logo

Niedziele handlowe 2018: kalendarz wolnych niedziel

21lut 2018

Kategoria: Promocje | Autor: Marta Wacław

0

Już od marca 2018 wejdzie w życie zakaz handlu w niedziele. Żeby ułatwić Wam planowanie weekendowych zakupów, przygotowaliśmy dla Was kalendarz wolnych niedziel 2018. Kiedy sklepy będą zamknięte?

Reklama

Zakaz handlu w niedziele

Stało się! Ustawa niedawno przyjęta przez Sejm zakłada, że już od marca 2018 w wybrane niedziele będzie obowiązywał zakaz handlu. To oznacza, że nie będziecie mogli wtedy wybrać się na zakupy do sklepów spożywczych czy centrum handlowego. Już niedługo tylko w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca uzupełnicie swoje domowe braki.

Od 1 stycznia 2019 roku zakazem nie będą objęte wyłącznie ostatnie niedziele miesiąca. Już teraz zapoznajdzie się z kalendarzem niedziel handlowych 2019.

Zdaniem minister MRPiPS Elżbiety Rafalskiej "To przecież niedziela jest dniem wolnym dla dzieci i młodzieży. Brak możliwości pogodzenia odpoczynku dzieci i rodziców, którzy pracują w niedzielę, a wolne mają np. w środę, nie pozwala na skuteczne godzenie życia prywatnego z pracą" - źródło.

Czy zakaz handlu w niedzielę i zamknięte sklepy wyjdą nam na dobre? Trudno odpowiedzieć na to pytanie i nawet nie będziemy próbować. Polemika na te temat toczy się już od dawna i nie nam należy to oceniać. Chcemy jednak nieco pomóc Wam w planowaniu swoich zakupów :-) Dlatego właśnie postanowiliśmy przygotować dla Was kalendarz wolnych niedziel w 2018 roku.

Sklepy zamknięte w niedziele - kalendarz wolnych niedziel 2018

W 2018 roku zakaz handlu będzie obejmował niedziele, jak i święta ustawowo wolne od pracy. Poniżej publikujemy rozpiskę dni, w których nie zrobicie zakupów w 2018 roku.

Miesiąc Dni bez handlu:
Marzec 11, 18
Kwiecień 1 (święto), 2 (święto), 8, 15, 22
Maj (święto), 3 (święto), 13, 20
Czerwiec 10, 17
Lipiec 8, 15, 22
Sierpień 12, 15 (święto), 19
Wrzesień 9, 16, 23
Październik 14, 21
Listopad 1 (święto), 11 (święto), 18
Grudzień 9, 16, 25 (święto), 26 (święto)

Wiecie już, w jakie dni nie wybierzecie się do sklepów na zakupy, ale jest jeszcze jeden zapis w ustawie, o którym warto pamiętać. W Wigilię Bożego Narodzenia oraz w sobotę bezpośrednio poprzedzającą Wielkanoc handel będzie możliwy jedynie do godziny 14:00. 

Niedziele handlowe 2018 - ostatnia szansa na niedzielne zakupy?

Tak, jak wspominaliśmy na początku naszego artykułu, jeszcze w 2018 roku w pierwszą i ostatnią niedzielę będziecie mogli wybrać się do sklepów na zakupy. Jednak z roku na rok będzie się to zmieniać i 2020 roku już tylko w 7 niedziel sklepy będą czynne. Jednym się to podoba, inni nie są z tego powodu zachwyceni. Czy to oznacza, że najbliższe miesiące są ostatnią szansą na to, żeby niedziele przeznaczyć na zakupy? Wiemy, jak mimo wszystko będziecie mogli robić zakupy, nawet w niedziele :-)

Zakupy w niedziele zawsze i wszędzie!

Niedługo sklepy będą zamknięte w niedziele, ale to nie przekreśla ostatecznie możliwości robienia niedzielnych zakupów, nie tylko w niedziele handlowe. Zakaz handlu w niedziele nie będzie obejmował sklepów online, w których zrobicie zakupy zawsze i wszędzie, bez względu na dzień tygodnia czy godzinę :-) Przez Internet będziecie mogli zamówić nie tylko odzież, obuwie czy kosmetyki, ale również zakupy ze znanych dyskontów, które na co dzień odwiedzacie (Lidl, Biedronka, Tesco). Oczywiście swoje zamówienie otrzymacie dopiero w dzień handlowy, ale to nie przeszkadza w robieniu zakupów w niedzielę, jeśli tylko ten dzień będziecie mogli na nie poświęcić. Być może będzie to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy właśnie w niedzielę odhaczają swoją zakupową listę? Jak zamawiać zakupy z dostawą do domu z Lidla czy Biedronki? O tym piszemy w naszym osobnym artykule

Dla zwolenników robienia zakupów przez Internet mamy jeszcze cały spis zniżek w sklepach online!

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close