logo

Myjki do okien Karcher - jaką kupić? Mamy promocje!

04kwi 2018

Kategoria: Porady i analizy | Autor: Marta Wacław

0

Mycie okien może przyprawiać o ból głowy. Ciągłe smugi, ślady i zacieki mogą okazać się zmorą nie tylko dla perfekcjonistów. Jeśli chcecie ułatwić sobie tę czynność i zastanawialiście się nad zakupem myjki do okien, przygotowaliśmy dla Was porównanie popularnych na rynku myjek Karcher. Wyszukaliśmy je także w promocji. Na którą z nich się zdecydować i gdzie kupić je w niższej cenie?

Reklama

Nie tylko perfekcjoniści kojarzą mycie okien z czymś nieprzyjemnym. Dla wielu z nas jest to czynność, którą po prostu trzeba wykonać, ale nie jest ona ani miła, ani satysfakcjonująca. Tym bardziej, kiedy po godzinnym myciu okna okazuje się, że nadal widoczne są na nim ślady, zabrudzenia i uporczywe smugi. Jeżeli macie już dość walki z nimi podczas każdego mycia okien i chcecie usprawnić tę czynność, możecie zainwestować w myjkę do mycia okien. Pytanie tylko, na którą się zdecydować?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele myjek do czyszczenia okien i powierzchni szklanych. Do najpopularniejszych należą myjki Karcher. Dziś przygotowaliśmy dla Was porównanie modeli tej marki, sprawdziliśmy, czym różnią się od siebie (poza ceną), jakie akcesoria możecie otrzymać w zestawie, a przede wszystkim, gdzie kupicie myjki Karcher w niższej cenie.

W naszym artykule znajdziecie:

 1. Zastosowanie myjek do okien.
 2. Zalety i wady myjek do okien.
 3. Porównanie i szczegółowy opis modeli myjek do okien Karcher: WV Classic, WV 2 Premium, WV 5 Premium.
 4. Promocje na myjki do okien Karcher.

Myjki do okien - zastosowanie

Zastanawiacie się, czy zakup elektrycznej myjki to dobra inwestycja, skoro myjecie okna zwykle 2-3 razy w roku? Czy warto w takim razie wydawać 200-400 zł na tego typu urządzenie? Na pewno warto zastanowić się nad takim sprzętem i przemyśleć zakup. Z myjki będziecie mogli korzystać nie tylko podczas mycia okien, ale również do czyszczenia:

 • wszystkich wodoodpornych płaskich i gładkich powierzchni,
 • luster,
 • szklanych blatów,
 • kabin prysznicowych,

Także podczas wykonywania codziennych czynności i cotygodniowych porządków w domu. A dodatkowo, możecie naprawdę ułatwić i usprawnić mycie okien oraz powstawanie smug. Myjki elektryczne są bardzo proste w obsłudze, łatwe w czyszczeniu i sprzątają 3 razy szybciej niż tradycyjne, ręczne mycie, bez użycia detergentów.

Elektryczne myjki do okien - zalety i wady

Zalety Wady
Szybsze mycie - nawet 3 razy szybciej niż tradycyjnie Cena - koszt ok. 200-400 zł
Łatwa obsługa  
Higiena - łatwe opróżnianie zbiornika, bez kontaktu z brudną wodą  
Różnorodne zastosowanie  
Nie pozostawia smug i zacieków - odsysanie wody z oczyszczanej powierzchni  

Wśród wszystkich pozytywnych opinii dotyczących elektrycznych myjek do okien Karcher, znaleźliśmy tylko jedną wadę - cena. I choć dla niektórych wybawienie w postaci pomocnika, z którym żadne mycie okien już nie będzie straszne, jest warte każdej ceny, niektórych koszt rzędu 200 zł już może zniechęcić. Każdy z Was powinien jednak samodzielnie rozważyć wszystkie za i przeciw, a jeśli zdecydujecie się na zakup - przygotowaliśmy dla Was porównanie modeli elektrycznych myjek do okien Karcher, a także znaleźliśmy je w promocji!

Porównanie wybranych modeli myjek do okien Karcher

Na rynku dostępnych jest wiele modeli myjek elektrycznych Karcher. W naszym porównaniu wzięliśmy pod uwagę trzy najpopularniejsze, które możecie kupić w sklepach z elektroniką oraz sprzętem RTV i AGD -Karcher WV ClassicKarcher WV 2 PremiumKarcher WV 5 Premium. Czym różnią się one między sobą?

Karcher WV Classic

Karcher myjki do okien porównanie

Najbardziej podstawowy model elektrycznych myjek do okien Karcher. Nie jest już dostępny bezpośrednio na stronie producenta, ale nadal możecie go kupić w wielu sklepach. To proste urządzenie, z którego na jednym ładowaniu akumulatora (czas ładowania 120 min.) będziecie mogli korzystać nieustannie 20 minut - wydajność ok. 60m², czyli mniej więcej 20 okien. W zestawie otrzymacie także koncentrat myjący oraz butelkę ze spryskiwaczem z padem z mikrofibry, akumulator i ładowarkę (nie dostaniecie wymiennej ssawki). Jego cena to ok. 200 zł.

