logo

Thermomix a robot kuchenny Monsieur Cuisine z Lidla - porównanie

04mar 2019

Kategoria: Promocje | Autor: Marta Wacław

0

W ofercie supermarketów typu Lidl czy Biedronka co jakiś czas pojawiają się kultowe urządzenia wielofunkcyjne, które posiadają podobne funkcje do lidera na rynku. Czym różni się robot kuchenny Monsieur Cuisine Plus i Monsieur Cuisine Connect z Lidla oraz Hoffen Chef Express z Wi-Fi z Biedronki od słynnego Thermomixu, oczywiście poza ceną? Sprawdziliśmy!

Urządzenia wielofunkcyjne zdecydowanie ułatwiają życie ich użytkownikom. Wszystko dzięki kompleksowemu działaniu. Kupując jeden produkt możecie nie tylko miksować, blendować, mielić czy siekać różne składniki, ale także gotować na parze czy wyrabiać ciasto. Dlatego, ze względu na oszczędność miejsca, którego często szczególnie w kuchni brakuje, oraz oszczędność czasu, sporo osób decyduje się na zakup jednego z takich urządzeń.

Thermomix i inne roboty kuchenne z supermarketów porównanie

W naszym artykule znajdziecie infomacje na temat robotów kuchennych:

Na samym końcu artykułu w tabeli umieściliśmy dla Was również dane techniczne każdego z urządzeń. Jeżeli chcecie szybko znaleźć informację o wybranym robocie kuchennym, wystarczy, że wciśniecie skrót Ctrl+F i wpiszecie nazwę wybranego urządzenia. Wtedy łatwo i szybko odszukacie informacje, do których chcecie dotrzeć :-)

Wybór wielofunkcyjnych robotów kuchennych na rynku jest naprawdę ogromny. W niemalże każdym sklepie ze sprzętem AGD znajdziecie szeroki przekrój urządzeń w różnych cenach - od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych:

Roboty kuchenne Thermomix

Niewątpliwie jednak prym na rynku wśród tego typu urządzeń wielofunkcyjnych wiedzie Thermomix. Co to takiego? Do czego dokładnie służy, ile kosztuje i gdzie można go kupić?

Thermomix - co to takiego?

Thermomix

Źródło: http://thermomix.vorwerk.pl

Być może spotkaliście się już z nazwą "Thermomix", może słyszycie ją po raz pierwszy, a może posiadacie w domu swój Thermomix i jesteście jego wiernymi użytkownikami. To wszechstronne urządzenie kuchenne, które łączy w sobie 12 różnych funkcji:

 1. miksowanie
 2. blendowanie
 3. ważenie
 4. gotowanie na parze
 5. mieszanie
 6. ubijanie
 7. emulgowanie
 8. mielenie/rozdrabnianie ziaren i tarcie serów
 9. rozpuszczanie
 10. gotowanie
 11. siekanie
 12. wyrabianie ciasta

Na co nie pozwoli Wam Thermomix? Nie zmielicie w nim mięsa ani nie upieczecie ciasta. Producent w funkcji mielenia wspomina jedynie o mieleniu ziaren na mąkę, kawy, ziół i przypraw oraz tarciu sera. Dzięki temu urządzeniu drobno posiekacie zioła lub pokruszycie lód, wyrobicie ciasto na pizzę, chleb lub pyszne bułeczki, przygotujecie zdrowe gołąbki oraz zrobicie domowe masło. Wszystko będzie możliwe za sprawą różnych akcesoriów dołączanych do zestawu, takich, jak: nóż miksujący, varoma do gotowania na parze, kopystka do miksowania czy motylek idealnie nadający się do przygotowywania sosów, musów czy bitej śmietany. Podsumowując, ugotujecie w nim wszystko i dzięki niemu przygotujecie różnorodne potrawy, które możecie zrobić także w zwykłych garnkach na kuchence gazowej czy płycie indukcyjnej, z tą różnicą, że nie potrzebujecie żadnych garnków i dodatkowych naczyń.

Thermomix

Źródło: http://thermomix.vorwerk.pl 

Ile kosztuje Thermomix?

