logo

Najdziwniejsze bagaże: część 2

22sty 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Ostatnio pisaliśmy o 5 najdziwniejszych bagażach na świecie, jednak kreatywność pasażerów nie zna granic, dlatego przedstawiamy kolejne, zaskakujące znaleziska służby granicznej i ochrony. Macie jakieś pomysły, co to może być?

Niektórzy próbują przewieźć naprawdę dziwne rzeczy w swojej walizce. Jeśli nie widzieliście jeszcze, jakie pamiątki chcieli przemycić szaleni turyści, to sprawdźcie w tym artykule: 5 najdziwniejszych bagaży na świecie. To jednak nie koniec! Jak się okazuje pomysłowość ludzi czasem aż przeraża...

Czy te oczy mogą kłamać?

Każdemu z nas zdarzyło się przechowywać coś w słoiku po dżemie. Może kolejny dżem, a może jakieś przyprawy, a może.. gałki oczne? 5 par ludzkich oczu zostało znalezionych w bagażu podręcznym jednego z pasażerów w 2007 roku na lotnisku w Stansted. Ponoć oczy są zwierciadłem duszy, ale naprawdę nie wiemy, co o tym wszystkim sądzić...

Stracił głowę (nie jedną)

W 2004 roku na lotnisku w Bostonie został zatrzymany profesor biologii, który w swoim bagażu podręcznym trzymał kilka foczych głów. Pasażer wytłumaczył, że są one do celów naukowych i zwierzęta znalazł już martwe, jednak prawo stanowe zabrania odcinania jakichkolwiek części ciała zwierząt żyjących na wolności.

 

(Nie)pluszowy tygrysek

Na lotnisku w Bangkoku pewna kobieta próbowała przewieźć walizkę wypełnioną pluszakami i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że jeden tygrysek wcale nie był maskotką. Mający dwa miesiące kociak został przewieziony do rezerwatu dla dzikich zwierząt, a 'właścicielka' musiała zapłacić 2000 funtów kary.

Źródło: dailymail.co.uk

Krowi móżdżek

I to nie jeden, nie dwa... a prawie 200kg! Próba przemytu się nie udała, ale ponoć na lotnisku w Kairze taki widok to norma. Krowie móżgi są uważane za przysmak i są serwowane w wielu restauracjach, jednak w samym Egipcie ceny potrafią być nawet 6 razy wyższe niż w pobliskim Sudanie.

Miał węża w kieszeni

Niestety w tym przypadku wcale nie chodzi o bycie skąpcem... Jeden z pasażerów samolotu odlatującego z Miami próbował wnieść na jego pokład siedem węży i trzy żółwie schowane w pończochach pod spodniami.

Źródło: onet.pl

Podczas pakowania, pamiętajcie, żeby nie pakować do walizki węży, móżdżków, żywych zwierząt i innych niedozwolonych w transporcie przedmiotów...

 

 

 

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close