logo

Padwa - co zobaczyć we włoskim mieście za darmo?

12maj 2016

Kategoria: Trip Tip | Autor: Luiza Sadowska

0

Ciao tutti! Planujecie krótki wypad do Włoch lub może zwiedzanie północnej części kraju i na trasie macie Padwe? To koniecznie sprawdźcie, co możecie zobaczyć za darmo!

Północno-wschodnia część Włoch przyciąga ogromne ilości turystów, szczególnie słynna Wenecja, romantyczna Werona, czy też stolica światowej mody - Mediolan. Jednak są również mniejsze miasta, które cieszą się niesłabnącą popularnością i właśnie jednym z nich jest Padwa, słynna przede wszystkim dzięki uniwersytetowi, jak i bogatej historii.

Padwa warta zobaczenia!

Historia Padwy sięga IV wieku p.n.e - w takim mieście możemy się spodziewać wielu zabytków, szczególnie jeśli szukacie śladów rozkwitu kultury i nauki. To właśnie w tym mieście studiował Galileusz, Mikołaj Kopernik czy Jan Kochanowski. Możemy przespacerować się po terenie uniwersytetu, który został założony w 1222 roku, i podziwiać dziedzińce, posągi, sale wykładowe, w których uczył m.in. Galileusz.

Przechadzkę po Padwie powinniśmy zacząć od przedmieści, gdzie znajdują się zabytkowe wille, a następnie zajrzeć do pałaców, jak np. Della Regione z XIII wieku czy Casa de Ezzelino z XVII wieku. Następnie skierujmy swoje kroki na największy plac w mieście, czyli Prato della Valle. Znajdziemy tam posągi osób zasłużonych dla miasta, a na środku wyspę Memmia otoczoną kanałem.

Oprócz tego miejsca powinniśmy koniecznie udać się do słynnego Ogrodu Botanicznego, który istnieje od XVI wieku i stanowi jednocześnie hodowlę roślin leczniczych dla Wydziału Medycznego tamtejszego uniwersytetu. Ogród ten, zaprojektowany przez Andrea Moroni z Bergamo, znajduje się na liście UNESCO!

Kościoły i katedry

Poza wspomnianymi wyżej zabytkami Padwa to przede wszystkim miejsce w którym gromadzą się pielgrzymi. Bazylika św. Antoniego Padewskiego z przełomu XIII i XIV wieku w stylu romańsko-gotycko-bizantyjskim jest jedną z głównych atrakcji miasta. Przechowywane są w niej relikwie św. Antoniego.

Innym miejscem kultu jest Kościół Pustelników tuż przy klasztorze Pustelników będącego obecnie Muzeum Miejskim w Padwie. Większość pielgrzymów gromadnie udaje się również do Sanktuarium Matki Boskiej z Tessara, które zostało wybudowane wśród połaci zieleni. Wyjątkowa atmosfera panująca w środku przyciąga tłumy!

Szukacie wycieczek do Włoch? Sprawdźcie tutaj:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close