Na rynku dostępne są 2 warianty Thermomixu w zależności od dodatkowych opcji dorzucanych do urządzenia:

 • pakiet MINI za 4799 zł: książka Kulinarne ABC, nośnik przepisów
 • pakiet EKSTRA za 5199 zł: książka Kulinarne ABC, dodatek Cook-Key, osobisty profil na platformie z przepisami Cookidoo, bezpłatny abonament Cookidoo na 6 miesięcy

Cookidoo to platforma z przepisami na Thermomix, gdzie znajdziecie mnóstwo pomysłów na pyszne potrawy. Dzięki niej będziecie mogli zaplanować swoje tygodniowe menu, utworzyć listę niezbędnych zakupów oraz tworzyć własne listy przepisów, które później będą wyświetlane na ekranie Waszego urządzenia podczas przygotowywania i gotowania posiłku. To wszystko za sprawą Cook-Key, który pozwoli Wam przesłać z platformy Cookidoo przepis na ekran Thermomixu przez wifi.

Reklama

Jak kupić Thermomix?

Oryginalnego Thermomixu nie znajdziecie w żadnym sklepie, nie zamówicie go także przez internet. Sprzedaż tych urządzeń odbywa się wyłącznie za pośrednictwem przedstawiciela handlowego, który po zamówieniu przez Was prezentacji, odwiedza Was w domu i demonstruje, jak działa urządzenie. Prezentację możecie zamówić przez stronę internetową Thermomix Vorwerk wypełniając formularz zawierający niezbędne dane:

Thermomix

Na forum Gazeta.pl zdania co do Thermomixu są różne, jedni go kochają i dzielą swoje życie na przed i po Thermomixie, inni wskazują na pewne wady użytkowania, jak na przykład częsta wymiana noży. Duża część osób, która stoi właśnie przed zakupem urządzenia wielofunkcyjnego zraża się do Thermomixu przez jego cenę. Nie chcemy Wam odradzać jego zakupu ani zachęcać do umówienia spotkania z przedstawicielem handlowym, ta decyzja należy do Was. Jeśli jednak nie do końca jesteście przekonani co do tego robota, Lidl może mieć asa w rękawie.

Robot kuchenny SilverCrest Monsieur Cuisine Plus z Lidla

 Robot kuchenny Lidl Thermomix

Źródło: Lidl.pl

Jego charakterystyka jest bardzo podobna do Thermomixu. Czym w takim razie, poza ceną, różnią się od siebie te urządzenia? Co potrafi Thermomix czego nie zrobi Monsieur Cuisine Plus? 

Reklama

Thermomix a robot kuchenny Monsieur Cuisine Plus - różnice i podobieństwa

1. Wygląd

Thermomix a robot kuchenny z Lidla

Na pierwszy rzut oka można zauważyć wyłącznie niewielkie różnice w wyglądzie obu tych urządzeń. Oba posiadają wyświetlacz, pokrętła do regulacji temperatury oraz wkłady i pokrywki do gotowania. Dopiero wczytując się w funkcjonowanie obu urządzeń dowiemy się, że na wyświetlaczu robota kuchennego z Lidla nie będziecie mogli wyświetlić przepisów tak, jak w przypadku Thermomixu.

 

2. 12 nie do końca tych samych funkcji

Zarówno Thermomix, jak i wielofunkcyjny robot kuchenny Monsieur Cuisine Plus, posiadają 12 funkcji z jedną, drobną różnicą. W Monsieur Cuisine Plus możecie smażyć, w Thermomixie nie. W zamian tego w Theromixie pojawia Wam się funkcja "rozpuszczania", z której możecie jednak korzystać także w Monsieur Cuisine Plus nawet jeśli nie jest to określone wprost. W jednym i drugim przypadku wkładając kostkę masła czy tabliczkę czekolady do naczynia, po podgrzaniu rozpuszczą się bez względu na to, z jakiego urządzenia skorzystacie.

 

3. Akcesoria

Thermomix a robot kuchenny z Lidla

W przypadku obu urządzeń, kupując je otrzymujecie w zestawie dodatkowe akcesoria, które pozwolą Wam przygotować różne potrawy. Zarówno w Thermomixie, jak i robocie kuchennym Monsieur Cuisine Plus znajdziecie:

 • nasadkę do gotowania na parze
 • koszyczek do miksowania
 • nóż miksujący
 • kopystkę
 • pokrywkę
 • naczynie miksujące
 • miarkę
 • nasadkę do mieszania i ubijania

Jedyne, czego nie znajdziecie w tańszym odpowiedniu oryginalnego Thermomixu to nośnik przepisów pozwalający na ich wyświetlanie na ekranie. Tej opcji nie ma w robocie Monsieur Cuisine Plus, więc tego typu funkcja jest tutaj zbędna. 

