logo

Rozmówki Kulinarne za darmo od PizzaPortal.pl

22lip 2015

Kategoria: Inspiracje | Autor: Jadwiga Dabińska

0

Połowa lata prawie za nami, a to idealny czas na naukę obcych języków przy okazji...jedzenia! PizzaPortal.pl udostępnia rozmówki kulinarne w 4 językach zupełnie ZA DARMO.

Hello, Guten Tag, bonjour, buenos dias, czyli dzień dobry! :)

PizzaPortal poszerza swoją ofertę na nowe smaki, a wraz z tym zachęca swoich klientów do próbowania kuchni z całego świata. W związku z tym udostępnia na swoim blogu darmowe rozmówki kulinarne w różnych językach: angielskim, niemieckim, francuskim i hiszpańskim. Dzięki tej językowej pomocy będziemy wiedzieli nie tylko jak zamówić danie w innym języku, ale także jak zażartować czy zachować się odpowiednio w danej restauracji.

Dla przykładu, zdanie: "Chcielibyśmy zamówić przystawki" zostało przetłumaczone na 4 języki:

  • (ang.) We would like to order appetizers, please.
  • (niem.) Wir hätten gern eine Vorspeise.
  • (fr.) Nous voudrions commander des entrées, s'il vous plaît.
  • (hiszp.) Quisieramos ordenar algunos aperitivos,por favor.

Rozmówki kulinarne są dostępne w dwóch wersjach: do druku oraz na smarfona, dzięki czemu można je mieć zawsze przy sobie. Książeczka stanowi także podręczny słownik najważniejszych przedmiotów znajdujących się w kuchni i restauracji. Kiedy już opanujemy do perfekcji konstrukcję zdań do zamawiania posiłków, a zapomnimy jak w danym języku powiedzieć np. mięso, będziemy mogli szybko zajrzeć do naszej małej "ściągi" i zachować twarz ;-)

Dodatkowym, świetnym pomysłem PizzaPortal.pl było stworzenie kreatywnych okładek do kulinarnych rozmówek. Na każdej z nich znajduje się przedstawiciel wymienianych krajów  oraz chrakterystyczne dania, które można tam spożyć.

(źródło: opracowanie własne na podstawie Blog.PizzaPortal.pl)

Kto ma ochotę na brytyjskie fish and chips, niemiecką wurst, francuskie la fromage czy hiszpańskie paella? Może już dzisiaj znajdziecie je na PizzaPortal.pl, bądź samodzielnie je przyrządzicie? Sprawdźcie obecne promocje:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close