logo

Recykling odzieży - gdzie rabaty za stare ubrania?

19kwi 2018

Kategoria: Promocje | Autor: Marta Wacław

0

Wasza szafa pęka w szwach i macie w niej sporo ubrań, które wyszły z mody lub zwyczajnie są znoszone? Możecie zrobić z nimi coś pożytecznego! Wiele marek oferuje możliwość recyklingu odzieży. Sprawdziliśmy, w jakich sklepach otrzymacie rabaty na zakupy za stare ubrania.

Reklama

Za każdym razem, kiedy otwierasz swoją szafę, myślisz sobie, że połowy rzeczy już nigdy nie założysz? Najwyższy czas zrobić wiosenne porządki w swojej garderobie! Zamiast wyrzucać stare, niemodne lub znoszone już ubrania, możecie zanieść je do sklepu i odebrać rabat na zakupy. Dzięki temu kupicie sobie coś ładnego i nowego :-) A co z Waszymi dawnymi ubraniami? Zyskają drugie życie!

Jak działa recykling odzieży i shwopping?

Metal, szkło, plastik i inne tworzywa sztuczne... wszystko to możemy poddawać recyklingowi. Drugie życie można podarować także tekstyliom, które zalegają w naszych domach. A możecie to zrobić nawet w znanych sieciówkach, w których funkcjonują programy recyklingu odzieży. Wy przynosicie do sklepu stare, niemodne, znoszone czy podarte (ale wyprane) ubrania, a one wprowadzane są na rynek dóbr drugiego obiegu, przetwarzane na inne produkty (materiały izolacyjne, szmatki, czyściwo, włókna), a nawet energię!

Recykling odzieżyŹródło: H&M

Wy robicie coś pożytecznego, a marki nagradzają Was rabatami na kolejne zamówienie :-) To właśnie nic innego, jak shwopping - oddajecie stare ubrania za darmo i jednocześnie kupujecie nowe. W których sklepach skorzystacie z programu recyklingu?

Tatuum: 20% rabatu za stare ubrania

Recykling odzieży

W sklepie Tatuum trwa właśnie Tydzień Recyklingu. W tym czasie (do 24.04) za stare, niepotrzebne ubrania, których już nie nosicie, będziecie mogli uzyskać 20% rabatu na nową kolekcję dostępną w Tatuum.

Jak działa recykling odzieży w tym sklepie?

  1. Przynieś do dowolnego sklepu Tatuum reklamówkę z tekstyliami.
  2. Poinformuj pracownika przy kasie, że masz ze sobą tekstylia.
  3. Włóż torbę do pojemnika na odzież, który znajduje się przy kasie.

Za każdą przyniesioną torbę otrzymacie bon, który upoważnia do 20% zniżki na prodkty nieprzecenione z nowej kolekcji. Będziecie mogli go wykorzystać stacjonarnie lub online do 13 maja 2018.

Jakie tekstylia przyjmuje Tatuum?

  • Każdy rodzaj odzieży (dowolnej marki),
  • Tekstylia domowe,
  • Akcesoria i obuwie (również uszkodzone). 

Zbiórka prowadzona jest we wszystkich salonach Tatuum na terenie całej Polski do 24 kwietnia.

20% zniżki za recykling ubrań w Camaieu

Camaieu recykling odzieży

Sklep Camaieu  do 1 kwietnia prowadził zbiórkę i recykling odzieży. Z pewnością jednak akcja ta zostanie powtórzona. Jeżeli w Waszej szafie posiadacie ubrania niemodne, których już nie chcecie nosić, albo takie, które do noszenia się już nie nadają ze względu na uszkodzenia - możecie zanieść je do dowolnego sklepu stacjonarnego Camaieu. Jeden warunek - ubrania te muszą być czyste. 

Co później? Wasze ubrania dostaną drugie życie, a Wy otrzymacie 20% zniżki na wybraną rzecz z oferty sklepu Camaieu (oprócz biżuterii, toreb płóciennych i zakupu kart podarunkowych). Rabat ten będziecie mogli wykorzystać wyłącznie w dniu przekazania ubrań do recyklingu.

Program Recyklingu Tekstyliów w H&M

Od 2013 w H&M trwa Program Recyklingu Tekstyliów, z którego możecie skorzystać cyklicznie, zazwyczaj w połowie kwietnia. Przynosząc swoje stare ubrania do H&M, za każdą torbę odzieży (bez względu na stan ubrań i gabaryty), marka ta daje 5 zł zniżki na zakupy za min. 40 zł. Dziennie takich rabatów możecie uzyskać 2, łącznie 10 zł.

Recykling odzieżyŹródło: H&M

Więcej informacji na temat Programu Recyklingu Tekstyliów w H&M znajdziecie w naszym osobnym artykule. Kiedy ponownie ruszy akcja recyklingu w H&M? Tego jeszcze wiemy, ale będziemy na bieżąco śledzić stronę marki oraz jej profile w social media, żeby Was o tym poinformować!

Gdzie jeszcze rabaty za recykling ubrań?

  • KappAhl: kupon o wartości 20 zł na zakupy powyżej 120 zł za każdą przyniesioną torbę tekstyliów (każdy rodzaj odzieży, tekstylia domowe, akcesoria i obuwie, również uszkodzone).
  • Newbie: rabat 20 zł na zamówienie za min. 120 zł za każdą torbę tekstyliów (każdy rodzaj odzieży, tekstylia domowe, akcesoria i obuwie).
  • Marks & Spencer: zniżka w wysokości 20 zł na zamówienie powyżej 150 zł za oddanie znoszonych rzeczy do specjalnego pojemnika.

Znacie więcej sklepów, w których funkcjonują programy recyklingu odzieży? Podzielcie się nimi w komentarzach!

Jeśli martwicie się, że po wiosennych porządkach Wasza szafa będzie świeciła pustkami, mamy dla Was promocje, dzięki którym uzupełnicie braki w garderobie!

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close