 

4. Przepisy i aplikacje

Tak, jak wspomnieliśmy, główną różnicą pomiędzy Thermomixem a robotem kuchennym z Lidla poza ceną jest opcja wyświetlania przepisów na ekranie urządzenia, której nie posiada robot Monsieur Cuisine Plus. Jednak w obu przypadkach, zarówno przy zakupie oryginalnego Thermomixu, jak i jego tańszego odpowiednika, otrzymacie książkę kucharską z przepisami. Mimo, że nie wyświetlicie ich na ekranie Monsieur Cuisine Plus, będziecie mogli pobrać aplikację na swoje urządzenia mobilne z przepisami, położyć telefon czy tablet bezpośrednio obok robota i w trakcie przygotowywania obiadu czy kolacji korzystać z mnóstwa pomysłów na potrawy. Może to mniej wygodne rozwiązanie, niż w przypadku Thermomixu, ale zawsze jest to jakiś sposób.

Nie tylko w ofercie Lidla znajdziecie urządzenia wielofunkcyjne odpowiadające słynnemu Thermomixowi. W Biedronce co jakiś czas również możecie zakupić robota kuchennego. Ale czy warto?

Reklama

Robot kuchenny SilverCrest Monsieur Cuisine Connect z Lidla

DOSTĘPNY PONOWNIE W SPRZEDAŻY OD 1 SIERPNIA W CENIE 1599 zł. ONLINE W E-SKLEPIE LIDL LUB STACJONARNIE.

To nowsza i bardziej zaawansowana wersja robotów wielofunkcyjnych z rodziny Monsieur Cuisine, która naprawdę do złudzenia przypomina słynny Thermomix. Do tej pory można go było kupić wyłącznie w Niemczech, ale teraz Monsieur Cuisine Connect trafia do sprzedaży również w polskiej sieci dyskontów Lidl. Czym nowsza wersja różni się od Thermomixu i swojego poprzednika?

 

1. Wygląd

Monsieur Cuisine Connect a Thermomix

Monsieur Cuisine Connect z Lidla i Thermomix z wyglądu są do siebie bardzo podobne, tak jak tego typu urządzenia. Na pierwszy rzut oka widać pokrętło, wyświetlacz oraz misę do gotowania. Pod tym względem oba te urządzenia nie różnią się między sobą.

 

2. Funkcje:

 • ważenie,
 • rozdrabnianie,
 • mieszanie,
 • ugniatanie,
 • emulgowanie,
 • blendowanie,
 • obroty w prawo/w lewo,
 • przypiekanie,
 • gotowanie na parze,
 • gotowanie.

Do tego na pewno można dodać również rozpuszczanie (mimo że funkcja ta nie została wymieniona, możecie rozpuścić wybrany składnik po prostu wkładając go do wkładu gotującego), czyli dokładnie to, co robi słynny Thermomix. Dzięki robotowi Monsieur Cuisine Connect z Lidla będziecie mogli wykonywać wiele funkcji i usprawnić swoje gotowanie. W czym jeszcze robot kuchenny z supermarketu przypomina Thermomix?

 

3. Akcesoria

W przypadku obu urządzeń (Monsieur Cuisine Connect i Thermomixu) do zestawu otrzymacie oczywiście dołączone akcesoria:

 • nasadkę do gotowania na parze
 • koszyczek do miksowania
 • nóż miksujący
 • kopystkę
 • pokrywkę
 • naczynie miksujące
 • miarkę
 • nasadkę do mieszania i ubijania

Wszystko to, co będzie Wam potrzebne do skorzystania w pełni ze wszystkich funkcji tego urządzenia. W przypadku poprzedniego modelu było podobnie z tą różnicą, że Monsieur Cuisine Plus nie miał możliwości wyświetlania przepisów na ekranie swojego urządzenia tak jak Thermomix. To jednak zmieniła jego kolejna wersja.

 

4. Przepisy i aplikacje

Tak, jak w przypadku Thermomixu, Monsieur Cuisine Connect (w przeciwieństwie do Monsieur Cuisine Plus) posiada wyświetlacz LCD oraz interfejs Wi-Fi, dzięki któremu możecie wyświetlać swoje przepisy i mieć je zawsze pod ręką. Rejestrując sięna platformie MC Connect otrzymacie także dostęp do całego banku przepisów CookingPilot, będziecie mogli także zapisywać własne i wczytywać je do urządzenia. Poza tym, do zestawu dołączona jest również książka kucharska z podstawowymi przepisami.

