logo

Mobilna biblioteka szkolna - jak pobrać darmowe lektury?

27mar 2019

Kategoria: Promocje | Autor: Marta Wacław

0

Przerabiacie właśnie ważną lekturę, której nie możecie znaleźć w szkolnej bibliotece, a jej nakład w księgarniach również został wyczerpany? Teraz możecie skorzystać z mobilnej biblioteki szkolnej i dzięki aplikacji czytać lektury w domu, w tramwaju czy w podróży całkowicie za darmo. Jak to zrobić?

Reklama

Czytanie lektur to jeden z nieodzownych obowiązków każdego ucznia. Bardzo często jednak zdarza się, że większość klas z rocznika dokładnie w tym samym czasie przerabia daną lekturę, a w szkolnej bibliotece brakuje egzemplarzy książek dla każdego. Co zrobić w takiej sytuacji? Możecie oczywiście liczyć na to, że Wasi koledzy z klasy szybciej przeczytają lekturę i pożyczą Wam książkę żebyście Wy również mogli ją przeczytać jeszcze przed omawianiem, możecie każdego dnia zaglądać do biblioteki i sprawdzać czy Wasz równieśnik nie zwrócił pojedynczego egzemplarza. Oczywiście możecie też kupić książkę w księgarni, to jednak wiąże się z dodatkowym kosztem, a istnieje ryzyko, że szukanego przez Was tytułu po prostu nie będzie w sprzedaży. I co wtedy? Z pomocą przychodzi Wam program mobilnej biblioteki szkolnej Ministerstwa Cyfryzacji.

Darmowe lektury aplikacja gov

Mobilna biblioteka szkolna - jak to działa?

1. Wejdź na stronę lektury.gov.pl

2. Wyszukaj swoją lekturę

  • w wyszukiwarce wpisz lekturę, której szukasz, np. "Dziady, część III":

Darmowe lektury aplikacja gov

  • lub skorzystaj z katalogu książek (dostępny w zakładce "Książki"):

Darmowe lektury aplikacja gov

3. Wybierz lekturę i jedną z opcji

Darmowe lektury aplikacja gov

  1. Czytaj w przeglądarce - w nowej karcie zostanie otwarta wersja internetowa lektury, którą od razu będziesz mógł przeczytać.
  2. Pobierz plik - E-book (.epub), wersję mobilną (.mobi) lub PDF.
  3. Pobierz w aplikacji Legimi - zarejestruj się lub zaloguj w Legimi, pobierz aplikację mobilną na smartfon lub tablet w Google Play, zaloguj się w aplikacji i wybierz interesujacą Cię książkę.
  4. Udostępnij - podziel się książką na Facebooku.

W zależności, którą z opcji wybierzecie (a każda z nich jest darmowa), będziecie mogli mieć nieustanny dostęp do wszystkich lektur w aplikacji Legimi lub do wybranego tytułu po pobraniu go na swoje urządzenie. To pozwoli Wam czytać książki w tramwaju, w drodze do szkoły, na przerwie lub leżąc wygodnie na kanapie w domu :-)

Gdzie promocje na książki i E-booki?

Niektórzy lubią iść z duchem czasu i czytać książki na czytniku lub po prostu na smartfonie, inni kochają klasykę i im nic nie zastąpi zapachu tradycyjnej, papierowej książki. Jeżeli szukacie promocji, dzięki którym taniej uzupełnicie swoją domową bibliotekę (tę wirtulną lub fizyczną), wiemy, gdzie kupicie książki z rabatem.

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close