logo

Modne buty do 20 zł - czy to w ogóle możliwe?

14sty 2016

Kategoria: Porady i analizy | Autor: Jadwiga Dabińska

0

Czy buty za 20 zł nadają się w ogóle do noszenia, czy może tylko do zajmowania miejsca na półce? Sprawdzamy nietypowe promocje na obuwie, które można kupić za niecałe 20 złotych. Wyjaśniamy co może być przyczyną tego, że niektóre pary modnego i dobrego pod względem jakości wykonania obuwia, są aż tak przecenione.

Reklama

Kupowanie butów w sklepach stacjonarnych pozwala częściej podjąć właściwą decyzję, niż w przypadku zamawiania obuwia w sieci. Ta druga czynność często wyzwala w nas poczucie niepewności, dlatego, że nie wiemy czy buty będą miały odpowiedni rozmiar do wielkości naszej stopy, czy będą wygodne podczas użytkowania i czy nie rozkleją się po jednym założeniu. Wątpliwości dotyczące dobrego rozmiaru oraz komfortu podczas chodzenia rozwiewane są przy przymierzaniu buta, jednak i tak nigdy nie wiemy czy but jest na tyle wytrzymały, że będziemy go nosić jeden sezon czy kilka lat - nawet gdy kupimy go w sklepie stacjonarnym. Dlatego właśnie wiele osób decyduje się zamawiać obuwie w sieci. Dodatkowymi zaletami jest często niższa cena oraz wygoda i szybkość robienia zakupów w domu.

Zakupy w sklepie stacjonarnym vs zakupy w sklepie online

Buty za 20 zł

Przy poszukiwaniach dla Was najlepszych promocji na buty, trafiliśmy na sklep obuwniczy Pantofelek24.pl. Niemałe było nasze zaskoczenie, gdy znaleźliśmy tam buty za niecałe 20 zł. I to wcale nie były zwykłe kapcie czy niemodne obuwie, dobre do chodzenia w nich tylko wtedy, gdy nikt nie widzi. Dodatkowo, nie tylko jedna para butów jest tam dostępna za 20 zł, ale naprawdę można wybierać wśród różnych rodzajów i kolorów. Niedowiarki, które twierdzą, że buty nie mogą być tak tanie, zastanawiają się zatem w czym tkwi problem. My natomiast zastanawiamy się czy w ogóle musi być jakiś problem w tych butach, czy to po prostu dobra wola sprzedawcy, który oferuje obuwie w tak niskich cenach? Postanowiliśmy się przyjrzeć temu bliżej...

Widzisz różnicę?

Na początku chcielibyśmy jednak przeprowadzić krótki test... Dzięki temu Wy sami przekonacie się, czy widzicie różnicę pomiędzy butami dostępnymi w cenie 19,90zł, a obuwiem, które możecie kupić za 159,00zł. Na zdjęciu poniżej znajdziecie jednego buta z Zalando, a drugiego z Pantofelek24.pl - nie powiemy który jest który. Spróbujcie zgadnąć, jaki but można dostać za niecałe 20, a jaki za ponad 100zł.

Porównanie butów

Pierwszy but wydaje się w górnej części matowy, jego korek trochę odstaje od całej konstrukcji, a ozdobne sznurowadła z tyłu buta są nierówne. Drugi natomiast wydaje się mieć niedokładnie podbitą fleczkę oraz jakieś rozjaśnienie przy górnej, przedniej części buta. Jednak na pierwszy rzut oka oba buty prezentują się dobrze i wyglądają elegancko. Czy któreś z dekoracji buta wydają się "kiczowate" i tanie? Czy któryś z butów wygląda, jakby miał niestabilną konstrukcję albo jakieś ubytki? Według nas nie, ale z pewnością jest na świecie dużo specjalistów, którzy zobaczyliby różnicę - a Wy widzicie?

Rozwiązanie: pierwszy but to dzieło marki Anna Field (159 zł, skóra ekologiczna), drugi to produkt ze sklepu Pantofelek24.pl (19,99 zł, skóra ekologiczna). Jesteście zaskoczeni, czy właśnie tak myśleliście?

Wielka promocja na obuwie

To nie tak, że w sklepie Pantofelek24.pl znajdują się tylko buty w niskich cenach. Znajdziemy tam także obuwie za 200 złotych. Tym bardziej właśnie zdziwiły nas tak wielkie obniżki cen butów. Niemniej jednak, przyjrzeliśmy się ofercie i znaleźliśmy między innymi takie buty:

 

Wszystkie w promocyjnej cenie 19,90 zł. Czym różnią się te buty od innych modeli, dostępnych w wyższych cenach? Wcale nie stylem, kolorem czy materiałem. Odpowiedź to ROZMIAR. Powyższe modele butów są dostępne w rozmiarach 37, bądź 40 i 41, czyli w takich, które nie są najpopularniejsze i najczęściej kupowane. Prawdopodobnie w sklepie są ostatnie sztuki tych butów, dlatego właściciel chce, żeby były one sprzedane - a w ich miejsce na pewno pojawi się wiele nowych modeli w wielu rozmiarach.

Nie naszą kwestią jest rozstrzyganie czy buty w sklepie Pantofelek24.pl są lepsze czy gorsze pod względem jakości od markowego obuwia, dostępnego między innego na Zalando czy La Moda. Pewnie z doświadczenia wiecie, że zarówno tańsze buty, jak i droższe, czasami się reklamuje, bo coś z nimi nie tak. Wszystko zależy od użytych materiałów, sposobu produkcji, a także oczywiście od marki ;-) A Wy na co najczęściej zwracacie uwagę? Bardziej na markę czy na jakość obuwia? I czy kupilibyście buty za 500 złotych, jeśli nie będziecie wiedzieć jakiej marki są dane buty? :-)

Opiszcie nam swoje doświadczenia z butami i podzielcie się własnymi przekonaniami. Tymczasem udostępniamy dla Was listę promocji, kodów rabatowych oraz zniżek na buty - zarówno w tych droższych, jak i tańszych sklepach.

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close