logo

Karta Dużej Rodziny. Jakie zniżki przysługują posiadaczom?

02sty 2019

Kategoria: Porady i analizy | Autor:

0

Co jakiś czas w przekazach medialnych słyszymy o Karcie Dużej Rodziny. Jest to projekt Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, w ramach którego członkowie rodzin wielodzietnych otrzymują możliwość skorzystania z wielu atrakcyjnych zniżek w sklepach oraz na różnego rodzaju usługi. Teraz Karta Dużej Rodziny dostępna jest również mobilnie przez aplikację! Postanowiliśmy przyjrzeć się całej idei i przeanalizować obszerną listę partnerów programu.

Lidl Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny: podstawowe informacje

Czym jest Karta Dużej Rodziny?

Karta Dużej Rodziny to system zniżek, który umożliwia korzystanie z szerokiej gamy upustów udzielanych przez przedsiębiorstwa publiczne, ale i prywatnych usługodawców. Wachlarz usług jest równie imponujący: obejmuje zarówno obiekty kulturalne, wypoczynkowe, turystyczne, jak i sklepy odzieżowe czy spożywcze - łącznie ponad 10,4 tys. miejsc w całej Polsce. Posiadacze kart korzystają m.in. z rabatów na przejazdy komunikacją publiczną i kolejową, bilety wstępu do kin, muzeów, teatrów, parków narodowych oraz paliwo. Dzięki temu Karta Dużej Rodziny umożlwia rodzicom dostęp do rozrywki i rekreacji dla siebie oraz dzieci, a także obniża koszty codziennego utrzymania. Od 1 stycznia 2018 z Karty Dużej Rodziny możecie korzystać tradycyjnie lub poprzez aplikację.

Dla kogo?

Kartę Dużej Rodziny może otrzymać bezpłatnie każdy członek rodziny wielodzietnej (z przynajmniej trójką dzieci), niezależnie od uzyskiwanego dochodu. Rodzice mogą z niej korzystać dożywotnio, dzieci natomiast do 18. roku życia albo ukończenia nauki (maksymalnie do ukończenia 25. roku życia).

Zmiany od 2019 roku

Od 1 stycznia 2019 weszły w życie istotne zmiany dotyczące Karty Dużej Rodziny. To właśnie od początku nowego roku mogą starać się o nią wszyscy rodzicie, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu przynajmniej troje dzieci. Teraz ich wiek przestaje mieć znaczenie i nieistotne jest, ile lat mają dzieci w momencie wydania Karty Dużej Rodziny.

"Będzie istniała możliwość przyznania Karty Dużej Rodziny rodzicom, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu troje dzieci, niezależnie od tego, ile te dzieci mają dzisiaj lat, bo rodzicem dużej rodziny pozostaje się na całe życie" - wypowiedź minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej (źródło).

Kto może ją wydać?

Karty przyznawane są przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania. Ważne, aby w chwili składania wniosku o Kartę Dużej Rodziny, spełniać wszystkie wymagania związane z wydaniem karty. Jeśli w momencie składania wniosku rodzina nie będzie miała na utrzymaniu przynajmniej 3 dzieci, karta nie będzie mogła zostać wydana.

Jak otrzymać Kartę Dużej Rodziny?

Żeby uzyskać Kartę Dużej Rodziny uprawniającą do zniżek i upustów, należy złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania. Wniosek o kartę może złożyć każdy pełnoletni członek rodziny ubiegającej się o jej wydanie. Sam wniosek będziecie mogli otrzymać bezpośrednio w gminie, możecie go także pobrać ze strony internetowej.

Karta Dużej Rodziny wniosek

W przypadku aplikacji mobilnej, możecie zacząć korzystać z Karty Dużej Rodziny już po 24 godzinach od jej przyznania przez odpowiedni organ, bez konieczności czekania na wydruk plastikowej, fizycznej wersji karty.

Ile to kosztuje?

