadto chcielibyśmy zwrócić uwagę na to, że Klasztor Hieronimitów oraz Torre de Belém są dwoma obiektami wpisanymi na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wycieczka do Lizbony może być zatem niezapomianym przeżyciem, pełnym wielu atrakcji. Już dzisiaj sprawdź najlepsze oferty na wyjazdy do Portugalii, a w szczególności do pięknej Lizbony. Życzymy miłego wypoczynku! :)

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close