Karcher WV 2 Premium

Karcher myjki do okien porównanie

Również jeden z podstawowych modeli myjek do okien Karcher. Różni się ona nieco wyglądem od Karcher WV Classic. Kupując WV 2 Premium w zestawie otrzymacie:

 • litowo-jonowy akumulator,
 • ładowarkę,
 • spryskiwacz z padem z mikrofibry,
 • środek do czyszczenia okien (koncentrat), 1x20 ml,
 • wymienną ssawkę 170 mm.

Na jednym ładowaniu akumulatora (120 min) będziecie mogli ciągle używać swojej myjki przez 25 minut (dłużej niż Karcher WV Classic), to daje Wam powierzchnię ok. 75m², czyli 25 okien. Dzięki temu, że myjka jest stosunkowo lekka, łatwo myje się nią okna i inne powierzchnie. Koszt tego modelu na stronie producenta to 289 zł.

Karcher WV 5 Premium

Karcher myjki do okien porównanie

Czym Karcher WV 5 Premium różni się od WV 2 Premium? Główną różnicą jest dłuższy czas pracy Karcher WV 5 Premium na jednym ładowaniu akumulatora. Tutaj przy ładowaniu minimum 185 min. będziecie mogli nieustannie przez 35 minut korzystać z urządzenia, nie 25 minut, jak w przypadku WV 2 Premium. Dodatkowo, model WV 5 Premium posiada 3 diody LED pokazujące aktualny stan naładowania baterii oraz nieco inny spryskiwacz, jak WV 2 i jest nieco cięższy. Poza tym, w zestawie otrzymacie takie same akcesoria, jak w przypadku WV 2 Premium. Jego cena na stronie Karcher to 359 zł.

Porównanie modeli myjek Karcher - podsumowanie

Model Czas ładowania akumulatora (min.) Czas pracy ciągłej na akumulatorze (min.) Ciężar z akumulatorem (kg) Wydajność powierzchniowa na 1 ładowanie Zbiornik wody brudnej (ml)
Karcher WV Classic 120 20 0.7 60m² = 20 okien 100
Karcher WV 2 Premium 120 25 0.6 75m² = 25 okien 100
Karcher WV 5 Premium 185 35 0.7 105m² = 35 okien 100

Wiecie już, czym różnią się najpopularniejsze modele myjek Karcher i ile będziecie musieli za nie zapłacić na stronie producenta. My jednak znaleźliśmy dla Was promocje i wyszukaliśmy sklepy, w których kupicie je w niższej cenie.

Myjki do okien Karcher - gdzie promocje?

Jeżeli rozważyliście już wszystkie za i przeciw, na podstawie analizy podjęliście decyzję, który model myjki do okien Karcher kupić, teraz musicie ostatecznie dokonać zakupu. A dzięki nam zrobicie to taniej, ponieważ mamy dla Was zniżki.

W sklepie PSB Mrówka za najbardziej podstawowy model Karcher WV Classic zapłacicie w promocji tylko 189 zł (to lepsza cena niż w innych sklepach):

Myjka okienna Karcher WV Classic

Niewiele drożej dostaniecie już nieco bardziej wydajny model Karcher WV 2 Premium, którego czas działania na jednym ładowaniu jest 5 minut dłuższy, niż Karcher WV Classic i dodatkowo posiada on wymienną ssawkę (czego nie ma Karcher WV Classic). Model Karcher WV 2 Premium kupicie w sklepie Morele.net już za 239,99 zł z darmową dostawą:

Myjka okienna Karcher WV 2

Ostatecznie więc za myjkę Karcher WV 2 Premium zapłacicie tylko 50,99 zł więcej, niż za bardziej podstawowy model Karcher WV Classic.

Jeżeli zależy Wam jednak na jeszcze dłuższym czasie pracy na jednym ładowaniu i chcecie zainwestować w bardziej rozbudowany model Karcher, na stronie Electro.pl zamówicie Karcher WV 5 Premium za 278 zł z bezpłatną dostawą: 

Myjka okienna Karcher WV 5

Do myjek możecie także osobno dokupić sobie dodatkowe akcesoria typu teleskop, dzięki któremu będziecie mogli umyć wysokie okna w pomieszczeniach i inne. Na Allegro znajdziecie mnóstwo akcesoriów do myjek Karcher w promocji.

A gdzie jeszcze czekają na Was zniżki, które ułatwią Wam codzienne życie, nie tylko mycie okien?

Źródło zdjęcia głównego: https://www.kaercher.com

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close