logo

Rumunia: tanie wycieczki szlakiem hrabiego Drakuli

19lut 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Dla prawdziwych poszukiwaczy przygód i niesamowitych podróży nawet władca wampirów nie stanowi przeszkody. Wycieczki do wciąż mało znanej, tajemniczej, ale zapierdającej dech w piersiach Rumunii!

Rumunia, czyli kraj kojarzący się z wieloma stereotypami, tak naprwadę skrywa o wiele więcej niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić. Góry, morze, rzeki, lasy i bogata historia - coraz częściej przyciągają turystów z różnych regionów świata. Pomimo tego, że leży zdecydowanie bliżej Polski niż np. Grecja lub Turcja, to jest rzadziej wybierana jako wakacyjny kierunek. Przemysł turystyczny w Rumunii rozwija się coraz prężniej, ale jednocześnie będziemy w stanie poczuć, jaki jest ten kraj naprawdę wybierając się z rejony poza Bukaresztem.

Oprócz krajobrazów i kultury powinniśmy poznać się lepiej... z Władem Palownikiem, czyli legendarnym Drakulą.

Wycieczki do Rumunii szlakiem Drakuli

Wład III Palownik, lepiej znany jako Drakula, był hospodarzem wołoskim w XV wieku. Jako syn Włada II Diabła, który był członkiem Zakonu Smoka, również syn musiał się wpisać na karty historii. Nazwa Drakiula wzięła się od przekstałcenia Draco, czyli smoka. Legenda dotycząca Włada była zagrywką czysto propagandową ze strony jego brata - Rada Pięknego, który chciał pozbyć się konkurencji do władzy.

Plotki mówiące o gotowaniu ofiar żywcem, wbijaniu na pal matek i przybijaniu do nich niemowląt - rozeszły się po całej Europie. Opisywany był jako tyran pijący ludzką krew - czy to prawda, będziecie mogli się przekonać jadąc na wycieczkę do jego zamku i zwiedzając tereny na których przebywał.

Najtańsza oferta, jaką udało się nam znaleźć to wycieczka objazdowa w cenie 399zł za 5 dni. W cenie uwzględniony jest przejazd autokarem klasy LUX, 2 noclegi w hotelu, 2 śniadania, opieka pilota i zwiedzenie mrocznych, jak również pięknych zakątków Rumunii.

Druga oferta to 6 dni za 499zł, a w tym 3 noclegi, śniadania i obiadokolacje. Trasa jest taka sama jak w przypadku wcześniej opisanej wycieczki.

Jeśli szukacie innych pomysłów na kilkudniową wycieczkę, to sprawdźcie tutaj:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close