Nic! Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny wydawana jest bezpłatnie (oczywiście po spełnieniu powyższych warunków) każdemu członkowi rodziny wielodzietnej. Odpłatny jest jedynie duplikat karty - wtedy będziecie musieli zapłacić za niego 9,21 zł.

Karta Dużej Rodziny a gminne karty dla rodzin wielodzietnych

Karta Dużej Rodziny ma zasięg ogólnopolski. Oznacza to, że u wszystkich partnerów w całej Polsce właśnie z tą kartą będziecie mogli korzystać ze zniżek i rabatów. Poza Kartą Dużej Rodziny wybrane gminy prowadzą również swoje programy wsparcia dla rodzin wielodzietnych. To znaczy, że dana gmina może posiadać także swoją kartę uprawniającą do korzystania ze zniżek u innych partnerów, niż z Kartą Dużej Rodziny. Dlatego przed skorzystaniem z rabatu w ramach ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, upewnijcie się wcześniej, czy wśród partnerów tego programu widnieje usługodawca z Waszej gminy, na którego produkty chcecie uzyskać zniżkę. Unikniecie wtedy niepotrzebnych nieporozumień :-)

Może być też tak, że Karta Dużej Rodziny będzie integralna z programem wsparcia i kartą danej gminy - wszystkie tego typu informacje uzyskacie z pewnością podczas składania wniosku.

Aplikacja mobilna Karty Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny aplikacjaŹródło: https://play.google.com/store/apps/

Od tego roku Karta Dużej Rodziny dostępna jest również w wersji mobilnej. Możecie ją pobrać tak, jak każdą inną aplikację na swoje urządzenia mobilne i mieć ją zawsze pod ręką. Dlaczego warto?

 1. Geolokalizacja - bez względu na to, gdzie się znajdujecie, aplikacja wyszuka dla Was najbliższe ośrodki, restauracje, sklepy i stacje benzynowe, gdzie skorzystacie z rabatów z Kartą Dużej Rodziny.
 2. Aktualizacja partnerów - na bieżąco będziecie otrzymywać wiadomości o najnowszych partnerach i zniżkach.
 3. E-administracja - Karta Dużej Rodziny stanie się dokumentem uwiarygadniającym w środkach komunikacji i u partnerów biznesowych (można ją uwiarygodnić za pomocą internetu poprzez profil zaufany).

Gdzie oszczędzamy z Kartą Dużej Rodziny?

Tutaj znaleźć można pełen wykaz usługodawców, którzy honorują Kartę Dużej Rodziny i zniżek, jakich udzielają. Lista jest bardzo długa, obejmuje nie tylko sieci i obiekty ogólnopolskie, ale i pojedyncze sklepy z Twojej okolicy. Obecnie z Kartą Dużej Rodziny możecie korzystać z dodatkowych zniżek na stacjach PKN Orlen - uzyskacie tam rabat w wysokości 8 groszy przy zakupie 1l zwykłego paliwa i zniżkę o wartości 10 groszy przy zakupie 1l paliwa Verva oraz 20% upustu na zakupy produktów gastronomicznych z oferty Stop Cafe i tyle samo rabatu na zakupy w myjni.

Do 10% rabatu na zakupy w Carrefour

Za swoje codzienne zakupy w supermarketach Carrefour będziecie mogli zyskać nawet 10% ich wartości w postaci e-bonu drukowanego w kasie na kolejne zakupy. Wystarczy tylko, że wybierzecie się do Carrefoura z Kartą Dużej Rodziny, którą okażecie przy kasie i, w zależności od wydanej kwoty, będziecie mogli otrzymać od 5 zł do 30 zł na kolejne zakupy. Rabaty przyznawane są następująco: 

Karta Dużej Rodziny

Więcej szczegółów dotyczących korzystania z Karty Dużej Rodziny w supermarketach Carrefour znajdziecie na stronie internetowej sklepu.

