logo

Najlepsze gry planszowe na imprezę - gdzie najtaniej? Kupony rabatowe do Neo24, OleOle!, Lideria.pl

21mar 2014

Kategoria: Inspiracje | Autor: Monika

0

Sobotnie spotkanie u znajomych przebiega standardową ścieżką: przekąski, dużo alkoholu, rozmówki o wszystkim i niczym i niedzielne trudności z podniesieniem się z łóżka. W poniższym wpisie nie będziemy namawiać do porzucenia tych czynności na rzecz czegoś bardziej pożytecznego; zaprezentujemy jednak subiektywnie najlepsze planszówki i towarzyskie gry karciane, które stanowią świetny sposób na uzupełnienie imprezowego tła :) No i dodatkowo pokażemy Wam miejsca, w których możecie kupić je najtaniej!

1. 5 sekund: na rozgrzewkę.

Na początek coś lekkiego, ale nieźle ćwiczącego refleks i przygotowującego do większego intelektualnego wysiłku. Imprezowa gra 5 sekund to zestaw kilkuset kart, na których umieszczono zadania rozpoczynające się od zwrotu Wymień 3 rzeczy... . Tytułowe sekundy to czas, w jakim musisz wykonać zadanie. A to wcale nie takie proste, jak się wydaje na pierwszy rzut oka!

Znaleźliśmy tę grę towarzyską w sklepie Neo24: gwarantowana wysyłka w 72 godziny!

5 Sekund gra planszowa

źródło zdjęć: www.trefl.pl

 

 

2. Party Alias: rywalizacja!

Kiedy już wszyscy dojdziecie do wprawy i stwierdzicie, że jesteście gotowi na większe wyzwania, na stół wjeżdża... Alias, stworzony dla ludzi, którzy szybko się nudzą. Gra zapewnia kilka aktywności; niektóre podczas rozgrywki będziesz wykonywał raz, inne częściej, jedne polubisz, innych będziesz unikać jak ognia. Alias łączy w sobie popularne tabu i kalambury, ale także fani słowotwórstwa będą zachwyceni! Czas podzielić się na drużyny i rozpocząć wielogodzinną rozgrywkę. Tak, naprawdę trudno oderwać się od tej gry :)

Alias możecie kupić w okazyjnej cenie w OleOle!

Party Alias Ole! Ole!

źródło: OleOle.pl

 

3. DixIt: idealna na koniec imprezy :)

Masz wybujałą fantazję, szybko wyłapujesz skojarzenia, albo po prostu jesteś pod wpływem (czegokolwiek)? DixIt pomoże Ci spożytkować energię :) Kilkadziesiąt pięknych kart przedstawia zupełnie abstrakcyjne scenki; na pierwszy rzut oka obrazki w ogóle nie są ze sobą powiązane, ale od czego jest wyobraźnia? Im większa liczba dziwnych ludzi w grze, tym ciekawsza rozgrywka!

Do DixIt dokopaliśmy się w księgarni Lideria.pl - taniej o prawie 30 zł! My kupilibyśmy nawet bez promocji! Zresztą wystarczy obejrzeć film :-)

Dixit Lideria.pl

 

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close