logo

Ulgi ustawowe PKP: kto może korzystać i jaki procent zniżki uzyska?

07kwi 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Jadwiga Dabińska

0

Żeby jeździć pociągiem taniej, nie trzeba codziennie polować na nowe promocje - w końcu od tego macie nas! ;-) Ale nawet jeśli dany przewoźnik nie organizuje aktualnie jakiejś promocji, zawsze możecie skorzystać z tzw. "ulg ustawowych". Sprawdźcie na czym one polegają i kto może z nich korzystać.

Chcielibyście dowiedzieć się, z jakich zniżek możecie korzystać przy przejazdach pociągami? Co jakiś czas informujemy Was o akcjach promocyjnych na bilety kolejowe - dzisiaj nie opiszemy jednak jednorazowej akcji zniżkowej, która obowiązuje tylko kilka dni. Chcielibyśmy przedstawić zasady korzystania z ulg ustawowych na bilety PKP.

(źródło: Facebook PKP Intercity. Pociąg do podróży)

Ulgi ustawowe

Status Procent zniżki Dokument potwierdzający
nauczyciel 33% legitymacja służbowa nauczyciela
nauczyciel akademicki 37% legitymacja służbowa nauczyciela akademickiego
dzieci i młodzież do 24. roku życia 37% legitymacja szkolna
studenci 51% legitymacja studencka
emeryci i renciści 37% zaświadczenie wraz z dowodem osobistym

Poza tym, zupełnie bezpłatnie mogą korzystać dzieci do 4. roku życia oraz osoby, które mają legitymację senatora lub posła ;-) Czyli, żeby jeździć pociągami za darmo, wystarczy być albo dzieckiem, albo zasiadać w parlamencie :-D

Szczegółowe informacje znajdziecie w dokumencie Uprawnienia do ulgowych przejazdów koleją w komunikacji krajowej udostępnionym na stronie PKP Intercity. Każda osoba uprawniona do skorzystania ze zniżki jest szczegółowo określona, więc jeżeli będziecie mieli jakiekolwiek wątpliwości czy załapujecie się na rabat, odsyłamy do tekstu powyżej.

Pamiętajcie, że u nas bez względu na to jaki status posiadacie, zawsze macie ulgi na wakacje :-) Sprawdźcie najkorzystniejsze oferty turystyczne wyjazdów:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close