logo

Lidl Podróże: jak i gdzie zamawiać wycieczki, ile kosztują? Sprawdzamy!

13wrz 2017

Kategoria: Turystyka | Autor: Marta Wacław

0

Lidl wszedł właśnie na rynek z nową ofertą - Lidl Podróże. Uruchomienie sprzedaży ofert turystycznych przez sieć dyskontów spożywczych to jednak nie nowość. Jak na tle konkurencji wypada Lidl? Co o nowej ofercie sądzą specjaliści z branży? Jak, gdzie i za ile będziecie mogli zarezerwować swój wyjazd przez Lidl Podróże? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Reklama

12 września, po szumnych zapowiedziach, marka Lidl uruchomiła całkowicie nową i odrębną od głównego profilu swojej działalności, ofertę - Lidl Podróże. Teraz w sieci tych dyskontów nie tylko zrobicie zakupy spożywcze, zaopatrzycie się w chemię gospodarczą do domu czy kupicie modne ubrania, ale także zarezerwujecie wyjazd na wakacje czy wycieczkę. Lidl nie jest jednak pionierem w branży. Kilka lat temu na tego typu pomysł wpadła Alma otwierając niszowe biuro podróży Alma Travel. Mimo znanego brandu nie podbiło ono rynku, ale teraz swoich sił próbuje Lidl. Jak zapatrują się na to specjaliści?

Biuro podróży Lidl Podróże - co sądzą specjaliści?

Dotarliśmy do danych centralnego rejestru pośredników i organizatorów turystycznych prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Według nich w zeszłym roku aż 374 firmy z branży turystycznej zawiesiły swoją działalność lub były w trakcie jej zawieszenia. Konkurencja w tej branży jest bardzo duża, ale coraz więcej przedsiębiorców chce spróbować swoich sił w turystyce. W 2016 r. wpis do ewidencji uzyskało 636 podmiotów, w 2015 r. – 478 - czytamy na stronie Gazety Prawnej (źródło). Do ich grona postanowił dołączyć także Lidl uruchamiając sprzedaż ofert turystycznych także w Polsce (do tej pory wycieczki można było rezerwować w Niemczech, Austrii, Holandii, Rumunii, Francji, Szwajcarii oraz we Włoszech). Postanowiliśmy sprawdzić, co o tym pomyśle sądzą specjaliści z branży turystycznej i jak się na niego zapatrują.

Marcin Chiliński, członek zarządu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych:

W naszym odczuciu sprzedaż usługi turystycznej wymaga dużej wiedzy i nie do końca jesteśmy pewni czy tego profesjonalizmu wystarczy pracownikom sieci. Tym bardziej, że nasza praca nie polega tylko na sprzedaży samego produktu, ale jeszcze ogromnej części związanej z obsługą posprzedażną. Lidl w dodatku jednocześnie planuje sprzedawać i podróże po Polsce i choćby Seszele. Znajomość tak szerokiej oferty to bardzo duże wyzwanie dla pracowników nowej firmy i nie wydaje się być realnym do wykonania (źródło).

Dotarliśmy także do wypowiedzi dyrektor działu produktu i marketingu Rainbow - biura podróży, które podjęło współpracę z Lidl Podróże:

Uważamy, że pomysł na Lidl Podróże jest świeży i nowatorski. Zależy nam na tym, aby klient miał poczucie, że oferta, którą dostaje, jest wyjątkowa. Lidl Podróże przyjął pewną strategię, która ma wyróżniać jego markę na rynku, a my staramy się do tego dopasować. Jednym z wyznaczników jest korzystna cena (źródło).

Jak będzie w rzeczywistości? O tym dopiero się przekonamy. Czas pokaże czy Lidl Podróże odniesie sukces i stanie się poważnym graczem w branży turystycznej. Niewątpliwie jednak oferuje on atrakcyjne oferty, które mogą naprawdę stać się pewnym zagrożeniem dla konkurencji.

Katalog ofert Lidl Podróże - dokąd pojedziecie?

Jakie oferty wycieczek będziecie mogli zarezerwować przez Lidl Podróże? Marka ta postanowiła nawiązać współpracę ze znanymi biurami podróży typu Rainbow Tour, Volare Travel, Prestige Travel i to właśnie wycieczki tych biur znajdziecie w ofercie Lidl Podróże. A dokąd będziecie mogli wybrać się w podróż? Na Lidl Podróże zarezerwujecie weekend w Zakopanem, dłuższe wczasy w Polsce, wycieczki po Europie, ale także egzotyczne i dalekie podróże do ciepłych krajów. Oferta biura podróży Lidla oferuje także sezonowe, specjalne wyjazdy na przykład na Sylwestra, wybór jest naprawdę duży i dzięki temu trafi do szerokiego grona odbiorców mających różne potrzeby i budżet. A ile zapłacicie za wybrane kierunki?

