logo

Myjka do okien Karcher i tańsze zamienniki - jaką wybrać?

10kwi 2019

Kategoria: Promocje | Autor: Weronika Mazerska

0

Przedświąteczny okres zbliża się wielkimi krokami, a z nim świąteczne porządki. Dla wielu z nas mycie okien jest koszmarem - ciągłe smugi, zacieki? Ten problem jest Tobie znajomy? Właśnie dla takich osób powstają myjki do okien. Zapoznaj się z naszym artykułem, a być może sprzątanie stanie się czymś przyjemniejszym!

Reklama

Myjki do okien to urządzenia, które naprawdę ułatwiają życie. Dla wielu z nas mycie okien to koszmar, głównie ze względu na smugi, a tych trudno się pozbyć. Jeśli Wam również mycie okien spędza sen z powiek, przychodzimy Wam na ratunek :-)

Na rynku dostępnych jest wiele modeli myjek do okien. Jak więc dokonać wyboru? Na co warto zwrócić uwagę wybierając swoje urządzenie? Zapoznaj się z naszym artykułem, a my postaramy się wyjaśnić Ci, co wziąć pod uwagę przy zakupie myjki do okien oraz podrzucimy kilka aktualnych ofert z różnych sklepów.

Myjka do okien - jaką wybrać, jakie parametry?

Wybierając myjkę do okien, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka parametrów urządzeń. Sprawdźmy i porównajmy, jak i ile ładuje się urządzenie, ile myjka może pracować ciągiem na baterii, jaka jest szerokość ssawki oraz pojemność zbiornika na wodę. Dodatkowo, jakie elementy wchodzą w zestaw, czy myjka zawiera sprywkiwacz z padem, który znacznie ułatwia mycie, a dodatkowo, czy zestaw zawiera np. wymienne nakładki na pad. 

 

Zwróć uwagę na:

  • jak i ile ładuje się myjka,
  • jaki jest czas pracy na jednym ładowaniu baterii,
  • szerokość ssawki,
  • pojemność zbiorniczka na wodę,
  • dodatkowe elementy zestawu,
  • możliwość dokupienia akcesoriów.

Myjki do okien są dostępne w wielu wariantach i w różnych cenach, dlatego warto bardzo dobrze przemyśleć swój zakup. Tym bardziej, że na rynku znajdziecie wiele modeli różnych, znanych firm: Karcher, Vileda, a także urządzenia, które kupicie wyłącznie w supermarketach takich jak Lidl. Żeby ułatwić Wam podjęcie ostetcznej decyzji co do zakupu, porównaliśmy dla Was 3 rozpoznawalne myjki do okien. Pod uwagę wzięliśmy właśnie te parametry, które wymieniliśmy powyżej oraz ich cenę. 

Myjka do okien Karcher WV 52

Produkty do mycia okien marki Karcher są dostepne w wielu wariantach, jednak do naszej analizy wybraliśmy akurat ten model - KÄRCHER WV 52 PLUS. Jeśli interesuje Was inny produkt tej marki, w naszym wcześniejszym artykule znajdziecie szczegółowe porównanie trzech najbardziej popularnych myjek do okien Karchera.

 

Przeczytaj również:

Karcher WV 52 Plus charakteryzuje się szeroką ssawką, co znacznie poprawia efektywność pracy. Dodatkowo, myjka Karcher jest komfortowa w użytkowaniu. Jest to jeden z tańszych modeli myjek do okien Karcher.

 

  

Zapłacicie za nią w sklepach ponad 200 zł. Gdzie jednak kupicie ją w naprawdę atrakcyjnej cenie? Na Allegro udało nam się znaleźć aukcję, na której ta właśnie myjka kosztuje 189 zł. To bardzo dobra cena jak na ten model :-) Jeśli jednak szukacie nieco tańszej myjki o podobnych parametrach, być może spodoba Wam się któraś z pozostałych naszych propozycji.

Myjka do okien Vileda Windomatic Power Set Plus

Pod lupę bierzemy również myjkę do okien Vileda Windomatic Power Set Plus. Posiada ona zwiększoną moc ssącą, ruchomą głowicą, która zapewnia wygodę i komfort użytkowania, dlatego szybko i bez smug umyjecie swoje okna przed świętami :-) Na jednym ładowaniu jest w stanie pracować 40 minut. Być może wydaje Wam się to mało, ponieważ ręczne mycie okien zajmuje przecież dużo więcej czasu, ale to w zupełności wystarczy Wam na 120m2 powierzchni.

W porównaniu z myjką Karcher, urządzenie Viledy jest w stanie pracować aż 2 razy dłużej na jednym ładowaniu i ma dwukrotnie większą wydajność (mimo że ma mniejszą ssawkę), a myjka ta jest tańsza niż popularny model Karchera. Na Allegro kupicie ją za 139 zł, czyli o 50 zł taniej niż myjkę do okien Karcher WV 52.

Myjka do okien Silvercrest 3,7V z Lidla

Oprócz wiodących producentów tego typu produktów, na rynku istnieje wiele zamienników, także z supermarketów, często w bardzo okazyjnych cenach. Przyjrzyjmy się myjce do okien Silvercest z Lidla, która dostępna będzie do kupienia w sieci Lidl od 15 kwietnia w cenie 99 zł. Producent zapewnia, że po jej użyciu okna nie będą miały smug i zacieków. Porównajmy, jak ich urządzenie wypada na tle konkurencji.

Podobnie, jak w przypadku myjki Viledy, urządzenie z Lidla jest w stanie pracować na jednym ładowaniu baterii przed 40 minut. Niestety, producent nie podaje, jaka jest jego wydajność, nie wiemy więc dokładnie, jaką powierzchnię będziecie w stanie umyć w tym czasie korzystając z tej myjki, jednak biorąc pod uwagę szerokość jej ssawki, wydaje nam się, że 40 minut wystarczy Wam na ok. 100m2.  

Podsumowanie - porówanie parametrów myjek do okien

Zestawiliśmy wszystkie wymienione przez nas urządzenia w tabeli oraz ich parametry. Zostawiamy to do własnej analizy. Urządzenia różnią się przede wszystkim ceną, ale również wydajnością czy czasem pracy. W zależności od Waszego budżetu i potrzeb, podejmijcie dezycję, na jaką myjkę do okien się zdecydujecie.

MODEL Czas pracy  Pojemność Szerokość ssawki Zapas końcówek w cenie Wydajność Cena
Karcher WV 52 Plus 20 min 100 ml 280mm brak 60 m2 189 zł
Vileda Windomatic Power 40 min 100 ml 270mm brak 120 m2 159 zł
Myjka Silvercrest 5,7 V 40 min brak danych 275mm 2 myjki w zestawie brak danych 99 zł

Wiosenne porządki pozwalają na uporządkowanie przestrzeni w domu, a także wprowadzenie zmian w aranżacji. To dobry moment na przejrzenie szafy i oczywiście zakupy! ;-) Z tą ostatnią kwestią możemy Ci pomóc! Podrzucamy kupony na akcesoria do domu i różnego rodzaju elementy wyposażenia wnętrz.

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close