Główną różnicą pomiędzy poprzednikiem a Monsieur Cuisine Connect jest także to, że przy tym urządzeniu waga wbudowana jest bezpośrednio w naczyniu gotującym. Możecie więc wsypać lub wlać do niego produkty, odważyć, a potem od razu zacząć gotować. Monsieur Cuisine Connect posiada także większe naczynie gotujące niż Cuisine Plus.

 

Jeszcze więcej informacji na temat robota kuchennego Monsieur Cuisine Connect znajdziecie w naszym osobnym artykule.

Robot kuchenny Hoffen Chef Express z Wi-Fi z Biedronki

Hoffen Chef Express z Wi-Fi

Źródło: Biedronka

Funkcje

Robot kuchenny Hoffen Chef Express z Biedronki, podobnie, jak Monsieur Cuisine Plus i oryginalny Thermomix, posiada bardzo podobne funkcje:

 1. miksowanie
 2. blendowanie
 3. ważenie
 4. gotowanie na parze
 5. mieszanie
 6. ubijanie
 7. emulgowanie
 8. rozpuszczanie
 9. gotowanie
 10. siekanie
 11. smażenie

Główną różnicą pomiędzy Thermomixem a Hoffen Chef Express z Biedronki jest funkcja mielenia wybranych produktów, którą znajdziecie w Thermomixie, a nie ma jej w biedronkowym robocie oraz funkcja smażenia, z której z kolei nie skorzystacie w oryginalnym Thermomixie, a posiada ją tańszy odpowiednik z Biedronki (znajdziecie ją także w robocie kuchennym Monsieur Cuisine Plus z Lidla). Biedronkowy robot kuchenny, tak jak Monsieur Cuisine Connect, posiada już wbudowaną w misę wagę. To duże ułatwienie podczas gotowania, ponieważ bezpośrednio w jednym naczyniu będziecie mogli odmierzyć składniki, a później bez przekładania po prostu zacząć gotować.

 

Wygląd

Hoffen Chef Express z Biedronki wyglądem również przypomina dwa pozostałe urządzenia. Na pierwszy rzut oka możecie zobaczyć pokrętła do regulacji temperatury, wyświetlacz oraz wkład do gotowania.

Niestety, tak, jak w przypadku robota kuchennego Monsieur Cuisine Plus z Lidla, na urządzeniu z Biedronki również nie będziecie mogli wyświetlać przepisów, co możliwe jest tylko w Thermomixie.

 

Akcesoria

W zestawie z robotem z Biedronki również znajdziecie dołączone akcesoria, które pozwolą Wam na wykorzystywanie wszystkich funkcji urządzenia:

 • nasadkę do gotowania na parze
 • koszyczek do miksowania
 • nóż miksujący
 • kopystkę
 • pokrywkę
 • naczynie miksujące
 • miarkę
 • nasadkę do mieszania i ubijania
 • waga zintegrowana z misą

Hoffen Chef Express nie ma co prawda niczego, czego nie miałby Thermomix czy Monsieur Cuisine Plus, ale także niczego mu nie brakuje. W zestawie znajdziecie te same akcesoria, które dołączane są do pozostałych urządzeń, także dużo droższego odpowiednika - Thermomixu.

 

Przepisy

Robot kuchenny Hoffen Chef Express z Biedronki

Jedną z niewielu różnic pomiędzy Hoffen Chef Express a Thermomixem są przepisy. Do niedawna w przypadku biedronkowego robota kuchennego, w zestawie otrzymywaliście książkę kucharską z przepisami, nie mogliście jednak wyświetlać ich na ekranie swojego urządzenia. Wcześniej Biedronka nie przewidziała dla swoich klientów także aplikacji, gdzie znaleźlibyście dodatkowe przepisy.

To jednak zmieniło się :-) Od 7 marca w Biedronce dostępna będzie nowa wersja robota kuchennego Hoffen Chef Express z Wi-Fi i aplikacją mobilną. To oznacza, że od teraz będziecie mogli korzystać z bazy przepisów na swoich telefon, a także wysyłać je przez Wi-Fi bezpośrednio do urządzenia. W bazie znajdziecie blisko 200 przepisów (czyli znacznie mniej niż w aplikacji Thermomixu), a po połączeniu robota z Wi-Fi będziecie mogli zaprogramować bezpośrednio na urządzeniu parametry jego pracy dla każdej czynności. To akurat totalna nowość i nie udało nam się znaleźć informacji żeby jakikolwiek inny robot posiadał taką opcję.

