logo

Najsłynniejsze imprezy sylwestrowe na świecie

29gru 2015

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Sylwester to sztuczne ognie, strzelające korki od szampana i wyjątkowa zabawa, jedyna taka w całym roku. Gdzie bawią się najhuczniej i gdzie fajerwerków jest najwięcej?

Świętowanie nadejścia Nowego Roku to stara tradycjna pochodząca z XIX wieku - żegnamy stary, mijający rok i witamy ten, który ma dopiero nadejść. W niektórych miejscach związane są z tym specjalne zwyczaje, jak np. zjadanie winogrona z każdym uderzeniem zegara wybijającym północ w Hiszpanii, czy zeskakiwanie o 12 w nocy z krzesła w Danii.

Uwielbiamy wspólnie spędzać ten szczególny czas w roku z rodziną i przyjaciółmi. W większości miast organizowany jest Sylwester w którym biorą udział tysiące, jak nie setki tysięcy ludzi. Gdzie imprezy są najlepsze?

Zaczynamy w Sydney

Australia, jako jedno z pierwszych miejsc na świecie wita Nowy Rok. Podczas, gdy my jeszcze zastanawiamy się nad fryzurą i szykujemy przekąski, tam już huczy od fajerwerków. W Sydney wszyscy gromadzą się, aby zobaczyć fenomenalny pokaz sztucznych ogni na Harbour Bridge. Zawsze możemy obejrzeć transmisję z tego wydarzenia, które naprawdę zachwyca.

 

Tłumy na Times Square

Jednym z najsłynniejszych miejsc na spędzenie Sylwestra jest właśnie Nowy Jork! Tradycja spędzania tego wieczoru na Times Square ma ponad 100 lat i za każdym razem przyciąga jeszcze więcej ludzi niż rok wcześniej. Wielkie odliczanie do północy jest poprzedzone występami najpopularniejszych gwiazd muzyki - jeśli ktoś wybiera się w tym czasie do Nowego Jorku, to nie może go tam zabraknąć!

Sylwester na plaży

Rio de Janeiro kojarzy nam się głównie z malowniczym i niezwykle spektakularnym karnawałem, ale również Sylwester jest tam wyjątkowo obchodzony - szczególnie na plaży Copacabana. Nic dziwnego, że każdy chce świętować właśnie w tym miejscu... w Europie panują mroźne temperatury podczas, gdy w Brazylii lato trwa w najlepsze!

Wszystkie wymienione słynne imprezy sylwestrowe odbywają się dość daleko od naszej europejskiej rzeczywistości. Jeśli szukacie równie ciekawych wydarzeń, ale nieco bliżej, w dodatku w niskiej cenie, sprawdźcie tutaj:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close