logo

Sztokholm: darmowe atrakcje dla wszystkich!

29kwi 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Wybieracie się możne na weekend do Szwecji? Koniecznie sprawdźcie, co możecie zobaczyć w stolicy za darmo!

Królestwo Szwecji graniczy z Finlandią, Norwegią oraz Danią (przez most nad cieśniną Öresund), więc jeśli planujecie zwiedzanie Skandynawii, to jest to świetny punkt startowy. Sama Szwecja kryje w sobie równie wiele, a szczególnie stolica, czyli piękny, historyczny Sztokholm. Co możecie tam zobaczyć ciekawego?

Tania wycieczka do Sztokholmu

Możemy znaleźć tanie loty, jak również tanie rejsy do Szwecji, jednak niestety ceny żywności, czy noclegów, mogą zwalić nas z nóg. Na szczęście nie będziemy musieli wydawać zbyt wiele na atrakcje, bo duża część z nich jest całkowicie darmowa.

Trochę kultury:

W stolicy Szwecji znajduje się ponad 100 muzeów i chociaż wstęp do większości z nich jest płaty, to w niektóre dni będziemy mogli je odwiedzić za darmo. Zazwyczaj są to godziny popołudniowe w tygodniu, m.in.:

  • - Nordiska Museet, czyli Muzeum Historii Kultury - w środy od 17-20
  • - Tekniska Museet, czyli Muzeum Nauki - w środy od 17-20
  • - Moderna Museet, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej - w piątki od 18-20
  • - Historiska Museet, Muzeum Historii - w środy od 16-20

Darmowy wstęp codziennie mamy do muzeum morskiego i muzeum sportu - w większości przypadków dzieci i młodzież do 20 roku życia mają wstęp za darmo, ale lepiej jest sprawdzić na stronie danego muzeum.

Innym pomysłem na kulturalne spędzenie popołudnia jest wybranie się do Kulturhuset City Theatre w którym to możemy obejrzeć przedstawienia teatralne, projekcje filmów, wystawy czasowe - oczywiście za darmo. Działa w sezonie letnim (od czerwca do sierpnia) ze względu na cieplejszą aurę.

Zwiedź parlament i idź na darmową wycieczkę

Jeśli interesuje Cię szwedzki parlament, czyli Riksdag, w sezonie letnim możemy wybrać się na anglojęzyczną wycieczkę w godzinach 13.00, 14.00, 15.00 (od poniedziałku do piątku). Poza sezonem mamy szanse wyłącznie w weekendy o 13.30.

Jeśli lubisz przechadzać się po mieście, to udział w darmowej wycieczce organizowanej przez freetourstockholm.com, jest strzałem w dziesiątkę - zwiedzanie Starego Miasta wraz z anglojęzycznym przewodnikiem pozwoli na poznanie wszystkich najważniejszych zabytków i ciekawostek z życia oraz historii miasta.

Szukasz wycieczek do Szwecji lub innych państw Skandynawskich?

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close