logo

Nie czekaj na kupony rabatowe w gazetach. Bądź lojalny i korzystaj ze zniżek już teraz

25mar 2014

Kategoria: Inspiracje | Autor: Anna Spychalska

0

Wybierając produkt, zwracamy uwagę na wiele różnych czynników: jakość, funkcjonalność, wygodę użytkowania i oczywiście cenę. Na rynku istnieją setki marek, które oferują bardzo podobne lub nawet identyczne artykuły. Chcąc przyciągnąć do siebie klienta, muszą one przedstawić potencjalnemu klientowi coś, co odróżnia je od konkurencji. W tym celu stosują różnego rodzaju rabaty i zniżki dla powracających nabywców.

Lojalność popłaca

Klub zakupowy, klub stałych klientów, karta rabatowa sklepu, przyznawanie punktów za zakup lub program lojalnościowy - wszystkie te sformułowania są tak naprawdę oznaczeniem tego samego mechanizmu: nagradzania klienta za zakupy w konkretnym sklepie. Marka w ten sposób chce budować i podtrzymywać pozytywną relację z nabywcami, którzy są dla niej najbardziej atrakcyjni. Stworzenie sytuacji, w której klient czuje się wyróżniony spośród innych niemających dostępu do danej promocji, zdaje się działać bardzo skutecznie: ponad połowa Polaków przyznaje, że bierze udział w przynajmniej jednym programie lojalnościowym lubp posiada kartę stałego klienta.

Oddany klient jest dużym nabytkiem dla firmy: w momencie podejmowania decyzji zakupowej zawsze sprawdzi ofertę sklepu, w którym przysługują mu dodatkowe profity.

Trochę inny sposobem na ponowne przyciągnięcie klienta jest przyznawanie zniżek za kolejny zakup. W dzisiejszym wpisie przedstawimy kilka najlepszych, naszym zdaniem, akcji wynagradzajacych lojalność klienta, dostępnych na GoDealla.pl.

Dołącz do klubu i korzystaj

Willsoor VIP Club

Oszczędzać lubią nie tylko osoby o mniej zasobnym porfelu. Wbrew pozorom również ci, którzy nie muszą przywiązywać zbyt dużej uwagi do wydawanych pieniędzy, lubią czuć, że dzięki powzięciu pewnych kroków, nie przepłacają. Sklep internetowy Willsoor, który oferuje głównie ekskluzywne kolekcje męskich koszul, ale również eleganckie kurtki, swetry, marynarki i krawaty, stworzył "Willsoor VIP Club". Członkowstwo w tym klubie zapewnia stałym klientom korzystne rabaty i promocje:

  • stały rabat upoważniający do zniżki 10% na wszystkie produkty nieprzecenione, niezależnie
  • okazjonalne rabaty 20%, dostępne tylko dla członków Willsoor VIP Club
  • możliwośc korzystania z karty przez osoby trzecie (rodzinę, znajomych)

Jak przystąpić do tego programu? W przypadku korzystania ze sklepu internetowego, wystarczy dokonać zamówienia za minimum 200zł (bez uprzedniego wykorzystania kuponu rabatowego dla członków Willsoor VIP). W sklepach stacjonarnych minimalny zakup, za który otrzymuje się kartę, to 500 zł. Trzeba również wypełnić otrzmany od sprzedawcy formularz.

Podziel lojalność: wspólna akcja Media Markt i Orlen

Za wydane w sklepie środki swoich klientów postanowił wynagrodzić Media Markt. Za każde wydane 1000zł oferuje on "Kartę rabatową Media Markt". Akcja ma charakter okazjonalny, w przeciwieństwie do innych przedstawionych tu programów, i obowiązuje do 27 marca 2014 roku.  Czym jest ta karta i do jakich zniżek uprawnia? Kartę otrzyma każdy, kto wyda w Media Markt minimum 1000zł. Wielokrotność tej kwoty upoważnia do otrzymania więcej niż jednej karty "Tankuj do 50% ceny". Posiadacz ważnej, nieużytej jeszcze karty, który zakupi na Stacjach Orlen jeden rodzaj paliwa (także LPG) o wartości min. 120zł, otrzyma rabat 50% od wydanej kwoty. Chcąc skorzystać z promocji, należy wcześniej poinformować o tym pracownika stacji.

Męska moda taniej dla oddanych klientów

Sklep MAJESSO.pl oferuje odzież i dodatki dla mężczyzn. Swój towar importuje od sprawdzonych i zaufanych marek, wyłącznie z Europy. Posiada także swoją linię produktów. Oferta sklepu obejmuje koszule męskie, t-shirty, koszulki polo, bluzy, swetry, kurtki, płaszcze, marynarki, buty męskie, a także stylowe dodatki. Majesso zachęca do założenia konta w swojej witrynie rabatami lojalnościowymi dla stałych klientów. Zniżki przyznawane są w zależności od dotychczasowej historii zamówień klienta zarejestrowanego w sklepie. Pod uwagę brane są wszystkie złożone przez klienta zamówienia. Rabaty przyznawane są na zawsze i mogą sięgać nawet 12% wartości zakupów.

Za fun płać mniej

Swoich oddanych klientów nagradza także polska platforma Fun in Design, która jako pierwsza w kraju dała użytkownikóm możliwość samodzielnego projektowania butów. Można wybierać z dziewięciu podstawowych modeli, które mają od kilku do kilkunastu konfiguracji. Zamówienie realizowane jest przez polskich rzemieślników w ciągu średnio 2 tygodni. Zniżki dla stałych klientów w tym sklepie sięgać mogą nawet 15% wartości zamówienia. Robienie zakupów poprzez zalogowany profil skutkuje zapamiętaniem przez system kupionych produktów i naliczeniem aktualnego rabatu. Zakup czwartej pary obuwia premiowany jest 5% zniżką. Każda kolejna para kupiona na Fun in Design zwiększa zniżkę o 1%. Maksymalnie można uzyskać 15% bonifikatę, która nigdy nie wygasa.

Rowerem po zniżkę

Kolejny opisany przez nas program rabatowy dla stałych klientów przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom rowerów. Centrumrowerowe.pl, działające na polskim rynku od 2005 roku, dostarcza części i akcesoria rowerowe w atrakcyjnych cenach. Główne atuty tego e-sklepu to szybkość ralizacji zamówień i niskie ceny, a także szeroka, kompleksowa oferta. Centrumrowerowe przygotowało dla powracających klientów zniżki: wystarczy dokonac zakupów na kwotę minimum 500zł brutto (niekoniecznie jednorazowo i bez ograniczeń w czasie), by rabat automatycznie się naliczył. Przewidziane są trzy rodzaje rabatów:

  • Rabat producentów: do -15%: dotyczy większości marek obecnych w sklepie; przysługuje każemu, kto przekroczył najniższy próg zakupowy (500zł)
  • Rabat za wartość zakupów dokonanych w naszym sklepie : w zależności od wydanych na zakupy pieniędzy, przysługuje od 1 do 6% zniżki
  • Rabat na grupy towarowe: do 10%: obowiązuje na regularnie organizowane akcje promocyjne. Akcje te dedykowane są wyłącznie stałym klientom

To, jaki aktualnie przysługuję Ci rabat w tym sklepie, możesz sprawdzić, logując się na stronie sklepu.

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close