logo

Padwa: co zobaczysz w historycznym mieście za darmo? Cz. II

20maj 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Jeśli szykujecie się na wycieczkę do Włoch, szczególnie do północnej części - to musicie zajrzeć do tego miasta! Co oferuje Wam Padwa?

O Padwie wspominaliśmy już w I części artykułu, jednak kryje w sobie tyle tajemnic, że poświęcamy jej jeszcze jeden! Często przejeżdżamy obok Padwy udając się do południowej części na wakacje. Warto się w tym mieście zatrzymać choćby na chwilę, bo to tu właśnie kształcili się i rozwijali ludzie mający ogromny wpływ na los świata i nauki, np. Galileusz, Mikołaj Kopernik czy Jan Kochanowski.

Skarb Północy

Padwa, będąca małym miasteczkiem tuż obok sławnej Wenecji, bywa pomijana - a tak naprawdę jest to miasto, które oferuje o wiele więcej niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić.

Przede wszystkim przyciąga wielu pielgrzymów, ponieważ jest to miasto świętego Antoniego - jego relikwie są przechowywane w Bazylice. Kościoły i uniwersytet nie są jedynymi obiektami wartymi zobaczenia! Inspirująco prezentuje się plac główny w mieście, który kiedyś był teatrem rzymskim - Prato della Valle. To tutaj możemy się zrelaksować, rozłożyć koc na trawie i podziwiać posągi ustawione wokół. Usypiająco będzie na nas działać szmer fontanny znajdującej się na środku. Jeśli jesteście spragnieni zieleni i fascynującej roślinności, to koniecznie udajcie się do ogrodu botanicznego, który jest najstarszym na świecie obiektem tego typu. Do podziwiania macie ponad 6 tysięcy różnych odmian roślin!

Kiedy już nacieszycie swoje oczy zielenią, warto przejść się po mieście i zwiedzić pałace, których jest tu kilka - o Palazzo del Bo wspominaliśmy w poprzednim artykule, gdyż jest to główny gmach uniwersytetu w Padwie. Możemy podziwiać również Palazzo della Regione, czyli Pałac Sprawiedliwości z XIII wieku ukazujący kunszt ówczesnych architektów. Na środku znajduje się kamień haniebny na którym siadali skazani dłużnicy i mówili "cedo bonis", co oznaczało "zrzekam się dobra" - następnie mogli opuścić miasto. Miało to pozwolić na uniknięcie więzienia za długi - pomysł św. Antoniego.

Szukacie wycieczek do kraju słynącego z pizzy i kawy? Sprawdźcie tutaj:

 

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close