logo

Porównanie cen na Wielkanoc

21mar 2016

Kategoria: Porady i analizy | Autor: Jadwiga Dabińska

0

Już niedługo Wielkanoc - czas radości oraz możliwość spotkań z najbliższymi. Idealnym momentem do spędzenia wspólnego czasu jest świąteczne śniadanie. Co powinno znaleźć się na stole Wielkanocnym? Oczywiście biała kiełbasa, jaja i majonez! Właśnie te produkty wzięliśmy pod lupę i porównaliśmy ich ceny w różnych sklepach.

Reklama

W wielu polskich domach właśnie tak wygląda tradycyjne Wielkanocne Śniadanie. Jak widać, nie brakuje tu słynnego żuru z jajem, mazurka, białej kiełbaski. Jak wiadomo, najbardziej smakuje jedzenie przyrządzone właśnie w domu.

Jeżeli chcecie sami przygotowywać Wielkanocne Śniadanie, z pewnością szukacie produktów spożywczych dostępnych w korzystnych cenach. Dobrze się składa, gdyż zestawiliśmy ze sobą ceny najpopularniejszych produktów ze znanych sklepów. Do porównania cen wykorzystaliśmy informacje zawarte na stronach internetowych sklepów:

  1. Alma
  2. Auchan Direct
  3. Biedronka
  4. Carrefour
  5. Lidl
  6. Mila
  7. Tesco

Na początek sprawdziliśmy, w którym sklepie znajdziemy najtańsze jaja, czyli podstawę do Wielkanocnego Śniadania :-) Jaja dodajemy przecież do żurku lub jemy je na przykład z majonezem i szczypiorkiem, mniam!

Jajka - porównanie cen

Sklep Cena (za sztukę)
Biedronka 25 gr
Tesco 30 gr
Alma 33 gr
Auchan Direct 35 gr
Lidl 55 gr
Carrefour 58 gr
Mila 80 gr

Ceny jaj zależą między innymi od tego czy pochodzą od kur z wolnego wybiegu czy hodowanych w klatkach. Wszystkie najważniejsze informacje macie zawarte na opakowaniach wytłaczanek. Niektóre niskie ceny są spowodowane także tym, że jaja sprzedawane są w opakowaniach liczących po 30 jaj. Zapoznajcie się bliżej z ofertą sklepów na ich stronach internetowych. A jeśli już jesteśmy w temacie jaj, to nie możemy zapominać o najbardziej popularnym (oprócz soli) dodatku do nich - czyli majonezu! Również zestawiliśmy ceny tego produktu ze sobą, tym razem jednak spotykamy się z tym samym artykułem: Majonezem Winiary.

Majonez Winiary - gdzie najtaniej?

Sklep Cena (za 700 ml)
Biedronka 5,35 zł
Auchan Direct 6,98 zł
Carrefour 6,99 zł
Lidl 6,99 zł
Mila 6,99 zł
Tesco 6,99 zł
Alma 7,49 zł

Biedronka znów na podium, zastanawiacie się dlaczego? Dlatego, że teraz w ofercie promocyjnej znajduje się Majonez Winiary o pojemności 900 ml za jedyne 6,89 zł! Wychodzi na to, że majonez w słoiku o standardowych wymiarach kosztowałby zaledwie 5,35 zł. To naprawdę najkorzystniejsza obecnie oferta na rynku spożywczym. Majonezy Winiary w pozostałych sklepach kosztują około 7 złotych i również jest to promocyjna cena, ale nie tak niska, jak w Biedronce.

No dobrze, mamy jaja i majonez, teraz czas na klasykę: białą kiełbasę!

Biała kiełbasa w korzystnych cenach

Sklep Cena za kg
Tesco 8,90 zł
Carrefour 8,99 zł
Biedronka 9,90 zł
Lidl 9,98 zł
Alma 11,99 zł
Mila 13,95 zł
Auchan 14,93 zł

Tak samo w przypadku kiełbasy, jak i jaj, ceny są tak różne ze względu na producenta. Wiele osób twierdzi, że rzeczywiście można wyczuć różnicę pomiędzy różnymi kiełbasami białymi.

Zachęcamy zatem do bliższego zapoznania się z ofertami promocyjnymi poszczególnych marketów. Pod względem cenowym najbardziej opłaca się kupować w Biedronce. Jeśli tanie śniadanie, to właśnie z Biedronki! :-) Przy okazji możecie także sprawdzić promocje na inne artykuły spożywcze - poniżej znajdziecie wszystkie kupony rabatowe na jedzenie. Smacznego!

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close