Robot wielofunkcyjny Kalorik TKG HA 1016 z Carrefoura

W Carrefourze również znajdziecie urządzenie wielofunkcyjne, posiadające podobne funkcje do słynnego Thermomixu. Za robota kuchennego Kalorik TKG HA 1016 zapłacicie w Carrefourze 699 zł. Teraz trwa jednak promocja, dzięki której oszczędzicie 150 zł. 

Robot kuchenny Carrefour promocja

Sprawdziliśmy, jakie funkcje ma to urządzenie oraz czym różni się ten robot kuchenny od Thermomixu.

 

Funkcje:

 1. gotowanie
 2. miksowanie
 3. siekanie
 4. mielenie
 5. kruszenie lodu
 6. wyrabianie ciasta
 7. mieszanie
 8. emulgowanie
 9. ubijanie
 10. gotowanie na parze
 11. podgrzewanie

Podobnie, jak w Thermomixie, w robocie kuchennym Kalorik TKG HA 1016 nie upieczecie ciasta. Niestety, nie jest również napisane, co dokładnie mieli ten robot kuchenny, takiej informacji nie znaleźliśmy również w instrukcji obsługi urządzenia, dlatego sądzimy, że chodzi tu bardziej o przyprawy czy zioła, nie o mięso. W głównych funkcjach urządzenia nie jest podane również blendownie oraz ważenie, z których skorzystacie kupując oryginalny Thermomix. Dzięki robotowi kuchennemu Kalorik TKG HA 1016 rozdrobnicie warzywa, ale ich nie zblendujecie. Na innej stronie internetowej znaleźliśmy jednak informację, że robot ten posiada wbudowaną wagę pozwolającą odmierzyć do 5 kg. Więc można dzięki niemu również ważyć :-) Czym zatem jeszcze urządzenie to różni się od Thermomixu?

Jeżeli chodzi o sam wygląd, najbardziej przypomina on robota Monsieur Cuisine Plus z Lidla:

Carrefour robot kuchenny

Robot Kalorik TKG HA 1016 posiada wyświetlacz LCD, pokrętło do regulacji temperatury oraz różne tryby i prędkości. Do zestawu, tak, jak w przypadku pozostałych robotów, dołączone są także akcesoria:

 • szczoteczka do mycia
 • kopystka
 • motylek do ubijania
 • osłona noży
 • naczynie miksujące (dzban)
 • naczynie do gotowania (3 części: 2 kosze i pokrywa),
 • koszyczek do gotowania na parze

Mimo że akcesoria ma bardzo podobne, jak Thermomix i inne urządzenia kuchenne, jest jedna, duża różnica pomiędzy tym robotem, a pozostałymi. Tutaj do zestawu nie otrzymacie książki z przepisami czy dostępu do osobnej platformy, gdzie znajdziecie pomysły i inspiracje na pyszne dania. Tutaj będziecie musieli już radzić sobie sami. Porównaliśmy jeszcze dane techniczne tego urządzenia z innymi. Nie wszystkie informacje udało nam się znaleźć na stronie oraz w instrukcji obsługi, dlatego podajemy te dane, które udało się odszukać.

Reklama

Robot kuchenny Profi Cook PCMKM 1074 z Kauflandu

Profi Cook PCMKM 1074 promocja

Źródło: Ceneo

Na pierwszy rzut oka robot kuchenny Profi Cook PCMKM 1074, który kupicie w Kauflandzie normalnie w cenie 699,90 zł, wygląda bardzo podobnie, jak pozostałe urządzenia wielofunkcyjne, z jedną małą rożnicą. Robot z Kauflanda posiada nieco większy panel z przyciskami i funkcjami. Poza tym, przypomina oryginalny Thermomix i inne roboty z supermarketów. Według informacji, jakie znaleźliśmy w sieci, w sklepie Kaufland Augustów cena tego urządzenia wynosi tylko 150 zł! Do kiedy będziecie mogli go kupić w takiej cenie i czy obowiązuje ona także w innych miastach w Polsce - tego niestety nie wiemy, ale warto wybrać się do najbliższego sklepu Kaufland i to sprawdzić!

Co potrafi Profi Cook PCMKM 1074 z Kauflandu?

 

Funkcje:

 • miksowanie,
 • mieszanie,
 • ubijanie,
 • zagniatanie,
 • rozdrabnianie,
 • ucieranie,
 • siekanie,
 • ścieranie,
 • mielenie (wyłącznie ziarna, przyprawy),
 • emulgowanie,
 • gotowanie na parze.

