logo

Pies w pociągu - o czym musimy wiedzieć?

23gru 2015

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Wybierając ze w podróż z naszym pupilem musimy przestrzegać kilku zasad, aby wycieczka minęła bezstresowo zarówno dla nas, jak i dla zwierzaka. O czym powinniśmy pamiętać zabierając psa lub kota do pociągu?

Jeśli chcecie zabrać ze sobą w podróż psa, świnkę morską, kota, czy innego domowego zwierzaka, jest to możliwe, ale każdy przewoźnik wymaga, abyśmy zadbali o bezpieczeństwo i komfort współpasażerów. W przypadku psów niezależnie od tego, jakim typem pociągu jedziemy, powinien mieć on kaganiec, być trzymany na smyczy i nie może zajmować siedzenia. Do tego opiekun koniecznie powinien mieć ze sobą ksiażeczkę z listą szczepień. Wszystkie zwierzęta możemy przewieźć również za darmo. W jakim przypadku? Tylko i wyłącznie, gdy pupil znajduje się w transporterze lub przystosowanym do tego odpowiednim pojemniku - oraz nie przeszkadza innym współpasażerom hałasem, zapachem itp.

Kiedy musimy zapłacić za przewóz?

Jeśli nie posiadamy transportera lub nasz zwierzak jest za duży, aby się w nim zmieścić, będziemy musieli mu kupić bilet. W zależności od przewoźnika opłata będzie inna. Najwięcej zapłacimy podróżując z PKP Intercity, bo aż 15,20zł. W przypadku, gdy chcemy zabrać psa do wagonu sypialnianego, będziemy musieli wykupić cały przedział. Z naszym psem lub kotem nie możemy wybrać się do wagonu gastronomicznego, chyba, że jest to pies przewodnik lub pies szkolony na asystującego. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie PKP Intercity.

Opłata jest mniejsza w Przewozach Regionalnych, w których wynosi tylko 4,50zł. Niestety jeżeli współpasażerowie nie są zachwyceni towarzystwem zwierząt, a konduktor nie jest w stanie znaleźć innego miejsca dla nas i naszego przyjaciela, będziemy musieli opuścić pociąg na następnej stacji i poczekać na kolejny. Bilet częściowo jest zwracany, ale miejmy nadzieję, że nie znajdziemy się w takiej sytuacji! Szczegóły dostępne są w regulaminie. Taka sama opłata i wytyczne obowiązują w Kolejach Wielkopolskich oraz Kolejach Dolnoścląskich.  Bilet dla zwierzaka w Kolejach Śląskich będzie nas kosztował 2zł, zaś w Kolejach Mazowieckich pupile podróżują za darmo!

Skoro już wiecie, jakie normy obowiązują podczas podróży ze zwierzętami, sprawdźcie, gdzie możecie się wybrać:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close