Z Kartą Dużej Rodziny taniej w McDonald's

Z Kartą Dużej Rodziny taniej wybierzecie się również do restauracji McDonald's, tak lubianych przez dzieci :-) Dzięki karcie będziecie mogli tam zjeść ulubione kanapki i zestawy w niższej cenie. Spis restauracji McDonald's honorujących Kartę Dużej Rodziny znajdziecie pod tym linkiem. Wystarczy tylko, że w wyszukiwarce wpiszecie "Mcdonalds" i pojawi Wam się cała lista.

Poniżej przedstawiamy także skróconą listę sklepów, usługodawców i ośrodków kultury, w których skorzystacie z upustów z Kartą Dużej Rodziny. Spis został zaktualizowany o najnowszych partnerów z 2018 roku, którzy honorują kartę.

Kultura:

 • Teatr Lalki i Aktora w Łomży - 50% zniżki na bilety wstępu
 • Teatr Dramatyczny im. A. Węgierki w Białymstoku - przy zakupie czterech biletów normalnych na Dużą Scenę wszystkie w cenie biletów ulgowych
 • Teatr Stary w Lublinie - 10% zniżki na wszystkie (także ulgowe) bilety
 • Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie - każdy bilet za 10 zł
 • Krakowski Teatr Scena STU - 20 zł zniżki od ceny biletu we wtorki, czwartki i niedziele (nie dotyczy premier, spektakli zamknętych i gościnnych)
 • Opera Krakowska - 10% rabatu na każdy spektakl z wyłączeniem premier i wydarzeń specjalnych
 • Opera Bałtycka w Gdańsku - 30% zniżki na bilety normalne (nie dotyczy premier, spektakli zamknętych i gościnnych)
 • Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie - 35% rabatu na spektakle we wtorki i niedziele
 • Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni - 10 zł zniżki od obowiązującej ceny (łączy się z ulgami wynikającymi ze stałej oferty)
 • Teatr Muzyczny w Lublinie - 50% na każdy bilet
 • Muzeum Kolejnictwa w Warszawie - wstęp dla dzieci bezpłatny, bilet dla dorosłych w cenie ulgowego

 

Transport Kolejowy:

 • Przewozy Regionalne - zakup pierwszej REGIOkarty rocznej dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny w cenie 175 zł. Posiadacz REGIOkarty może kupić bilet według taryfy RAZEM, co w przypadku nabycia biletu jednorazowego pozwala obniżyć cenę do 30%, a w przypadku biletu miesięcznego do 15%. Posiadacz REGIOkarty ma możliwość nabywania tańszych biletów na przejazdy na trasach obsługiwanych przez Przewozy Regionalne, Arriva RP, Koleje Dolnośląskie, Koleje Śląskie, Koleje Wielkopolskie.
 • PKP Intercity - 30% zniżki na przejazdy jednorazowe w 2 klasie w wybranych pociągach, jeśli przejazd będą odbywały jednocześnie minimum 2 osoby (łączy się z ustawowymi ulgami)
 • Koleje Wielkopolskie - Karta Wielkopolska ze zniżką 20 zł od ceny nominalnej

 

Zakupy:

