logo

Kraków na wakacje - co zwiedzić za darmo?

27cze 2016

Kategoria: Turystyka | Autor: Luiza Sadowska

0

Dawna stolica Polski i z pewnością jedno z najpopularniejszych miast, które cieszy się ciągłym napływem turystów. Co zobaczymy w Krakowie za darmo?

Reklama

Kraków jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast - tętni życiem niezależnie od pory roku. Do zwiedzenia mamy w tym mieście wiele, jednak większość atrakcji kosztuje i to często niestety całkiem sporo! Jeśli wybieracie się na weekend do Krakowa i nie wiecie, jak zaplanować wycieczkę, żeby nie zbankrutować, to dobrze trafiliście, bo przygotowaliśmy mały poradnik.

Krakowskie zabytki

Miasto Szewczyka Dratewki to miejsce niezwykle bogate pod względem historycznym i kulturowym. Już wieki temu było to centrum polityczne, gospodarcze i artystyczne - wpływy odmiennych kultur oraz ślady różnych wydarzeń można do dziś odnaleźć w Krakowie. Właśnie dlatego naszą wycieczkę po mieście powinniśmy rozpocząć od spaceru po starówce, a najlepiej gdybyśmy wybrali się z przewodnikiem. Tak, jak wspominaliśmy już w przypadku innych większych miast poza granicami, jak również stolicy Polski, mamy możliwość zwiedzenia miasta wraz z przewodnikiem zupełnie za darmo. Free walking tour jest dostępna w kilku wariantach: old town, jewish, macabre, photo, street art. Jednakże musimy liczyć się z tym, że są one kierowane do zagranicznych turystów, więc prowadzone są po angielsku, ewentualnie włosku i hiszpańsku.

Bezpłatne wejścia do muzeum - Kraków

Po zwiedzeniu już miasta i przyjrzeniu się głównym zabytkom, warto zajrzeć też do muzeów - niektóre z nich w wybrane dni tygodnia mają darmowy wstęp:

  • Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego - niedziela
  • Muzeum Historyczne Miasta Krakowa + Farbyka Schindlera - niektóre poniedziałki
  • Muzeum Inżynierii Miejskiej - wtorek
  • Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha - wtorek
  • Dzieje i Kultura Żydów Stara Syngagoga - poniedziałki 10-14
  • Muzeum Archeologiczne - niedziela 10-14, dotyczy wystaw stałych
  • Kamienica Hipolitów - środa 9-16
  • Muzeum PRL Nowa Huta - czwartek

Oczywiście to nie wszystko, co możecie zobaczyć w tym fascynującym mieście! Jednak warto od czegoś zacząć! Skoro już wiecie chociaż po części, co tam na Was czeka, to czas na znalezienie noclegu:

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close