logo

Kuchnia Azji: Biedronka vs. Lidl - porównanie cen

03sie 2015

Kategoria: Porady i analizy | Autor: Jadwiga Dabińska

0

Smaki Azji w Biedronce oraz Tydzień Kuchni Azjatyckiej w Lidlu to świetna okazja do spróbowania orientalnych smaków. Jednak gdzie lepiej się wybrać: do Biedronki czy do Lidla? Specjalnie dla Was porównaliśmy ceny produktów kuchni azjatyckiej.

Lubicie czasami zjeść coś innego, niż tradycyjne potrawy kuchni polskiej bądź gotowe dania? A może zamiast wybierać się do restauracji, po prostu sami wolicie odkrywać nowe smaki i sprawdzać się w roli kucharza? Spróbuj kuchni azjatyckiej! Teraz naprzeciw Twoim oczekiwaniom wychodzą najpopularniejsze sieci sklepow dyskontowych: Biedronka oraz Lidl.

(Biedronka vs. Lidl)

Biedronka zaprosiła swoich klientów na azjatycką wędrówkę już 27 lipca, natomiast Lidl rozpoczął Tydzień Kuchni Azjatyckiej tydzień później, czyli dzisiaj. Obie oferty funkcjonują zatem w tym samym czasie, a my postanowiliśmy to wykorzystać, zestawiając ze sobą ceny produktów kuchni azjatyckiej, znajdujących się w obu sklepach.

Konkurenci są potężni i popularni, konsumenci nie zawsze potrafią powiedzieć, w którym markecie lubią robić częściej zakupy. Do rankingu dobraliśmy wyłącznie te produkty, które znajdują się w ofercie obu sieci. To podstawowe składniki najpopularniejszych dań kuchni orientu. Przydzielamy 1 punkt tej firmie, która oferuje tańszy produkt z tej samej kategorii. A zatem zaczynamy! ;-)

Produkt Cena w Biedronce Cena w Lidlu Punkt dla:
Mleczko kokosowe 3,79 zł 3,33 zł Lidl
Sajgonki 5,99 zł 5,99 zł -
Małże 14,99 zł 9,99 zł Lidl
Imbir 5,99 zł 5,99 zł -
Ryż jaśminowy 14 zł/kg 14,99 zł/kg Biedronka
Pędy bambusa 2,49 zł 2,49 zł -
Sos sojowy 3,79 zł 3,59 zł Lidl
Herbata zielona 3,95 zł 6,99 zł Biedronka
Makaron gryczany 3,99 zł 2,99 zł Lidl
Piwo Tsingtao 2,49 zł 2,49 zł -

W tym przypadku rywalizację wygrał Lidl. Podczas Tygodnia Kuchni Azjatyckiej rzeczywiście można znaleźć tańsze produkty - czasami tańsze o kilka złotych, czasami o kilka groszy. W Biedronce znajdują się produkty marki TaoTao, a w Lidlu VITASIA. Jeśli zatem ceny nie grają roli, warto wybrać sprawdzone produkty i ulubione smaki. W Biedronce niestety nie ma podstawowych składników do sushi, takich jak liście Nori, czy pasta wasabi, które z drugiej strony bez problemu kupimy w Lidlu. Natomiast w azjatyckiej ofercie Lidla, ze świeżego mięsa pasującego do potraw orientalnych dań, będziemy mogli kupić jedynie małże, a w Biedronce ośmiornicę, stek wołowy, kotlety jagnięce, mięso wołowe na gulasz i wiele innych.

Przeprowadzone przez nas badania pomogą tym, którym zależy na niższych cenach i oszczędzaniu. W końcu po to tu jesteśmy - żeby informować Was gdzie jest taniej. Zatem życzymy udanych zakupów! Jeśli będziecie w Lidlu, zapoznajcie się przy okazji z innymi akcjami promocyjnymi:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close