logo

Porównanie cen zniczy i kwiatów na Wszystkich Świętych - gdzie najtaniej?

30paź 2018

Kategoria: Promocje | Autor: Marta Wacław

0

We Wszystkich Świętych chcecie wybrać się na cmentarze i uczcić pamięć swoich zmarłych bliskich? Porównaliśmy dla Was ceny klasycznych zniczy i chryzantem w supermarketach. Gdzie zapłacicie za nie najmniej?

Reklama

Nawet miliard złotych na Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych to szczególny dzień, w którym wspominamy naszych bliskich i symbolicznie zapalamy znicze na grobach żeby w ten sposób uczcić ich pamięć. I choć o naszych zmarłych bliskich powinniśmy pamiętać przez cały rok, to właśnie we Wszystkich Świętych przemierzamy nawet kilkaset kilometrów żeby zapalić znicz na ich grobie i postawić chryzantemy. W tym dniu najważniejsza jest nasza obecność i odwiedzenie cmentarzy żeby pomodlić się nad grobem zmarłych z naszych rodzin i przyjaciół, jednak nikt nie chce pojawić się bez chociażby symbolicznego znicza.

Mimo że we Wszystkich Świętych nie powinniśmy myśleć o pieniądzach, zakup zniczy i kwiatów na groby dla naszych bliskich może okazać się nie lada wydatkiem. Według badań Rzeczpospolitej w tym roku Polacy wydadzą nawet miliard złotych na obchody Wszystkich Świętych (w tym na znicze, chryzantemy i transport). Dlatego właśnie porównaliśmy dla Was oferty różnych supermarketów i sprawdziliśmy, gdzie zapłacicie najmniej za klasyczne, ładne znicze oraz chryzantemy. W naszym zestawieniu znajdziecie znane supermarkety: Lidl, Biedronka, Tesco, Auchan czy Carrefour.

Porównanie cen zniczy na Wszystkich Świętych

Przed dniem Wszystkich Świętych, a nawet w samo święto, będziecie mogli kupić znicze przy lub na cmentarzu, jednak tam z pewnością zapłacicie za nie znacznie więcej niż w supermarketach. Dlatego lepiej zastanówcie się wczesniej, ile zniczy będziecie potrzebować i kupcie je wcześniej. Do jakich sklepów warto zajrzeć w poszukiwaniu klasycznych, prostych zniczy w dobrej cenie?

Lidl

Do 31 października w Lidlu kupicie wiele rodzajów zniczy, najtańsze za 2,22 zł zamiast 2,99 zł (cena przy zakupie 2 szt.). Czas palenia tych zniczy to 45 godzin.

Lidl znicze promocja

Za większe znicze, które będą paliły się dłużej, będziecie musieli zapłacić nieco więcej, ale wciąż jest to dobra oferta:

  • znicz 28 cm - 4,99 zł (czas palenia 75 godzin)
  • znicz 34 cm - 8,99 zł (czas palenia 75 godzin)
  • znicz kula 29 cm - 9,99 zł (czas palenia 95 godzin)

Biedronka

W Biedronce najtańsze znicze kupicie już za 1,79 zł, ale są to małe znicze, które będą paliły się na grobie tylko 30 godzin. Za większe z czasem palenia 55 godzin zapłacicie 2,99 zł:

Biedronka znicze promocja

W ofercie Biedronki oczywiście dostępne są także jeszcze większe znicze. W cenie 4,99 zł kupicie takie z czasem palenia 70 godzin, a za kule palące się aż przez 90 godzin zapłacicie tylko 8,99 zł (cena przy zakupie 2 szt.).

Carrefour

W supermarkecie Carrefour trwa właśnie promocja na znicze, wybrane z nich kupicie 30% taniej.

Znicze Carrefour

Za małe palące się przez 22 godziny zapłacicie 2,59 zł zamiast 3,59 zł, ale niestety postoją one paląc się na grobie bardzo krótko, więc lepiej zainwestujcie w nieco większe znicze. Za te z kolei zapłacicie w Carrefourze 6,99 zł (czas palenia 45 godzin), więc mniej korzystnie niż w Lidlu czy Biedronce.

Poniżej zamieszczamy ceny zniczy także w innych supermarketach, uporządkowaliśmy je rosnąco od najniższej do najwyższej. W zestawieniu, dla porównania, znajdują się także oferty z powyższych sklepów.

Ceny zniczy w supermarketach - podsumowanie:

  • Auchan - 1,81 zł (czas palenia 24h)
  • Lidl - 2,22 zł (czas palenia 45h)
  • Biedronka - 2,99 zł (czas palenia 55h)
  • Tesco - 2,99 zł (czas palenia 30h)
  • Intermarche - 2,99 zł (czas palenia 30h)
  • Auchan - 3,99 zł (czas palenia 70h)
  • Carrefour - 6,99 zł (czas palenia 45h)

Chryzantemy na Wszystkich Świętych - zestawienie cen

Chryzantemy promocje

Wiele osób poza zniczem kupuje na Wszystkich Świętych także żywe kwiaty jako dekorację na grób. Najczęściej wybieramy chryzantemy, które bardzo kojarzą się właśnie ze świętem zmarłych. Gdzie kupicie je w dobrej cenie?

Skelp Rodzaj chryzantemy/średnica doniczki Cena
Auchan chryzantema średniokwiatowa 17 cm 7,89 zł
Lidl chryzantema średniokwiatowa 25 cm 7,99 zł
Biedronka chryzantema samokrzewiąca 21 cm 8,99 zł
Tesco chryzantema wielkokwiatowa 19 cm 8,99 zł
POLO Market chryzantema średniokwiatowa 19 cm 8,99 zł
Carrefour chryzantema wielokwiatowa lub drobnokwiatowa 40 cm 9,99 zł
 Kaufland chryzantema wielkokwiatowa 19 cm 9,99 zł

W zależności od tego, na jakich kwiatach Wam zależy (większych kulach czy mniejszych kwiatkach) za chryzantemy zapłacicie w supermarketach od 7,89 zł do 9,99 zł i te ceny na pewno są niższe niż w przycmentarnych sklepikach.

Pamiętajcie jednak, że cmentarz to miejsce święte i szczególne, dlatego wymaga także szczególnego zachowania. Nie dajmy się zwariować i nie prześcigajmy się w tym, kto kupi lepszego znicza. Chodzi przecież o pamięć o naszych zmarłych bliskich.

Jak dojechać taniej na Wszystkich Świętych?

Żeby wybrać się do domu lub do rodziny na Wszystkich Świętych, macie do pokanania kilkadziesiąt lub nawet kilkaset kilometrów? Wiemy, jak możecie podróżować taniej! Dla wszystkich, którzy jeszcze zastanawiają się, jak dojechać do domu na Wszystkich Świętych, wyszukaliśmy promocje na przejazdy autokarowe i nie tylko.

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close