 • Lidl - 10% rabatu na warzywa, owoce, chleby, bułki, produkty marki W5, Cien, Solevita i słoiczki dla dzieci marek Bobovita, Bebiprima i Hipp.
 • Carrefour - zniżka do 10% za całość zakupów we wszystkie dni tygodnia w postaci e-kuponu na okaziciela, przy dokonaniu w sklepie jednorazowo zakupów za min. 50 zł, po uwzględnieniu innych rabatów. Więcej informacji pod tym linkiem.
 • Vistula - 10% zniżki od cen regularnych na cały asortyment
 • Wólczanka - 10% rabatu na cały asortyment
 • Lambert - 10% zniżki na cały asortyment
 • W. Kruk - 10% rabatu na biżuterię i 5% zniżki na zegarski
 • PAWO - 60% rabatu na odzież, 30% rabatu na obuwie
 • Bonito - 5% rabatu
 • Świat Książki - 20% rabatu na książki i audiobooki, 15% rabatu na podręczniki, 20% zniżki na artykuły szkolne i papiernicze
 • Ozdoby.pl - 15% rabatu na złotą i srebrną biżuterię oraz ozdoby
 • Naturalny.pl - 8% zniżki na cały asortyment
 • Zoologiczny.pl - 8% zniżki na cały asortyment
 • Ebooki.pl - 5% rabatu
 • GRAgamel.pl - 5% rabatu na zakupy powyżej 400 zł
 • Patalonia.pl - 5% rabatu na cały asortyment
 • Lotos - 5 gr rabatu na 1 l paliwa Lotos On, Lotos LPG, Benzyna Lotos), 10 gr rabatu na 1 l paliwa Lotos Dybamic i Lotos Dynamic Diesel, 20% rabatu na wszystkie produkty gastronomiczne w ofercie Cafe Punkt Lotos, 20% rabatu na myjnie samochodowe

 

Kino:

 • Helios - 20% rabatu na bilety do kina, 30% rabatu na napoje z dystrybutora oraz 30% zniżki na popcorn - zniżki obowiązują codziennie oprócz wtorków
 • Cinema 3D - bilety tańsze od 2zł do 4zł
 • Kino Praha Warszawa - 16 zł za bilet od poniedziałku do piątku do godz. 16:55 i 19 zł za bilet od piątku do niedzieli od godz. 17:00

 

Inne:

 • WARS - 20% rabatu na pozycje Kid's menu, 10% rabatu na pozostałe pozycje
 • Play - 40 zł zniżki na abonament Formuła Rodzina z taryfą Formuła Rodzina 4.0+ i Formuła Rodzina Europa
 • AP Edukacja - 10% rabatu na całą ofertę
 • Luxmed - 15% zniżki na wszystkie usługi medyczne
 • Bowling&Club w Suwałkach - 20% rabatu przy zakupie min. 1 godziny gry w kręgle
 • Student Travel - zniżki na wycieczki autokarowe i samolotowe

Powyższa lista to zaledwie ułamek wszystkich dostępnych zniżek. Zakres usług jest bardzo szeroki, od porad prawnych, poprzez medyczne, aż do stolarskich. Na liście jest też wiele mniejszych stacjonarnych sklepów - warto sprawdzić, czy ten położony najbliżej Twojego domu nie jest partnerem programu Karta Dużej Rodziny.

Lista jest na bieżąco aktualizowana, a do grona przedsiębiorstw udzielających zniżek po okazaniu KDR przystępuje coraz więcej znanych marek. Zdecydowanie warto przejrzeć listę partnerów przed wyjazdem na urlop lub weekendową wycieczką krajoznawczą - może się okazać, że obiekt, do którego właśnie się wybierasz, możesz zwiedzić dużo taniej lub nawet za darmo!

Wyczerpujące informacje na temat projektu Karta Dużej Rodziny, w tym partnerów i zasad obowiązujących przy udzielaniu rabatów, znaleźć można na oficjalnej stronie: Rodzina.gov.pl.

Karta Dużej Rodziny pozwala na korzystanie z atrakcyjnych rabatów i promocji dla ich posiadaczy, jednak niebawem każdy z Was będzie mógł skorzystać z największych wyprzedaży w roku, nie tylko dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Rozpoczęliśmy już wielkie odliczanie do Czarnego Piątku! Kiedy wypada Black Friday 2018 i z jakich rabatów i zniżek skorzystacie? Sprawdźcie w naszym najnowszym artykule! 

Szukacie więcej zniżek, dzięki którym oszczędzicie na co dzień? Mamy rabaty!

Polub nas naFacebookui bądź na bieżąco z najlepszymi promocjami

facebook.com/GdziePromocja

close