Ile kosztują wycieczki w Lidl Podróże?

Lidl biuro podróży Lidl Podróże oferty

Oczywiście cena poszczególnych wyjazdów uzależniona jest od terminu, czasu i kierunku pobytu. Tydzień nad polskim morzem, tak, jak w żadnym innym biurze podróży, nigdy nie będzie kosztował tyle samo, co 7 dni na egzotycznej wyspie. Żebyście jednak mieli pewne rozeznanie w cenach, sprawdziliśmy dla Was kilka przykładowych kierunków. Ile za nie zapłacicie? Najtańsze wyjazdy to:

  • 3 dni w Hotelu Tobaco w Łodzi - od 239 zł za osobę
  • 2 doby na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim - od 279 zł od osoby

Miłośnicy dalekich wypraw będą mogli wybrać się na niezapomnianą wycieczkę do Gambii za 3 899 zł od osoby lub 12-dniowy rejs po Karaibach za 5 799 zł za osobę. Zastanawiające jest to, że ceny wybranych wycieczek organizowanych przez Rainbow są niższe w usłudze Lidl Podróże niż u innych agentów turystycznych współpracujących z tym taurooperatorem. To oczywiście nie umknęło uwadze konkurencji, która podjęła stosowne kroki żeby wyjaśnić tę sprawę. Z pewnością możemy jednak liczyć na to, że Lidl będzie się starał zapewnić swoim klientom atrakcyjne kierunki w równie atrakcyjnych cenach.

Jak zarezerwować wycieczkę przez Lidl Podróże?

Jeśli myśleliście, że podczas codziennych zakupów będziecie mogli zwyczajnie wejść do dowolnego sklepu Lidl i zarezerwować wyjazd na weekend czy wycieczkę do ciepłych krajów - nic z tego. Rezerwacji możecie dokonać poprzez stronę internetową Lidl Podróże lub telefonicznie za pośrednictwem infolinii dzwoniąc pod numer: 61 862 22 22 (infolinia jest bezpłatna, pon. - sob. w godzinach 8:00-21:00, niedz. 10:00-16:00).

Rezerwacja internetowa krok po kroku

1. Korzystając z wyszukiwarki dostępnej na stronie Lidl Podróże odnajdujecie interesujące Was miejsce, termin wyjazdu i szczegóły dotyczące podróży:

Lidl biuro podróży Lidl Podróże oferty

 

2. Spośród wyświetlonych wyników wybieracie interesującą Was ofertę.

3. Na karcie danej oferty wybieracie dokładny termin wyjazdu.

4. Poniżej kalendarza podróży klikacie w przycisk "Zarezerwuj".

5. Logujecie się na stronie lub wypełniacie formularz (bez rejestracji).

6. Podajecie dane osób podróżujących.

Następnie stosujecie się do wszystkich wskazówek dotyczących dokończenia rejestracji, jakie pojawią Wam się na stronie. Rezerwacja wygląda bardzo podobnie, jak w znanych Wam do tej pory serwisach i biurach podroży, więc nie powinniście mieć z nią większych problemów :-) Co sądzicie o pomyśle Lidla i zupełnie nowej ofercie? Chętnie z niej skorzystacie, a może podchodzicie do tego z dystansem? Jesteśmy ciekawi Waszych opnii. Podzielcie się nimi w komenatrzach :-)

Odbierz voucher o wartości 100 zł

Jeśli wpadnie Wam w oko wycieczka lub dłuższy wyjazd, teraz możecie zyskać aż 100 zł rabatu na dowolną rezerwację. Wystarczy tylko, że w terminie 18.09-24.09 zrobicie zakupy w Lidlu za min. 100 zł i wówczas będziecie mogli odebrać voucher w wysokości 100 zł na swoją rezerwację na Lidl Podróże. Voucher ten ważny będzie do końca września (30.09). Dzięki niemu będziecie mogli odbyć podróż marzeń jeszcze taniej! :-)

Lidl próbuje zachęcić klientów do korzystania z nowej usługi voucherem, ale jeśli potrzebujecie jeszcze trochę czasu żeby nabrać zaufania do Lidla jako biura podróży - mamy dla Was kupony rabatowe na wyjazdy w sprawdzonych serwisach. Gdzie pojedziecie taniej?

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close