logo

Kiedy przestawiamy zegarki? Sprawdź, jak zmienić czas na letni!

28mar 2019

Kategoria: Promocje | Autor: Marta Wacław

0

W ten weekend jeden z ostatnich razy przejdziemy z czasu zimowego na letni. To oznacza dłuższe, pogodniejsze dni. Kiedy dokładnie przestawiamy zegarki? Sprawdźcie, jak zmienić czas na letni. Mamy dla Was również promocje na zegarki!

Reklama

Wiosna, zarówno ta astronomiczna, jak i kalendarzowa, już zawitała do nas oficjalnie. I choć za oknem widać dopiero jej pierwsze oznaki w postaci przebiśniegów czy krokusów przebijających się przez ziemię, w ten weekend zmieniamy po raz kolejny czas z zimowego na letni. Co to oznacza? Dni będą dłuższe, dłużej będzie widno, a my dzięki temu będziemy mogli korzystać z aktywności na dworze. Jeżeli zastanawiacie się, kiedy dokładnie przestawiamy nasze zegarki, czy cofamy je do tyłu czy też przesuwamy wskazówki do przodu, za chwilę rozwiejemy Wasze wątpliwości! :-)

Kiedy przestawiamy zegarki i zmieniamy czas?

W nocy z soboty (30 marca) na niedzielę (31 marca) nasze automatyczne zegarki w smartfonach i innych urządzeniach przestawią się o godzinę. W którą stronę należy przesunąć wskazówki zegara? Zmieniając czas z zimowego na letni, przesuwamy zegarki o godzinę do przodu. Dokładnie z 2 w nocy na 3 w nocy.

Zmiana czasu na letni kiedy przestawiamy zegarkiŹródło: http://zambrowiacy.pl

Niestety, to oznacza, że w ten weekend pośpimy o godzinę krócej, ale pocieszenie jest takie, że zyskamy dłuższe dni i widniejsze wieczory, z których będziemy mogli się cieszyć aż do 27 października 2019 (wtedy jeden z ostatnich razy wrócimy do czasu zimowego). Zgodnie z najświeższymi informacjami z ostatnich dni, wskazówki zegarków będziemy przestawiać tylko do roku 2021. Wtedy po raz ostatni zmienimy czas.

Zniesienie zmiany czasu w 2021 roku

Kilka dni temu Parlament Europejski zadecydował, że w roku 2021 ostatni raz przesuniemy wskazówki zegara i zmienimy czas. Państwa europejskie muszą więc opowiedzieć się, którą strefę czasową wybiorą i czy pozostaną przy czasie letnim czy zimowym. Kraje, które wybiorą czas letni, ostatni raz przesuną zegarki w marcu 2021, z kolei te państwa, które będą chciały zostać przy czasie zimowym, w październiku 2021 roku.

Koniec ze zmianą czasu w 2021

Polski rząd składania się bardziej do zostania przy czasie letnim. Co to dla nas oznacza? Zimowe poranki staną się jeszcze dłuższe, jasno będzie robiło się wtedy dopiero przed godziną 9:00. Zapewne to tylko kwestia przyzwyczajenia i szybko nauczymy się z tym żyć, jednak to będzie dla nas duża zmiana.

Wiecie już, kiedy zmieniamy czas, w którą stronę przesuwamy wskazówki, i w którym roku zrobimy to po raz ostatni. A my mamy dla Was także promocje na zegarki!

Gdzie promocje na zegarki?

Żebyście nigdy nie zaspali do pracy, nie spóźnili się na ważne spotkanie i byli zawsze na czas, wyszukaliśmy dla Was zniżki na zegarki, dzięki którym zawsze będziecie tam, gdzie trzeba, o odpowiedniej porze. 

W sklepie E-zegarki.pl w zakładce "Wyprzedaż" znajdziecie wiele wzorów i modeli zegarków, w różnych kolorach - na pewno wybierzecie coś dla siebie:

Zegarki promocje

Jeżeli szukacie damskich lub męskich zegarków sportowych oraz pasujących do eleganckiego stroju czy garnituru, na stronie Outlet Watch znajdziecie wiele promocyjnych modeli.

Zegarki w promocji

Dodatkowo, zapisując się do newslettera sklepu, możecie uzyskać także dodatkowe 5% zniżki na wszystkie zegarki i kupić je jeszcze taniej.

Promocje znaleźliśmy też na stronie BiżuteriaZegarki.pl. Polecamy Wam tam zajrzeć jeśli szukacie klasycznych, eleganckich zegarków na rękę znanych marek: Casio, Timex, Adriatica.

Mamy nadzieję, że każdy z Was wie, kiedy przestawiamy zegarki i zmieniamy czas z zimowego na letni. Całe szczęście będzie to miało miejsce w nocy z soboty na niedzielę, więc o ile nie wybieracie się w niedzielę do pracy, raczej nie ma obaw, że zaśpicie do niej w poniedziałek :-) Zmiana czasu na letni zwiastuje również powoli nadejście cieplejszych i bardziej pogodnych dni, które chętniej będziemy spędzać na świeżym powietrzu. Dlatego przygotowalśmy dla Was również spis promocji, dzięki którym skompletujecie swój strój do ćwiczeń na dworze.

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close