logo

Porównanie cen produktów do święconki - kompletujemy wielkanocny koszyczek

15kwi 2019

Kategoria: Promocje | Autor: Marta Wacław

0

W Wielką Sobotę wszyscy wybierzemy się z koszyczkami wielkanocnymi na tradycyjne święcenie pokarmów. Te z kolei podamy w Wielkanoc podczas uroczystego śniadania. W święconce nie może zabraknąć jajek, chleba, wędliny czy baranka. Gdzie kupicie te produkty w korzystnej cenie? Zobaczcie!

Reklama

Kosztów związanych z przygotowaniem świąt jest naprawdę wiele. Zakup drobnych upominków dla najmłodszych od Zajączka oraz produktów spożywczych, które znajdą się w koszyczku i na wielkanocnym stole to nie lada wydatek. Dlatego właśnie sprawdziliśmy, gdzie w korzystnej cenie kupicie produkty do święconki.

Czego nie może zabraknąć w święconce?

Jak co roku, w Wielką Sobotę wybierzemy się do Kościoła z koszyczkami na święcenie pokarmów, które pojawią się na naszych stołach podczas uroczystego śniadania w Wielkanoc. Tradycja ta praktykowana jest już od wieków w Polsce.

Co powinniście włożyć do święconki?

 • jajka,
 • baranek z masła lub czekolady,
 • chleb,
 • wędlina lub biała kiełbasa,
 • sól i pieprz,
 • ciasto świąteczne.

Oczywiście, poza wymienionymi przez nas produktami, do swojego wielkanocnego koszyczka możecie włożyć jeszcze inne pokarmy, które chcielibyście poświęcić. Niektórzy w święconce mają także owoce (cytrynę, pomarańcze) czy chrzan. Przygotowaliśmy dla Was porównanie cen wymienionych przez nas produktów. W naszym zestawieniu znajdziecie oferty takich supermarketów, jak: Lidl, Carrefour, Auchan, Tesco czy Biedronka.

Wielkanoc Lidl promocje

Jajka - porównanie cen na Wielkanoc

W tabeli podaliśmy cenę za pojedynczą sztukę jajka. Poniżej zamieszczamy, jakie opakowanie w danym supermarkecie musicie kupić, żeby otrzymać cenę z tabelki za 1 szt. jajka.

Sklep Cena za 1 szt.
Biedronka 0,23 zł
Lidl 0,30 zł
Tesco 0,33 zł
Auchan 0,40 zł
Intermarche 0,45 zł
Carrefour 0,49 zł
 • Biedronka: 6,99 zł za opakowanie 30 szt.
 • Lidl: 8,99 zł za opakowanie 30 szt.
 • Tesco: 9,99 zł za opakowanie 30 szt.
 • Auchan: 3,98 zł za opakowanie 10 szt.
 • Intermarche: 4,49 zł za opakowanie 10 szt. (cena przy zakupie 2 opakowań)
 • Carrefour: 9,99 zł za opakowanie 20 szt.

Najmniej za jajka zapłacicie w Biedronce (tylko 0,23 zł za sztukę). W dobrej cenie kupicie je również w Lidlu, tam 1 szt. jajka kupicie w cenie 0,30 zł.

Baranek do koszyczka - zestawienie cen

Z białej polewy:

Baranek babka:

 • Lidl - 4,49 zł/szt.
 • Biedronka - 9,99 zł/szt.

Niestety, nigdzie nie udało nam się znaleźć baranka z masła. Być może ten produkt nie został zamieszczony w gazetkach, dlatego nie mogliśmy do niego dotrzeć, ale będzie dostępny stacjonarnie w sprzedaży. Dajcie nam znać, jeśli w jakimś supermarkecie uda Wam się kupić baranka z masła do święconki.

Biała kiełbasa do święconki - porównanie cen

Sklep Cena za 100g
Carrefour 0,89 zł
Lidl 0,99 zł
Biedronka 0,99 zł
Tesco 1,29 zł
Auchan 1,34 zł
Intermarche 1,90 zł

Białą kiełbasę najkorzystniej kupicie w Carrefourze. Tam zapłacicie tylko 0,89 zł za 100g. Dobrą cenę otrzymacie także w Lidl, gdzie 100g białej kiełbasy kosztuje 0,99 zł.

Świąteczne zakupy w Lidlu do 100 zł

Wielkanoc Lidl promocje

Kolejny już raz Lidl wychodzi naprzeciwko oczekiwaniom swoich klientów i podobnie, jak w zeszłym roku, w sklepie tym skompletujecie swoją listę zakupów na Wielkanoc za niecałe 100 zł. W skład wielkanocnego "must have" wchodzą, między innymi, biała kiełbasa, majonez, chrzan, jaja, schab wieprzowy, babka, napoje czy warzywa, czyli wszystko, co będzie Wam niezbędne do przygotowania tradycyjnego, wielkanocnego śniadania i obiadu dla całej rodziny. Oferta promocyjna obowiązuje do 17 kwietnia.

Poza skompletowaniem całej listy zakupów z supermarketów, przed Wielkanocą przyda Wam się również udekorowanie swojego domu. A my doskonale wiemy, w których sklepach uda Wam się oszczędzić na świątecznych ozdobach.

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close