logo

Lidl i Biedronka: satysfakcja gwarantowana lub zwrot pieniędzy!

09lis 2016

Kategoria: Promocje | Autor: Marta Wacław

0

AKTUALIZACJA! Lidl wycofuje się z promocji "Satysfakcja gwarantowana albo zwrot pieniędzy", ponieważ były liczne przypadki "wykorzystywania promocji wbrew jej celom". Co z osobami, które wcześniej dokonały zakupów?

Reklama

"Sprytnie i tanio kupować marki Lidla"

Marki Lidl

Sprytnie i tanio... niektórzy wzięli sobie to naprawdę do serca i rzeczywiście wczuli się w promocję, która miała potrwać do końca listopada, ale już 08.11.2016 Lidl podjął decyzję o jej zakończeniu. Akcja miała na celu wypromowanie marek własnych wspomnianej sieci dyskontów. A żeby przekonać klientów o jakości wyrobów, wszyscy mogli kupować i zwracać wybrane produkty marek własnych Lidla z kategorii artykułów spożywczych, chemicznych i kosmetycznych. Z akcji wyłączone były napoje alkoholowe, wyroby tytoniowe, produkty lecznicze oraz preparaty do początkowego żywienia niemowląt. Ale niestety... dla Lidla promocja okazała się strzałem w kolano.

Jak było w rzeczywistości?

Lidl promocja(Źródło: tvn24bis.pl)

W sieci zaczęły pojawiać się zdjęcia, na których widać, jak ludzie wykorzystują promocję. Niektórzy nawet nie fatygowali się wrócić do domu żeby wyjąć zakupy z opakowań i dokonywali szybkiego opróżniania na parkingu, po czym wracali do sklepu żeby oddać puste opakowania po... wszystkim! Płyny do mycia naszyń, wędliny, sery, słodycze, mięso... niektórzy oszczędzili nawet 1000 zł. Śledziliśmy bacznie tę promocję i byliśmy ciekawi, jak szybko Lidl zdecyduje się na jakiś krok. Wczoraj pojawiło się oficjalne stanowisko w tej sprawie:

"Chcielibyśmy poinformować, że podjęliśmy decyzję o zakończeniu z dniem 8 listopada 2016 r. promocji objętej "Zasadami zwrotów produktów marek własnych Lidla (artykułów spożywczych, chemicznych i kosmetyków)". Przyczyną tej decyzji są przypadki wykorzystywania promocji wbrew jej celom".

A co z klientami, którzy dokonali zakupów do 08.11.2016 i chcą je oddać?

"Oczywiście wszyscy Klienci, którzy dokonali zakupów przed dniem zakończenia akcji nadal mogą korzystać z uprawnień wskazanych w jej Zasadach w odniesieniu do produktów wcześniej nabytych".

Jeśli więc do 8 listopada dokonaliście zakupów produktów z marek własnych Lidla, możecie je oddać pod warunkiem, że w opakowaniu będzie nadal minimum 20% produktu. Nie opróżnicie już opakowań do zera :)

Podobne akcje - Biedronka "Wybierz smak i jakość!"

Biedronka satysfakcja gwarantowana

Podobną akcję przygotowała dla Was sieć sklepów Biedronka, która nieustannie stara się dorównać niemieckim dyskontom. Promocja w Biedronce dotyczyła wyłącznie czekolad marki własnej Magnetic. Kupując wybrany produkt w terminie 27.10-02.11 z zarejestrowaną kartą Moja Biedronka mogliście otrzymać zwrot za zakupiony towar, oczywiście po okazaniu opakowania po produktach Magnetic. Bon nie mógł zostać wykorzystany na zakup napojów alkoholowych, wyrobów tytoniowych oraz produktów do początkowego żywienia niemowląt. Każdy klient mógł zwrócić maksymalnie 2 sztuki każdego produktu marki własnej sklepów Biedronka - Magnetic.

Musimy przyznać, że choć promocja w Lidlu zapowiadała się obiecująco, to wcześniejsze wycofanie się akcji jest wywieszeniem białej flagi. Na przyszłość nie tylko Lidl, ale również inne sklepy zapewne 3 razy dobrze się zastanowią, zanim przeprowadzą podobną akcję. Póki co mamy dla Was inne rozwiązanie, które Was zaciekawi. Sklepy, w których dostaniecie dodatkowy prezent do zamówienia. Zobaczcie na listę poniżej!

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close