logo

Lidl i Biedronka: porównanie cen produktów na święta

07gru 2016

Kategoria: Promocje | Autor: Marta Wacław

0

Święta to magiczny czas, ale niestety wiążą się one z dużymi wydatkami. Według Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych polska rodzina przeznaczy w tym roku na świąteczne zakupy aż 1475,8 zł. Jak w tym wszystkim nie zwariować i oszczędzić? Sprawdziliśmy gdzie opłaca się wybrać na zakupy po produkty spożywcze!

Reklama

Lidl i Biedronka to dwie sieci supermarketów, które nieustannie konkurują ze sobą prześcigając się promocjami dlatego uznaliśmy, że dobrze będzie sprawdzić, do którego z nich wybrać się przed Bożym Narodzeniem jeśli chcecie skompletować swoją listę przedświątecznych zakupów. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie cen, w którym względniliśmy 10 produktów, które z pewnością znajdą się na Waszych świątecznych listach zakupowych, i z których przygotujecie przynajmniej część wigilijnej kolacji:

 • miód wielokwiatowy (cena za 1l)
 • pierogi (cena za 750g)
 • barszcz czerwony (cena za 1,5l)
 • mak (cena za 200g)
 • pierniki (cena za 500g)
 • karp (cena za 1kg)
 • śledzie (cena za 250g)
 • uszka (cena za 350g)
 • twaróg sernikowy (cena za 1kg)
 • mandarynki (cena za 1 kg)

Przy każdym z produktów dopisaliśmy Wam, za ile tak naprawdę płacicie. Uwzględniliśmy standardowe opakowania i pojemności, a jeśli w Lidlu czy Biedronce opakowanie produktów było mniejsze lub większe niż proponowane przez nas wartości, przeliczaliśmy cenę żeby nasze zestawienie było jak najbardziej wiarygodne i miarodajne. Zobaczcie co wyszło z naszych wyliczeń.

Lidl i Biedronka - gdzie na zakupy świąteczne?

 

Produkt Lidl Biedronka
miód 14,99 zł 13,99 zł
pierogi 3,29 zł 4,86 zł
barszcz czerwony 3,99 zł 5,98 zł
mak 3,49 zł 3,20 zł
pierniki 6,12 zł 4,45 zł
karp 24,90 zł 29,90 zł
śledzie 5,99 zł 5,99 zł
uszka 2,99 zł 4,99 zł
twaróg sernikowy 9,99 zł 11,99 zł
mandarynki 2,49 zł 2,45 zł
RAZEM (za wszystkie produkty) 78,24 zł 87,80 zł

Pogrubiliśmy i podkreśliliśmy dla Was te ceny, które są niższe dla danego produktu. Podsumowując ilość podkreśleń z naszej tabelki, w ostatecznym rozrachunku wychodzi 5:4 dla Lidla. Sprawdziliśmy też czy jednostkowa przewaga przekłada się na ogólny wynik i jeśli zdecydowalibyście się włożyć do swojego koszyka wszystkie zaproponowane przez nas produkty, nawet te, które są nieco droższe nić w Biedronce, to i tak warto wybrać się do Lidla. Wszystkie ceny i produkty możecie znaleźć w najnowszych gazetkach promocyjnych sklepów:

 • Lidl: oferta od 05.12 i 12.12
 • Biedronka: oferta od 01.12 i 05.12

Oczywiście ceny te niedługo mogą się zmienić. Z pewnością tuż przed samymi świętami zostaną wprowadzone dodatkowe promocje. Z doświadczenia wiemy, że 20-21 grudnia większość sklepów znacznie przecenia karpia, także być może uda Wam się jeszcze bardziej oszczędzić na świątecznych zakupach, ale lepiej nie czekać na ostatnią chwilę :)

Na ostatnią chwilę na pewno nie możecie czekać też z prezentami! Żeby nie martwić się, że Wasze zamówienie nie zdąży dojść do świąt, kupcie upominki już teraz i czekajcie spokojnie na Boże Narodzenie. Zobaczcie nasze propozycje na świąteczne prezenty z rabatami.

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close