Jak widać, Profi Cook PCMKM 1074 posiada także bardzo podobne funkcje, jak słynny Thermomix i w żadnym z tych urządzeń nie będziecie mogli np. zmielić mięsa. Zmielicie natomiast ziarna kawy, przyprawy, orzechy czy migdały. Także, podobnie, jak w Thermomixie, w Profi Cook PCMKM 1074 nie upieczecie ciasta. Dzięki temu robotowi kuchennemu z Kauflandu zagnieciecie ciasto, jednak nie będziecie mogli go upiec (to już musicie zrobić w piekarniku). W instrukcji obsługi tego urządzenia nie znaleźliśmy także żadnej informacji na temat wbudowanej wagi, tak więc dzięki Profi Cook PCMKM 1074 nie będziecie mogli ważyć składników.

A jakie akcesoria otrzymacie w zestawie do Profi Cook PCMKM 1074?

AKCESORIA: miarka, kosz do gotowania, zestaw noży, mieszadło do mieszania i ubijania, łopatka do mieszania, przystawka parowa (pojemnik + wkładka + pokrywka), nakrętka motylkowa, blender.

Profi Cook PCMKM 1074 posiada takie akcesoria, jak oryginalny Thermomix, jednak są one nieco inaczej nazwane. Ostatecznie, robot kuchenny z Kauflandu powinien spełniać podobne funkcje, jak Thermomix z małą różnicą - przy zakupie Profi Cook PCMKM 1074 nie otrzymacie w zestawie książki ani dostępu do platformy z przepisami. A jak wyglądają dane techniczne tego urządzenia na tle innych (na podstawie tego, co udało nam się znaleźć w instrukcji obsługi)?

Dane techniczne: Thermomix, Monsieur Cuisine Plus, Monsieur Cuisine Connect, Hoffen Chef Express, Kalorik TKG HA 1016, Profi Cook PCMKM 1074

Dane techniczne Thermomix Monsieur 
Cuisine Plus
Monsieur Cuisine Connect Hoffen Chef Express Kalorik TKG HA 1016 Profi Cook PCMKM 1074
 Moc silnika 500W   1200W 1200W 500W  550W  600W
Pobór mocy przy gotowaniu   1000W  1000W 1000W  ---  1200W 1300W 
 Pobór mocy przy miksowaniu  --- 800W  800W  ---  --- --- 
Maksymalny pobór mocy  1500W ---  ---  1500W ---  1200W
Obroty na minutę  od 40 do 10700  od ok. 120 do 5200 od ok. 120 do 5200 od 120 do 7000  ---   ---
Ważenie do 6 kg  do 5 kg  do 5 kg do 3 kg do 5 kg  ---
 Temperatura  od 37° do 120°  od 37° do 130°  od 37° do 130° do 120°  od 30° do 120°  od 30° do 120°
 Pojemność naczynia miksującego 2,2l 2,2l  3l  2l 2l  2l

Thermomix zdecydowanie wyprzedza pozostałe urządzenia biorąc pod uwagę ilość obrotów na minutę. W tym przypadku różnica między nim a robotami kuchennymi z Lidla, które ma najmniej obrotów, wynosi aż 5500. Zarówno Monsieur Cuisine Plus lub Connect i Hoffen Chef Express nie pozwalają także na takie ważenie, jak Thermomix, w którym będziecie mogli odmierzyć nawet do 6 kg wybranych produktów. Natomiast biedronkowy robot kuchenny odstaje od dwóch pozostałych urządzeń pojemnością naczynia miksującego, które jest mniejsze od innych o 0,2l. Thermomix pozostaje w tyle za Monsieur Cuisine Connect w przypadku pojemności naczynia miksującego. Ten robot kuchenny z Lidla, jako jedyny, pomieści aż 3l, nie tak jak pozostałe jedynie 2l lub 2,2l.

Czy warto zatem wydawać pieniądze na Thermomix? Na to pytanie musicie sobie odpowiedzieć sami, ale mamy nadzieję, że po naszym porównaniu podjęcie decyzji będzie nieco łatwiejsze. Jeśli uznacie, że cena 4799 zł to dla Was za dużo, przypominamy, że w Lidlu od 13 grudnia kupicie model Monsieur Cuisine Connect za 1399 zł.

A poniżej jeszcze więcej promocji na sprzęt RTV i AGD.

Źródło zdjęcia głównego: https://qz.com/

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close