logo

Lechstarter: zgłoś projekt i wygraj 100 tys. na jego realizację!

16lut 2017

Kategoria: Promocje | Autor: Marta Wacław

0

Chcecie zmienić swoją najbliższą okolicę? Walczyć o fundusze na realizację projektów obywatelskich? Zgłoście swój pomysł do Lechstarter i zgarnijcie jeden z grantów na 50 tys. lub 100 tys. złotych na jego realizację! W sumie Leszek Chmielewski rozda aż milion złotych!

Reklama

Lechstarter - o co chodzi?

Jak możemy przeczytać na stronie internetowej akcji, Lechstarter to platforma do zgłaszania projektów, dzięki którym można odnowić i dopełnić zielenią nasze miasta, stworzyć innowacyjne rozwiązania, a nudne dzielnice wypełnić życiem. Marka Lech chce w ten sposób włączyć się w społeczne inicjatywy i ożywić wygląd naszych miasy. To dopiero II edycja Lechstartera, ale mimo to akcja ta cieszy się dużym zainteresowaniem. Jak to wyglądało w liczbach rok temu?

  • 180 zgłoszonych projektów
  • 50 lokalizacji w całej Polsce
  • 600 tys. oddanych głosów
  • milion złotych od Leszka na realizację planów

Jak będzie w tym roku? Tego jeszcze nie wiemy, ale zapowiada się naprawdę ciekawie! Póki co jeszcze do 22 lutego do godziny 14:00 każda osoba, która zarejestruje się na stronie Lechstartera (lub ma już konto) może zgłosić swoją propozycję projektu, który odmieni Waszą okolicę.

Lechstarter kategorie

Projekty można zgłaszać w trzech kategoriach: nowa miejska przestrzeń, miejskie akcje i kooperacje, innowacje dla miasta i ludzi. Te, które w późniejszym głosowaniu otrzymają największą liczbę głosów, zostaną nagrodzone grantami o łącznej wartości miliona złotych (5 grantów o wartości 100 tys. złotych i 10 grantów o wartości 50 tys. złotych). A głosować możecie również Wy!

Jak zarejestrować się do Lechstarter?

Żeby zgłosić swój pomysł i wziąć udział w późniejszym głosowaniu, a ostatecznie otrzymać jeden z grantów o wartości 50 tys. lub 100 tys. złotych musicie tylko zarejestrować (lub zalogować jeśli macie już konto) się na stronie Lechstarter wypełniając krótki formularz ze swoimi danymi:

Lechstarter

Dopiero po rejestracji będziecie mogli dodać swój wniosek z propozycją projektu. Pomysły mogą zgłaszać wszystkie osoby, które należą do NGO (organizacji pozarządowych), ruchu miejskiego, wspólnoty mieszkaniowej lub jako podmiot prawny pod inną postacią.

Kto może wziąć udział w głosowaniu?

Spośród wszystkich zgłoszonych projektów jury Lechstarter, według swojej subiektywnej oceny, wyłoni najlepsze z nich, na które od 3 kwietnia będziecie mogli oddawać swoje głosy. Udział w głosowaniu może wziąć każda pełnoletnia osoba fizyczna i najlepiej zrobić to rejestrując się na stronie akcji (za pomocą takiego samego formularza, jak w przypadku składania wniosków). Jednego dnia można oddać tylko jeden ważny głos w każdej z kategorii. Tutaj dostępny jest REGULAMIN akcji, w którym znajdziecie szczegóły dotyczące zgłaszania projektów oraz głosowania.

Czy Twój pomysł się nadaje?

Lechstrater

Myślisz o stworzeniu nowego miejsca wspólnych spotkań w Twoim mieście, chcesz zagospodrować piękny ogród przez domem kultury, zorganizować warsztaty, wystawę, wprowadzić w życie technologie ułatwiające poruszanie się po mieście? W takim razie Twój pomysł doskonale nadaje się do zgłoszenia w programie Lechstarter! Na stronie akcji znajdziecie też specjalną zakładkę z przykładami pomysłów, dzięki którym możecie się nieco zainspirować :-) Pamiętajcie tylko, żeby zrobić to maksymalnie do 22 lutego do 14:00.

Nie wiemy jeszcze dokładnie, jakie pomysły zostały zgłoszone na stronie Lechstarter, ale na pewno poinformujemy Was jak już będziecie mogli oddawać swoje głosy, więc zaglądajcie do nas! Inicjatywy takie, jak ta od Leszka Chmielewskiego mają na celu poprawę wyglądu Waszej okolicy, ale również stworzenia warunków wspólnych spotkań sąsiadów, dzieci z całej dzielnicy czy miasteczka - to właśnie pozwoli stworzyć zgraną, lokalną wspólnotę. I takie spotkania to doskonały pomysł do wspólnej zabawy, która zbliża i tych małych, i tych dużych. A do tego mogą Wam się przydać zniżki na mała rozrywkę :-)

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close